Elektrický kotol - aký veľký?

Ahojte, prosila by som Vás o radu. Dom dvojpodlažný, prízemie + poschodie spolu cca 400 m2. Aký veľký elektrický kotol doporučujete? Ďakujem
Odpovedať
@jan5595 tepelné straty domu? inak na toto je najlepšie aby ti to všetko vyrátal človek z fachu ktorý zohľadní všetky parametre domu a navrhne najlepšie riešenie
Odpovedať
Fuha, 400m2, odhadujem 160kwh na kureni + 30kwh na TUV denne , 12kw kotol by to mal potiahnut . Cez vikend boli znami na pokec kvoli FVE, maju odporaky , kupena starsia novostavba asi 150m2 a ucty cca 17MWh/R, DD5 zalohy za elektrinu okolo 220€, ns zaciatku to nikto neriesi. Ale mnoho ludi na to ma a neriesi. S tym ani FVE nepojde v zime.
Odpovedať
@jan5595 @jan5595 to daj rovno TC pri takej veľkej ploche nebude návratnosť dlhá
Odpovedať
pohladaj si tabulky a nm/ v kde to chces
Odpovedať
Profilova fotka
@jan5595 toto kurit elektrickym priamotopom tak si mozes rovno nastavit zalohove mesacne platby na 300e. ako hovoria kolegovia, cim skor TC (ak teda nie je plyn ci ina moznost).
Odpovedať
Profilova fotka
@jan5595 ak je alebo TČ, tak plyn alebo TČ... inak budeš grcať krv zo zálohových platieb.
Odpovedať
@dominik_galaba ale mládenci ved má na 400m2 dom, tak dá len toľko ako 4 bežný smrteľníci dohromady, to ako keby si sa pýtal či má na krmenie Ferari a nie koľko zaň dal
Odpovedať
Dom sme zdedili, kúrilo sa lokálne krbovými kachlami a sporákom, v posledných rokoch na poschodí, kde nie je krb tak elektrickými konvektormi. Bojíme sa, že ak budeme kúriť takú veľkú plochu výhradne konvektormi, bude to ešte drahšie ako el. kotol.
Odpovedať
@jan5595 kúrenie konvektormi a kúrenie el. kotlom vyjde narovnako - rovnaké množstvo kwh elektriny vyrobí rovnaké množstvo kwh tepla.
Odpovedať
@koenzim presne, každý jeden spôsob ohrevu na činnú elektrinu má rovnakú účinnosť takmer 100% pri každom výkone,to žiadne iné zdroje nemajú, lebo nemá komín kam by teplo uniklo, všetko je v uzavretom priestore, rozdiel je len v cene investície a tým i spôsobe šírenia tepla ale spotreba je vždy rovnaká
Odpovedať
@jan5595 tiež som zdedil kúrenie môžeš obmedziť len na využívané miestnosti,ktoré sú najmenej ochladzované z vonkajšej strany nemusíš vykurovať stále všetko
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?