Ekohrášok - ktorá značka / typ sa vám osvedčil?

Zobraz úvodný príspevok
dobry den, riesim palivo na buducu vykurovaciu sezonu, poradili by ste nieco overene? najlepsie z regionov liptov/orava/martin  viaceri predajcovia uvadzaju len velmi strohe informacie, tak by som nerad kupoval a potom lutoval
Odpovedať
Hnedy ekohrasok od KOS uz nikdy viac :-o
Odpovedať
Ja pouzivam cierny ekohrasok Juliana a som maximalne spokojny je sice drahsi ale nemusim mat strach ze nebude horiet alebo ze budem musiet stale upravovat program v peci .Hori perfektne a hori aj mokry .
Odpovedať
@miroslavkaduch ak smiem. Kde ho kupujete? A co stoji tona? Skusil by som :-)
Odpovedať
@miguelx V K.O.S.(Kysucka obchodna spolocnost ) Cadca ho kupujem a tona stoji 272 eur .
Odpovedať
@miroslavkaduch ty brdo ze 272€
Odpovedať
@serzo33 no bohuzial kvalitne uhlie je aj drahe a bude drahsie .Uz som vyskusal kadeake lacnejsie ale kvalitou horenia a vyhrevnostou sa to nedalo vobec porovnat .
Odpovedať
@miroslavkaduch ano, je to tak ,asi najlepšie na trhu, mám vyskušané .... (a skusil som toho veľa :-))
Odpovedať
Profilova fotka
Ja mám Poľské z Modomu, predtým som mal z Lokce a nevidím rozdiel...a to Poľské je sice dosť mokré ale nerobi spekance a pekne prehori. Niekde som čítal, že práveže má byť mokré...len už neviem prečo. Ale dosť popola je z neho.. tak 2 x za týždeň plný popolník na Úspore 25. Ale skusil by som aj niečo iné na porovnanie...vraj české uhlie má lepšiu vyhrevnost.
Odpovedať
@rokan ..presne ako pise brdko..kos je top...drahe ale kvalitne..malo popola super vyhrevnost..skusil som aj ja 5 druhov..lokca..hm priemer..ridera lacne..smejd namiesto 0.5 vreca spalis vreco...unipal silne..nic moc..slabsie..zelene..nic moc..vela popola..u nas v meste ani neviem ake to bolo...katastrofa spekance ako zemiaky :-S ..kos najdrahsie..6.7e za 25kg.ked si to spocitas kolko minies...za sezonu.ako sa o to staras...ja vynasam jeden krat za 12 az 14 dni tak asi rozdiel...je to na uvazeni,a o tom aky je pec,udrzba,nastavenie,dom,gazda,kvalita uhlia vecsinou je kos seriozna frakcia nie prach......atd..to je moja skusenost..
Odpovedať
Ja mam hnede z KOS, ale uz nikdy viac.....ale tiez som pocul , ze cierne KOS je top kvalita....tak uvidim co a ako :)
Odpovedať
@liti mam cierne..nie hnede to je rozdiel.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Zdravím Mám automat cca 14 rokov tak o kvalite uhlia by som mohol rozprávať, dokonca som myslel že na youtube dám nejaké videa z testovania uhlia ale som sa ktomu nedostal.... testoval som hádam 20 rôznych predajcov aj na SK aj v poľsku... kos čadca si myslím že je skarbek piekary: http://www.weglokokskraj.pl/pl/sprzed... Uhlie má byť suché, mokré uhlie ničí šnek a násypku a okrem toho časť energie sa míńa pri horení na odparovanie vody takže z uhlia dostanete menej tepla..... Ak je trochu vlhké tak sa odporúča otvoriť vrecka a nechať preschnúť. Ak sa z vriec leje voda otrepať predajcovi o hlavu....
Odpovedať
Článok sa načítava...
Len ak ho vrecuju v zime v každom je voda čo mám skúsenosť . Mne prehorel asi po 3-4 rokoch na sneku ten obal dal som vyrobiť z nerezu odolný voči chemikáliám a kuselinam tak uvidím koľko vydrží ,ten Origo bol normálne na dvoch miestach vyzrany , či to nerobilo aj to uhlie čo som dával prvé roky to bol riadny humus kotol po troch dňoch ako teraz po mesiaci.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Zdravím Vás. Máte nejaké nové poznatky ohľadom kvality ekohrášku v okolí Žiliny? Bral som 2 sezóny z Unipal KNM ozn. Skarbek , ale podľa mňa je silný, musel som už meniť horák. Šiel by som do slabšieho, ale neviem od koho a aký kúpiť. Skúšali ste aj hnedouhoľný?
Odpovedať
Zdravim, kto ma skusenosti s ekohraskom zo Svinnej, CDRC? Uvadzaju ze ma vyhrevnost 25mj a popolnatost 9% cenovo dost lakave. No kocku maju vyhrevnejsiu.
Odpovedať
Profilova fotka
Drevené pelety v kvalite ENplus A2 sú komfortnou a zdravou alternatívou k uhoľnému ekohrášku. https://lestn.sk/produkt/eko-pelety-l... Nebezpečné spaliny z ekohrášku dýchate vy, vaše deti aj susedia. Ďalšie dôvody, prečo sa oplatí vymeniť uhoľný ekohrášok za drevené pelety sa dočítate v tomto článku: https://www.modrastrecha.sk/catalog/v...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?