Dotácie na tepelné čerpadlo 2022

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť či môžem požiadať o dotáciu na tepelné čerpadlo v roku 2022? Tento rok ho kúpime a instalujeme. Pan ktorý nám bude montovať TČ povedal že budúci rok už dotácie naň nebudú. Ďakujem 😉
Odpovedať
@567funny567funny A preco chces ziadat dotaciu az buduci rok?
Odpovedať
@marcel714 tento rok sú už vyčerpané. 😒
Odpovedať
Myslíš, že nejako so spätnou platnosťou alebo ako? To neviem či vôbec niečo takéto sa dá riešiť. Ešte som o tom nepočul. To potom by si to tak mohli všetci, neviem či to bude možné.
Odpovedať
@567funny567funny mojmu kamaratovi to tak firma spravila, ze tepelne cerpadlo prisli namontovat minuly rok, no dotaciu ziadali az tento rok. on to mal ale dobre v tom, ze si to ta firma vsetko vybavovala, on zaplatit uz odpocitanu polozku za tepelne cerpadlo a uz oni si vsetko vybavovali.
Odpovedať
@ondro_26 ano, viem že takto to funguje ale budúci rok už vraj sa nebude dat žiadať o dotáciu na TČ? 😒
Odpovedať
Profilova fotka
@567funny567funny nevidím dôvod prečo by v roku 2022 neboli dotácie na tepelné čerpadlá. Spätne sa žiadať o dotáciu na realizáciu OZE nedá, ak to tak spraví firma, tak našla spôsob akým je to možné spraviť (ten spôsob nebude v súlade s pravidlami SIEA).
Odpovedať
a preco by neboli dotacie? co konci to zelena domacnostiam? to sa mi este do usi nedostalo!
Odpovedať
@dominik_galaba oni to asi spätne nežiadajú ale pripíšu si tú dotáciu na nejaké zase iné tepelné čerpadlo. Skôr si myslím, že takto to robia firmy.
Odpovedať
Profilova fotka
To by bola veľká škoda, keby zrušili dotáciu na tepelné čerpadlá. Bola to veľká pomoc, aspoň o niečo lacnejšie boli tie tepelká.
Odpovedať
@slavka7_7 to že ste o tom nepočuli neznamená že to nie je pravda 😉
Odpovedať
@567funny no pokial ja viem tak dotácie by mali byt predschválene zatiaľ do 2023 vrátane. Dobrá firma ti to vybaví akurát musíš cerpadlo brat cez nich. V základe by sa malo cerpadlo montovať až po tom ako ti je vystavená poukážka. Ale rieši sa to aj po. Môže sa stať ale že teraz ti dajú nejaký typ čerpadla ktorý už budúci rok nebude v zozname lebo každý rok musia nanovo výrobcovia evidovať čerpadla na ktoré budú dotacie vydávané. Aj to sa dá riešiť …. ale musíš jednať so serióznou firmou nie s jozkom odvedla
Odpovedať
Neviem, či by som šiel do takej špekulácie. Ako bolo uvedené vyššie, v súlade s pravidlami to nebude. Osobne som počas hľadania firmy na TČ v r. 2019 počul aj také ponuky, že ak si nepožiadam o dotáciu, dá mi firma zľavu. Niekde som dokonca videl aj reklamu, v zmysle "u nás majú zľavu všetci". Možno by som sa skúsil opýtať, že by som mal záujem, ale či nevedia urobiť zľavu. Možno dajú.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ja nie som žiadny špekulant, len chcem zistiť čo najviac info skôr ako zaplatíme tisíce eur za TČ.
Odpovedať
Profilova fotka
@567funny567funny bojím sa, že ak začína niekto riešiť tepelné čerpadlo v týchto časoch, tak budúci rok naňho dotáciu nedostane, pretože je po dotáciách na TČ obrovský dopyt. Všetci si myslia, že majú čas do budúceho roka.... aj vo firmách ktoré poskytujú OZE a vybavujú dotácie, sa vytvárajú aké si ich vlastné poradovníky. Na to treba myslieť tiež.
Odpovedať
Profilova fotka
@567funny567funny Dobrý deň. Vidím, že sa zaujímate o tepelné čerpadlá a preto by som Vám rada dala do povedomia tepelné čerpadlá značky Wolf. Ak by ste ma kontaktovali, isto by sme našli to najlepšie riešenie priamo pre vás
Odpovedať
@567funny567funny ak chcete relevantné informácie preštudujte si stránky https://zelenadomacnostiam.sk/sk/ dotácie by mali byť aj budúci rok a ak budú ako tento rok, tak sa k ziadosti dostali vsetci co to mali pripravené. Nebudem tu písať ako to robia firmy, ale pravidlá su jasné na uvedenej stránke, @zato00 dotácia je viazaná na konkrétny model TČ a na konkrétnu lokalitu (list vlastníctva) dotácia sa nedá presúvať zo zákazníka na zákazníka @dominik_galaba
Odpovedať
Profilova fotka
@fural tiež som tak počula, že dotácia je viazaná na list vlastníctva a stavba musí byť zapísaná ako rozostavaná, inak by dotáciu firmu na TČ nedostala.
Odpovedať
@kliepa ano, len upresňujem, že dotácie nie je pre firmu, ale pre staviteľa, vlastníka nehnuteľnosti, O výšku dotácie zákazník zaplati menej na konečnej fakture za TČ
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?