dotácia tepelné čerpadlo

29. jan 202370

Ahojte chcem sa spýtať tých ktorí máte skúsenosti s dotáciou na TČ, že ako to presnejšie prebiehalo, zaregistroval som sa na stránke zelena domácnostiam, prišiel mi kód ktorý mám dať zhotoviteľovi, najmä chcem vedieť že za akú dobu bola dotácia schválená, či ste zhotoviteľovi platili sumu už po odrátaní tej dotácie alebo ste spolu so zhotoviteľom čakali až to schvália a potom vám vrátil peniaze späť?
A čo všetko je potrebné aby vám schválili tú dotáciu, čítal som tu na MS že jedna z podmienok je zápis rozostavanej stavby do katastra, ale na ich stránke som take nic nesiel, je to skutočne treba ?

 • Že stavba musí byť zapísaná ako rozostavaná stavba je aj v ich papieroch, minimálne teda v tej žiadosti sa to udáva.
  U nás to fungovalo tak, že sme zaregistrovali žiadosť, prišiel kód, ten sme odovzdali zhotoviteľovi, ten aktivoval poukážku. Nám prišli zmluvy, ktoré bolo treba podpísať a dať podpisy overiť. Jedna kópia šla zhotoviteľovi a ten už to ďalej všetko riešil. Pri platení bola dotácia rovno odpočítaná.

 • @senti4640  tak to je potom riadna hlúposť, neviem načo to má byť zapísané do katastra, zbytočné starosti navyše nič viac a hlavne zbytočne peniaze...keďže treba nový geometrický plán a ešte aj nejaký znalecký posudok....to je navyše minimálne 350€

 • @jozeff32  kvoli tomu aby mali istotu ze tepelne cerpadlo pojde v skutočnosti niekde do domu a nie je to len nejaky ojeb ako ziskat peniaze z dotacie.

 • Sponzor fóra
 • Jednoducho kôli prekupovaniu.
  Dotácia je teda viazaná k nehnuteľnosti, nie na osobu.

 • @andrejito_zemanito  pokiaľ viem všetko tam treba nafotiť ako to bolo zrealizované, taktiež majú právo tam poslať kontrolu ..takže myslím že za normálnych okolností keby táto hnusná byrokracia nefungovala tak ako funguje tak stačí právoplatné stavebné povolenie a fotografia domu a nie aby som vycáloval ďalších zbytočných 350-400€ navyše keď k ničomu inému nepotrebujem mať zapísanú rozostavanú stavbu na katastri

 • Neboj, tu dotáciu z časti zaplatíš aj tak z vlastného vrecka, na daniach, poplatkoch. Tie € z neba nespadnú, sú len posunuté z výberu daní.
  A ešte inštalačné firma sa nabalí, keďže je štandardom, že bývajú položky na inštaláciu, vrátane TC predražené ...

 • My sme mali dotáciu medzi prvými a vtedy bola potreba mať na katastri zápis o rozostavanej stavbe, geometrický plán zameranej stavby a znalecký posudok. Skolaudované domy toto nepotrebovali.
  - kataster pár €
  - GP je potreba pri kolaudácii takže to má využitie
  - posudok bolo treba dať urobiť (vyhodené €) ale sú ľudia čo ho majú napr. k úveru

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Komínové, vykurovacie a vetracie systémy pre stavby nielen na bývanie.
  ***************************************************
  STAVBA - ENERGIE - POISTENIE - DÔCHODOK
  ***************************************************
  Výroba a predaj kvalitných drevných eko brikiet LES, predaj výberových eko peliet LES v kvalite A1 a A2, predaj doplnkového sortimentu.
  Články od našich partnerov
  HELUZ prichádza s novou iniciatívou Zmysluplný celok. Nabáda k dôkladnému premysleniu výstavby
  Skryté zárubne J.A.P. – vhodné riešenie pre každé dvere
  Ako ušetriť za kúrenie? S úsporami na energiách pomôže zasklenie okien
  Archív článkov od partnerov