Demontáž a opätovná montáž klimatizacie

Poprosím vás o radu - potreboval by som premiestniť obyčajnú inverterovu klimatizáciu do iného bytu. Jedna sa o vonkajšiu jednotku a jednu vnutornu. Môžte mi prosím popísať postup tak, aby neuniklo chladiace médium? Vďaka.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od mirkazacz:

Poprosím vás o radu - potreboval by som premiestn…
@mirkazacz teleport
Odpovedať
Profilova fotka
@mirkazacz musi prist chladiar a odsat medium. Ak predavas byt, nechaj tam klimu a kup si novu
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@mirkazacz musi prist chladiar a odsat medium. Ak…
@mgx Hmmm. To isto? Chladivo býva súčasťou vonkajšej jednotky, akurát sa dopľňa, ak je dlhšie vedenie. A zrovna tak sa dá to chladivo jednoducho “stiahnuť“ späť, do kompresora, po uzatvorení ventilu a následne klímu demontovať.
Odpovedať
No laik bez manometrou to neda😁 a následná inštalácia bez vakup pumpy🤷‍♂️
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@mgx Hmmm. To isto? Chladivo býva súčasťou von…
@frantisekca vďaka, toto bola ak moja predstava, akurát samotný postup som nenašiel nikde presnejšie popísaný. Vedel by si prosím podrobnejšie? Vdaka
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mirkazacz:

@frantisekca vďaka, toto bola ak moja predstava, …
@mirkazacz V podstate nemôžem, lebo by som ťa navádzal na protizákonnú vec, činnosť. Áno, je tu diskusné fórum, o pomoci, ale to má svoje hranice. Možno nájdeš nejaké fórum, kde sa to rozoberalo kedysi dávno... Ja som iba reagoval na to odsatie chl. média.
Odpovedať
Profilova fotka
@mirkazacz nie je to cinnost pre hobikov a nechladiarov. Jedna vec je odsat medium (pretoze ide o Rplyn, ktory nemozes len tak vypustit naverimboha. Druha vec je, ze zvysok, kde uz plyn nie je musi naplnit inertnym plynom a zavieckovat. Ak to len tak vypustis a presunies, kupujes novu klimu. Nechce ma mi vysvetlovat preco. Ak chces, nastuduj si zakon č. 286/2009 Z. z. Zákon o fluórovaných skleníkových plynoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov
Odpovedať
No vidím ze to v tom starom byte asi nechám... Vďaka za všetky odpovede
Odpovedať
Dobrý deň. Chcem sa spýtať či sa dá vedenie dať do steny. Je to pórobetón. Nebude to vlhnúť od kondenzu z tých trubiek? Ďakujem za odpoveď.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jaroko:

Dobrý deň. Chcem sa spýtať či sa dá vedenie dať d…
@jaroko Bežne to vedenie zasekávajú chladiari do drážok v stenách. Aj s rúrkou na odvod kondenzátu.
Odpovedať
Profilova fotka
kondenz je v rurke :). da sa to samozrejme... druha moznost sdk predstena...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@jaroko Bežne to vedenie zasekávajú chladiari do …
@toky1 Ono už je to nahodené, no tá lišta je otrasná. Stena je pórobetón. Jediné čo mi bráni to dať do steny obava z orosených rúr. Rosia sa vôbec? 🤔 Aby mi nevlhla stena.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od jaroko:

@toky1 Ono už je to nahodené, no tá lišta je otra…
@jaroko Nerosia, aj od toho je na nich tá izolácia.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?