Chyba kotol Viessmann Vitopend 100W

Zobraz úvodný príspevok
Prosim kurenarov o radu. Z nicoho nic nam po necelych 9 rokoch prestal sluzit kotol v byte. Po identifikacii poruchy cez manual mi z toho vyslo ze "hlidac tlaku vzduchu nevypina" Kolko asi bude stat oprava? Aka vazna ke to zavada? Dik
Odpovedať
1
4
5
Profilova fotka
@zoro13 Ahoj. Vies mi napísať čo Ti pomohlo. Mám podobný problém. Niekedy plameň naskočí až keď dám dolu VRCHNÝ kryt.
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravím, mám Vitopend 100 bez displeja, hádže to chybu 2x červené behom 10sekund...zapne turbo a niekedy nezapali plameň, niekedy zapáli na prvý krát, niekedy na 3 ..niekedy nezapali vôbec a vyhodí chybu. Bol tu plynar,vymenil nový diel zapaľovacej sviečky, no zapalovalo to jemným buchnutim,prepláchol horák a kotol bežal pekne 2 dni ...teraz zas nezapaluje na prvý krát, niekedy aj na tretí...už len čakám kedy zas vyhodí chybu ...viete mi niekto poradiť..už mám nervy platiť za niečo co mi ma fungovať 3 dni
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Profilova fotka
Chalani potrebujem pomoc. Prestal mi fungovat vitopend 100w, najprv stale svietila cervena, ked som spravil o tu pisete tak zacala blikat raz za 10 sekund. Len bzuci, nerozbehne sa, nezohrieva vodu ani nekuri. Co to moze byt? poznate nejakeho ASAP sevisaka? Som z Ba z Dubravky
Odpovedať
@adam_kovac Dobry den, podarilo sa Vam vyriesit problem s kotlom? Prave sa to deje aj mne. Dakujem
Odpovedať
Zdravím, možný problém je najskôr tu i jeho riešenie bez ohľadu na značku. https://kondenzace.kvalitne.cz/kurvit...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Dobrý deň. Už mesiac nás trápi porucha kotla Viessmann Vitopend 100. Servisák až dnes zistil, že nezopína ventilátor a ani plameň. Je to veľmi náladové. Niekedy naskočí ohrev vody, vtedy si všetci dáme sprchu. Následne už nezopne. V čom je chyba?
Odpovedať
@hera11 To by mal vedieť práve servisák. V najhoršom prípade bude treba vymeniť reguláciu kotla…
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ahojte náš kotol vitopend 100 sa hodil do poruchy. Červená kontrolka bliká v intervaloch raz za 10 sekúnd. Predtým len svietila chybu som vyresetoval a išiel kotol, ale teraz to len bliká. Viete mi prosim vás poradiť?
Odpovedať
Profilova fotka
@jano7776 ano, zober telefon a zavolaj do servisu viessmann a objednaj si servisaka...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@jano7776 ano, zober telefon a zavolaj do servisu…
@mgx stačí čítať a zvládol som to aj sám😉 zabralo mi to nejaký čas, ale dal som to... a ty zober mobil zavolaj domov a pozdrav ich prajem ti pekný deň👌
Odpovedať
Profilova fotka
@jano7776 gratulujem ;)
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od jano7776:

@mgx stačí čítať a zvládol som to aj sám😉 zabralo…
@jano7776 Ale tak napisať si mohol čo to bolo aby mgx vedel, ďalším by to pomohlo
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@yuri66 co, precital si manual, zresetoval kotol a povazuje problem za vyrieseny a poruchu odstranenu. Toto sa bude opakovat az do chvile, ked uz reset nezaberie a zacne vypisovat a zhanat servisaka. Idealne pocas vianocnych sviatkov. A nadavat, ze diel pride az 10.1
Odpovedať
Mgx to tu žiaľ ľuďom nevysvetlis. Súdiac podľa reakcie hlavne aby bola oprava rýchlo a zadarmo. Na ostatné sa nepozerá
Odpovedať
Profilova fotka
@marcos33 nemam potrebu to vysvetlovat. Evanielium uz davno nesirim a clovek, ktory si nenajde cas na "servis" pocas hluchej letnej sezony a ignoruje symptomy si skratka musi prejst svojim. Ti ludia nechapu, ze cely oktober-december spustas nove instalacie a na opravu starych haraburd, ktore niekto XY rokov zanedbava naozaj pocas vianoc cas nie je. Ale ako trefne povedal, moze zobrat mobil, zavolat svojim domov ze teplo ani voda nebude a okupat sa mozu v potoku, ako za starych cias. A je to aj zdrave :).
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Dobrý deň, mám 15ročný kotol Vitopend 100 WH1B, niekedy nezapne horák ani pri TUV ani kúrení, ale ventilátor ide, inokedy zapne horák po pár sekundách vypne, červená kontrolka blikne 3 krát, povedali mi asi doska cca 300 eur...poradíte mi? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od andrejmartin74:

Dobrý deň, mám 15ročný kotol Vitopend 100 WH1B, n…
@andrejmartin74 hlídač tlaku vzduchu nevypíná, skontrolovat Venturiho trysku a pripojene hadičky
Odpovedať
1
4
5
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?