Caleo - podlahové kúrenie

Profilova fotka
Dobrý deň, viem že vlákien na túto tému je tu viac, ale nič som sa z nich nedozvedel... nájdu sa tu nejakí reálni užívatelia podlahového elektrického kúrenia od firmy Caleo? Záujímalo by ma, ako ste spokojní s vykurovaním atď.
Odpovedať
Profilova fotka
@lordkofola vyhladavanie "caleo" ti najde 4 strany, kde kazdy zaznam je thread. dokopy cca 100+ diskusii o caleo viac menej o tom istom. Neviem co viac chces, tisici krat pocut ze je to mozno lacne na instalaciu (aj to pochybujem) ale drahe na prevadzku? Pri dnesnych cenach silovej energie a A0 je dnes priamotop viac menej tabu.
Odpovedať
Profilova fotka
Ďakujem za odpoveď, opakujem hľadám reálnych užívateľov Calea... Píšem snáď mongolsky?
Odpovedať
@lordkofola Tu ti bude viac Mongolov dristatať 100x dookola obohrané tie isté chujoviny, aké je to drahé vykurovanie fóliami ale nechcú si priznať, že v dobre zaizolovanom dome sú pri zrátaní zriadzovacích a prevádzkových nákladov minimálne porovnateľne náklady. Okrem toho fólie majú minimálne 2 x tak dlhú životnosť ako čerpadlo a nepotrebujú žiadnu údržbu. Kúrim fóliami už piatu sezónu a žiadny krach sa nekoná.
Odpovedať
Profilova fotka
@ruren ďakujem pekne za odpoveď, mám to naplánované v dome na kľúč, kvôli A0, teda rekuperácia +krb + podlahovka caleo, aký máš typ podlahy? Ja by som do celého domu chcel dať dlažbu
Odpovedať
@lordkofola Dlažbu by som všade nedával. Dlažby mám v kúpeľni, WC, chodba, garáž, v izbách a v obývačkokuchyni mám drevené podlahy. Je z nich prijemný pocit tepla aj keď sa nekúri. Vykurovanú mám aj garáž, ale tam mám fólie v strope.
Odpovedať
Mame caleo 6rokov a v pohode. Vsetko zdrazieva, nie iba elektrika, treba s tym asi uz pocitat.
Odpovedať
Uz druhy rok kurime ale nemam Caleo ale Fenix. Bolo to lacnejsie. Robil som si sam. Dokopy zastavana plocha cca 200m2. Mam aj dlazbu aj podlahu. Mesacne koplet inkaso cca 100 eur.
Odpovedať
Profilova fotka
@ruren My musíme dať dlažbu... Lebo žena je pedant na poriadok a denne sa u nás umýva podlaha, a nechcem sa dožiť toho, že by sa nám tam nedajbože vydúvala niekde v spojoch po čase.
Odpovedať
Profilova fotka
@elliottka Nešlo mi cenu o za vykurovanie, len teda o celkovú spokojnosť ako to tie fólie vykurujú
Odpovedať
Profilova fotka
@svattai super cena podľa mňa, ak teda ešte nemáš nejakú alternatívu kúrenia
Odpovedať
@lordkofola vykurujú dobre a rýchlo, hlavne dlažba je veľmi rýchlo teplá a aj dlhšie teplá vydrží.
Odpovedať
@lordkofola Drevená podlaha je celoplošne lepená a nemá tam nejak priestor na vydúvanie. Dlažba v zime je ešte znesiteľná, ale v lete je na boso dosť nepríjenmá. a ani v zime nie sú podlahy vždy teplé. A keď zakúrim do kozubu, ani sa nezapnú za celý deň.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 1 roku
Prosím o radu: Je nejaký reálny rozdiel vo vykurovacích fóliách? Mám ponuku za 15e/m2, 22e/m2 aj 40e/m2. Dodávateľ najdrahšej cenu obhajuje kvalitou, a to, že ich karbón je nanasany formou mriežky a iné fólie majú karbón nalisovany…. Neviem, či to ma nejaké racio alebo ke to len finta ako predať drahšie
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?