Zrkadlo s LED osvetlením do kúpeľne (cca 160 x 90 cm)

Ahojte. Aktuálne pomaly dokončujeme kúpelňu. A snažíme sa vybrať nejaké vhodné velkoplošné zrkadlo s LED osvetlením. Šírka zrkadla by mala byť 160 cm (alebo 170 cm, šírka steny je 190 cm) a výška 90 cm. LED osvetlenie dookola zrkadla chceme jednak kvôli dizajnu, aby zostala celá stena čo najviac minimalistická a zároveň kvôli fajn osvetleniu tváre. Moja otázka znie, či máte s nejakou firmou, ktorá takéto zrkadlá vyrába na mieru, dobré (alebo zlé) skúsenosti, prípadne ako máte takéto veľké zrkadlá vyriešené vy. Našiel som len poľskú firmu Artforma, kde takéto zrkadlo stojí vyše 700€. Prípadne máte niekto skúsenosť čo sa týka životnosti? Ďakujem za každú radu 🙂
Odpovedať
Vzhľadom na to,ako je rozmerany obklad, by som sa už na dizajn moc nehral..
Odpovedať
Profilova fotka
@petricek93 daj si spraviť u sklenára , spraví ti tam aj vzory opieskovanim, ty tam namotáš led pásku , dáš vykurovaciu fóliu na zadnú časť zrkadla a máš to do 100eur a menej. Tá fólia je drahšia. Smelo do toho. @kejsix ak jemu nevadí ten blbý dorez,nám to môže byť šumafuk.
Odpovedať
@kejsix Ďakujem za odpoveď k veci, vďaka tebe viem, že také zrkadlo nie je veľmi dobré. Ale teda k veci - dom sme už kupovali zariadený v štandarde, bez toho aby sme predtým vedeli do čohokoľvek zasiahnuť... 😐 @igorkoo Ďakujem za info a tip. Skúsim sa popýtať sklenárov 🙂
Odpovedať
Tiež by som kúpil samotné zrkadlo a potom dolepil osvetlenie. Isto ťa to vyjde lacnejšie ako keby to kupuješ na hotovo a aj viacej toho budeš mať aspoň na výber, čo sa týka toho zrkadla.
Odpovedať
Ja som kúpil hotové a bolo dosť drahé , na chate tej firmy má pani presviedčala že výhrevna fólia je na celej ploche zrkadla ,keď som ho pri montáži rozobral, fólia je tak na 20% ☹️ tak som zvedavý čo to bude robiť až to zapojím.
Odpovedať
Profilova fotka
načo je na zrkadle výhrevná fólia? 😄 inak led zrkadlo som si vyrábal sám 🙂 celkovo to bolo tuším do 70€ (hotové kúpené vychádzalo na 400€) 😄
Odpovedať
@zipsuliak aby sa nerosilo... Toto co si vyrobil je pekne...akurat je to led svetlo za zrkadlom, nie zrkadlo s led osvetlenim...
Odpovedať
Profilova fotka
@cukrik25 jáj ty to chceš mať napriamo aby to svietilo na teba? 😄 to sa nám nepáčilo my sme chceli len zo zadu... nooo to so svietením priamo na teba bude asi ťažšie na realizáciu svojpomocne (ak to má aj pekne vyzerať), úprimne fakt netuším ako by som to robil aby to bolo pekné a zároveň to svietilo smerom dopredu :O každopádne držím palce 🙂
Odpovedať
@cukrik25 To ake parne kupele robite, ze sa vam to zrkadlo rosi bez ohrevu? Vsak ked sa sprchnem,otvorim okno dokoran, do minuty je odrosene...
Odpovedať
@zipsuliak netreba drzat palce....kupil som uz hotove 🙂 @kejsix nemam tu foliu ani ja....ale frajerka ked sa sprchuje tak ked pridem dnu tak si nevidim ani nos....co uz narobim... 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@cukrik25 jáj kurnik 😄 ty niesi autor témy 😄 😄 tak to hej 🙂 inak neviem ako pri to zrkadle kde to svieti na teba... ale toto naše sa síce celé zarosí ale oblasť kde je led pásik ostáva nezarosená 😄 😄 ten pásik veľmi slabúčko hreje ale očividne to stačí 😄
Odpovedať
@zipsuliak vies co, veru ze neviem, skusim nabuduce pozriet ked nezabudnem a najdem v tej saune zrkadlo 😄
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@cukrik25 to uz inak nebude, my sa inak asi sprchovat ani nevieme, bez toho aby sme nespravili z kupelne parnu saunu 😄
Odpovedať
Tak páni. Možno si sem dovolím prispieť. Nakoniec som spravil tak, ako povedal @igorkoo a teda zrkadlo som si vyrobil sám. Velkosť 170x100 cm ma vyšlo 80 eur aj s dreveným naimpregnovaným masívnym rámom zozadu. Oprášil som svoje elektro znalosti, na drevený rám prilepil hliníkovú lištu a na tú LED pás. Trafo je na izolácií zozadu zrkadla spolu so stmievačom na dialkové a ešte zostalo miesto na výhrev proti zahmlievaniu. Takže ďakujem za rady 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@petricek93 kde ste kúpili zrkadlo?
Odpovedať
@tatty18 zeby v sklenarstve, ved pise ze si ho sam vyrobil.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?