Zaseknuty pritok vody v baterii

Dobry vecer, zacnem radsej od zaciatku - mal som dlhsie nepouzivanu zanesenu sprchovu hlavicu, tak som ju vymocil v octe, vycuchal a preplachol vodou. Zasruboval som ju na hadicu, pustil som vodu. Voda asi sekundu striekala normalne, potom sa prud zastavil a uz len po trochu tiekla. Odmontoval som ju, pustil som vodu z hadice bez hlavice a isla normalne. Tak este raz, preplachol som hlavicu, este raz ju namontoval a opat len kvapkala. Zrazu sa to zablokovalo a voda prestala tiect uplne. Odsruboval som hlavicu, pustil vodu a voda uz nesla ani z hadice. Prepol som to na baterii na kohutik, chvilu tiekla voda, zas sa to zablokovalo a prestala tiect. Prepol som na sprchu - opat chvilu tieklo a zablokovalo sa to. Tak som to chcel opat prepnut na kohutik a uz sa zasekol aj cely mechanizmus prepinania, na kohutik to neprepnem. Neviete prosim co to je za problem, ako som to zablokoval alebo ako to riesit, radsej volat vodara? Som sice slaby kutil, ale taky priebeh cistenia hlavice som teda necakal. Este jeden problem, k baterii nie je od spodku vobec pristup, da sa manipulovat iba s tym co je vidno, ostatok je pod vanou a vsetko je oblozene drevom (nestastne riesenie). Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
Dom ci byt?
Odpovedať
Profilova fotka
narazam nato ze pokial dom aby niekde nerupla trubka a voda tecie a tecie
Odpovedať
Profilova fotka
@rumum to bude najskôr vodný kameň a potom kus bordelu.Trebalo by rozobrať tú batériu.Možno sa to dá z vrchu a keď nie, skús poklepkať z boku vane ,či je duté miesto pod obkladom. Ak nájdeš dunivý zvuk, našiel si revízny otvor. Dať preč ten obklad a budeš múdrejší. Ale najprv skús bez búrania. Skús si nájsť tvoj typ batérie na nete a pozri ako vyzerá, respektíve ako rozobrať.
Odpovedať
@igorkoo neviem presne co sa stalo, ale nejakym sposobom pri tom tlaku pukla zvnutra sprchova hadica a tym padom nebol prietok. To zablokovalo packu na prepinanie sprchy/kohutika a voda prestala ist uplne. Treba teda vymenit minimalne hadicu, to sa da bohuzial len pod vanou. A pod vanu sa asi da dostat len tak, ze sa vytiahne vana. Neviem ci uz radsej nevymenim celu bateriu, tie stvorotvorove nie su lacne, ale mam pocit, ze po tych 12 rokoch uz bude pomaly koncit jej zivotnost. Ale dakujem za rady 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?