Voľne stojaca vaňa

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte... máte niekto podobnú voľne stojacu vaňu v malej kúpeľni ? Myslím tak, že kúpeľňa na šírku má 180cm a vaňa ja 170cm. Ak áno ako to je s čistením a sanitou okolo nej ? Môžem poprosiť aj fotku ? Ďakujem pekne
Odpovedať
@fillo_kiko to vie byť niekedy o to náročnejšie si vybrať, keď je veľa na výber. To viem, o čom hovorím 😄 Ale tak my sme vedeli aspoň, že z čoho budeme vyberať.
Odpovedať
@silvia_peterr to je síce fakt, ale stále je to lepšie, ako keby si bola pri výbere obmedzená len fakt na pár možností, žiadne možnosti na výber, čo sa týka farieb alebo veľkosti, tvarov, to by tiež nebolo ono si myslím 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@fillo_kiko tak to je jasne, ale tak to si myslim, uz nie je ziadny problem v tejto dobe je toho na vyber si myslim uz az az
Odpovedať
@bigger225 dolezitejesie ako nejaka farba je podla mna to, ze z coho je napriklad ta vana spravena. lebo tak mne co popadalo napriklad do vane, tak som rada, ze je este cela. ale tak to isto aj vdaka tomu, ze sme smaltovanu kupili, ze to je take odolnejsie uz od vyroby.
Odpovedať
@fillo_kiko veď to áno, to ja zase nepopieram, radšej budem mať toho viacej na výber, ako byť obmedzená a nemať voľnú ruku pri výbere. Takto sme si stanovili kritéria, že čo chceme, ako by sme si to predstavovali a našli sme toho samozrejme viacej na začiatku a potom postupne výber zužovali.
Odpovedať
@silvia_peterr a nakoniec ste aj vybrali 🙂 Ono sa to sice povie, ze ved to je len vana, no podla mna to ie je len tak si vybrat
Odpovedať
Profilova fotka
@juliana434 praveze ono zase nie je take tazke vybrat si nieco. zalezi ale aj od toho, ake mas stanovene kriteria, co by si chcela od tej vane vlastne. chces aby bola pevna? chces, aby ti vydrzala v nej dlho tepla voda napustena? lebo tak pri takychto samostojacich je to asi trosku ine, ked to nie je ako keby zaizolovane zo ziadnej strany.
Odpovedať
@whitema Skor som myslela priamo dizajn. Teraz su vane rozne s roznymi upravami, v roznych farbach a tak isto aj s roznymi funkciami
Odpovedať
@juliana434 to máš pravdu, je veru z čoho vyberať v tomto ohľade. Aj keď niektorý výrobcovia sa síce držia stále tých štandardov. Lebo asi každý si ako prvé predstaví klasickú bielu vaňu, keď na to padne reč. Ale tuším tu aj Silvia alebo niekto pridával fotku, že má čiernu vaňu. Akože veľká paráda za mňa.
Odpovedať
Farebné vane sú super. Na mňa včera vyskočila na nete taká tmavozelená . Ako vyzerala fakt brutálne, len na nej bude asi aj všetko vidno...
Odpovedať
@cincila11 myslis akoze po doumyvani sa? no to bude treba po kazdom umyvani vyutierat, ak nechces, aby tam ostavali tie uschnute kvapky. alebo si mozes dat este povrchovu upravu na nu, aby ti ta voda stehala dolu a neostavala na povrchu. ale neviem, asi to neponukaju vsetci vyrobcovia.
Odpovedať
A je vôbec niečo také? Heh to by sa mi zišlo aj na umývadlo do kuchyne, z toho som tiež občas na nervy ako vyzerá. Ale čo sa vane týka, to môže byť super, lebo tie zaschnuté kvapky, to tiež nie je bohvie čo
Odpovedať
Článok sa načítava...
To ani nehovor, to kuchynské umývadlo, to je kapitola sama o sebe. To vydrží také top čisté asi tak štyri minúty potom ako to celé vydrhnem. Ale čo sme kupovali vaňu, to sme kupovali Kaldewei značku a oni majú tieto vychytávky kadejaké. Reku ak by si si to chcela nejak bližšie pozrieť 🙂
Odpovedať
najdolezitejsou sucastou volne stojacej vane je obrovske presklenne okno s nejakym super vyhladom 🙂 . Davat si taku vanu do kupelne 3x3 metre v radovke v nejakom satelite mne osobne nedava zmysel.
Odpovedať
Profilova fotka
@zacik a tak to je zas vec vkusu, ak sa niekomu taká vaňa páči tak pre mňa za mňa, nech ju má aj v byte, je to jeho vec
Odpovedať
Však to áno, keď už takáto vaňa, tak nech to aj nejak ukáže nejak, keď už sa pre ňu človek rozhodne. Nemusí byť zlá ani v menšej kúpeľni, ale ak má byť okolo nej 10 cm priestoru, tak je to asi zbytočné. To už sa oplatí ten priestor radšej tak využiť, že sa dá väčšia vaňa napríklad 🙂
Odpovedať
to uz je podla mna na kazdom aky dizajn si vyberie. hlavne je, aby bola vana kvalitna a co to vydrzala. mne sa napriklad taketo vane moc pacia
Odpovedať
Profilova fotka
@juliana434 tak ono je aj na kazdom, ake prevedenie si vyberie a z akych materialov tu vanu. Ale tak neznamena to, ze budem kupovat podla toho, co mi prve padne do oka. Uz som to spominala aj predtym, ze my sme kupovali smaltovanu vanu a vedeli sme, preco to robime 🙂
Odpovedať
100% suhlas ze dizajn/dispozicia je vec vkusu a 100 ludi = 100 chuti. Ale davat volne stojacu vanu do kupelne kde bude kazdym smerom 10cm priestoru a hned stena mne osobne pride uplne zbytocne.
Odpovedať
@whitema tak padnut do oka ti padne skor tvar a ten si vies vybrat uz aj smaltovany. to si myslim, ze teraz uz vobec problem nie je
Odpovedať
@zacik netreba to zbytočne siliť, tiež si to myslím. Však ono sú aj iné varianty, ako sa to dá vymyslieť, ak človek nechce len takú nejakú obyčajnú kúpeľňu. Aj tie vane majú kadejaké tvary napríklad, farebné prevedenia, nemusí byť úplne že voľnestojaca ale zase ani omurovaná zo všetkých strán.
Odpovedať
@fillo_kiko už som videla napríklad aj takú podmienku, že aby bolo na tej vani dosť odkladacieho priestoru, že aby sa mali kam položiť sprcháče, šampóny, možno nejaké sviečky a takto. Ja som akože radšej, keď tam nie je vyložené nič, ale tak každý to máme ináč zaužívané.
Odpovedať
@silvia_peterr pri umyvani jasne, ze je vsetko vsade, ale ja to potom odkladam do skrinky. neprerabali sme kupelnu preto, aby som ju mala oblozenu sprchovymi gelmi, samponmi a cistiacimi prostriedkami predsa. co som ochotna zniest, tak to su sviecky, tie si rada zapalujem pri kupani, to je uz roky taky moj ritual.
Odpovedať
ja mam inak na toto takisto nervy, ked tam mame vela kadejakych zbytocnosti. este take tie vyklenky su v pohode riesenie, to sa mi paci, ale na vani fakt nie. a ako dlho uz mate prerobenu? kedy ste sa odhodlali k zmene?🙂
Odpovedať
@juliana434 vana je najkrajsia ak na nej nic nie je, nehovoriac potom o cisteni. kedysi som na nej tiez kadeco mavala, no to nasledne cistenie bol des, vsade potom ostavali vseliake flaky
Odpovedať
Profilova fotka
@cincila11 tiez som toho nazoru. Vsak to aj ked mam upratovaci den a toto by som mala zakazdym davat prec, vyumyvat vanu, podavat to naspat, tak to zabera zbytocne cas proste. Takto ked tam nic nie je, tak to oplachnes vanu aj len tak hocikedy, ze len oplachnes, ked sa prach usadi, co sa uplne bezne z uterakov a z oblecenia kazdu chvilu u nas.
Odpovedať
velke upratovanie mam tak raz do tyzdna, ze ju aj vydrhnem, ale inak tiez ked sa mi zda ze je zaprasena, tak len oplachnem a je hotovo, mne sa tak pacia take rozne vizualizacie lebo je kupelna upratana a nie je tam nic navyse
Odpovedať
@cincila11 fľaky sa ti môžu spraviť aj keď zvolíš nie práve najlepší čistiaci prostriedok alebo keď ním poriadne tú vaňu nevydrhneš. Že na nejakom mieste proste ostane ako keby usadení a ani vodou ho potom neopláchneš.
Odpovedať
@silvia_peterr hej hej to ako kludne moze byt. biele bielym drhnut, to uz nie je moc na moje oci, ale tak to je malickost
Odpovedať
@cincila11 Akože biele bielym drhnúť? To som asi moc nepochopil, ako to myslíš? Akože že biely čistiaci prostriedok nie je ok?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?