Problém s tlakom teplej vody

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň chcel by som poprosiť o radu vo veci slabeho tlaku teplej vody Slaby tlak sa prejavuje tým, že ak niekto umýva riad v kuchyni a iný člen domácnosti sa chce v tom čase sprchovať, tak mu takmer vôbec netečie teplá voda...takisto je pri pustení len teplej vody velmi slabý prietok (tlak). Bývam v bytovke /8 poschodí/., každý byt ma svoj vlastný plynový kotol a zásobník teplej vody. Ja bývam na 1 poschodí a bolo mi vysvetlené, že tlak vody je cca 5 bar ? /aby mali na 8 posch.vodu/ a ja vzhladom k možnému poškodeniu plyn.kotla musim mať redukčný ventil , kt. mi upraví tlak vody na 3 bar. Výmenu mi doporučil vodár, že po čase redukčný ventil prestane plniť svoju funkciu (únava materiálu?...) Prepáčte za primitívny výklad...ale som technický antitalent.... Pred 2 týždnami som opäť menil redukčný ventil a žiadne zlepšenie.... P.S: ...bolo mi doporučené spraviť foto, v kobke nie je svetlo a zbadal som v kute "akýsi ventil" celý od solí?, ako aj na vývode z hadice (vid foto) ...žeby to bol kamen úrazu?...čo je to za ventil? Dakujem za odpoved.
Odpovedať
1
2
@stastnyjim ahoj. Ventil funguje a expanzna nadoba je zapojena ako pises...len to z obrazku nevidno.. Nemoze to byt tym, ze su rozvody robene trubkami o priemere asi 16mm?
Odpovedať
...neviem ...som laik, ale asi nie, ked ti funguje.
Odpovedať
@bzucko2 poistný ventil si namontoval správne? dal si tam poistný ventil aj so spätnou klapkou ? má ten poistný ventil so spätnou klapkou taký prepúšťací tlak, ako požaduje výrobca zásobníka? keď pootočíš, tak tečie z neho voda? redukčný ventil si odstránil? Ak nie tak aký tlak ukazuje manometer na redukčnom ventile? filter pred redukčným ventilom máš vyčistený? z čoho je potrubie od prívodu studenej vody do zásobníka a potom dalej zo zásobníka na odberné miesta?
Odpovedať
@lubomird ono záleží aký máš tlak studenej vody na vstupe. Vieš aký je tlak studenej vody, resp. nekolíše veľmi? Čo sa týka trubiek, tak celé rozvody sú iba o priemere 16mm? Tak ono potom záleží aj na dĺžke potrubia nie len na priemere, a zároveň na počte tvaroviek po ceste, hlavne ak sú tvarovky menšieho priemeru ako samotné potrubie. Ak by som bol pripojený na obecný vodovod, u ktorého neviem aký je tlak, a zároveň si chcel pripojiť aj expanznú nádobu, tak by som to riešil tak ako je na obrázku. Ak by bol tlak 5 - 6 barov, tak by som začal s tým že by som prezrel všetky sitká a filtre. Tie čo sú v batériach na výpustí aj tie čo sú pred batériami. Možno je toto celý problém. Samozrejme pred demontážou batérií treba vypnúť prívod SV aj TÚV nech sa nevytopíte. Toto platí aj pre teba @bzucko2 vyčistil si všetky sitká v batérií aj pred batériou?
Odpovedať
Ahoj, mam podobny problem, ale v panelaku. Od stupacky do bytu sa niekde upchala tepla voda a tlak je asi tretinovy oproti studenej vode. Hodiny menili, ale ich to netrapilo. Sprava sa to rovnako v kuchyni, kupelni, sprche, wc, takze problem bude niekde v okoli hodin. Susedom to ide normalne. Da sa to nejako precistit? Skusal som prepojit studenu vodu do teplej, cez sprchu, ale nic to nespravilo. Este rozmyslam ze tam pustim kompresorom stlaceny vzduch, alebo nalejem kyselinu citronovu a natlakujem v protismere. :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Prosím vedeli by ste mi poradiť, na koho sa obrátiť... Keď sa sprchujeme, a niekto napr. v kuchyni pustí vodu, tak aj v kuchyni aj v sprche klesne prúd vody. To isté, keď napr. práčka napúšťa vodu a buď sa niekto sprchuje alebo chceme umyť riad v kuchyni. Dá sa to niekde nastaviť? Keď nám robili vodu, vodárom sme prízvukovali, nech to nerobí a ono to aj napriek tomu robí... Myslíte, že budeme musieť vybúrať rozvody? Možno stačí len niečo niekde nastaviť... Vopred ďakujem.
Odpovedať
@mobilka slabý tlak vody, alebo tenké potrubie, prípadne kombinácia. Obráť sa na vodárov, čo to spackali alebo na redukčný ventil. rodinný dom? zdroj vody?
Odpovedať
@foox bývame v rodinnom dome. Vodu máme aj štátnu aj svoju, ale robí to pri obidvoch možnostiach. Svojou len perieme a splachujeme - ale len v lete. Takže je dosť možné, že použili tenké potrubie? Och trafí ma. Bývame 10 rokov, ale nervy mám už ozaj 10 rokov z toho...
Odpovedať
@mobilka však si to videla, pri montáži. Aký použili priemer? Máš tam niekde manometer? Kde? Čo ukazuje? Ak sú to ťažké otázky, volaj tých vodárov a nakopni ich. Robí to teplá aj studená?
Odpovedať
@mobilka stavym sa ze mate rozvody z PPR ky
Odpovedať
@gkrivanek ak áno, tak to môže spôsobovať ten pokles tlaku?
Odpovedať
@mobilka ak pretavili zvar tak jednoznacne
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?