Stavali ste niekto dom 2x v priebehu 5r?

Dobrý deň, stavali ste niekto dom a o rok ho predali aby ste si postavili inde?
Odpovedať
Profilova fotka
Kamarát tak staval. Najskôr si postavili, kde zdedili pozemok a potom o pár rokov sa im poskytol pozemok v dedine, kde bývajú svokrovci tak kúpili ten a začali stavať a ich dom prepísali rodičom a predávajú ich byt zase a ešte jeden nejaký pozemok. Čiže sú ľudia, čo tak robia, no môj názor je, že jeden stačí 😄 Ja by som na to nervy nemal 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Tak ten sa dobre rozbehol. Osobne by mi staci, ze riesime jeden dom. Ma moj obdiv, ze ma na to cas a nervy 😄
Odpovedať
Kazdy dalsi dom je len lepsi a lepsi. Ak mas cas a bavi ta to smelo do toho. Mozes si zlepsit kvalitu zivota.
Odpovedať
@daniela87sk svagor tak urobil asi pred siedmymi rokmi. Naskytla sa im prilezitost lepsej lokality, tak proste to vzali. Co by si ohladne toho chcela vediet? Ak nieco kludne aj spravu mi napis, popytam sa ho.
Odpovedať
Tema sa asi mala volat "ako postavit dom, predat ho do 5 rokov, neplatit dan a postavit dalsi dom". Odhliadnuc od dane, faktu ze by sme museli niekde docasne pobyvat, ze sme si tu zvykli a vela veci som robil sam vdaka comu mam k domu nejaky vztah, som dlhodobo v stadiu rozhodovania, ci novy dom predat a postavit druhy, alebo sa pustit do preraky toho co sa pocas projektovania a vystavby nedomyslelo. Este je tu obmedzujuci fakt ktorym je manzelka, ktora o prerabke nechce pocut, skor je naklonena druhemu domu ale aj tomu sa vyhyba. Vzhladom na to ako vyskocili ceny pozemkov a stavebneho materialu sa obavam, ze by som pri stavbe druheho domu prerobil.
Odpovedať
Na tvojom mieste by som najskor dal na poriadok ten prvy dom. Za ten cas si vies aj premysliet, ci sa ti oplati ist aj do toho druheho.
Odpovedať
@robo91 veru ta dan ma zaujima asi najviac, u nas je to teda iste, byvame rok, ale stavat druhy urcite chceme
Odpovedať
Profilova fotka
@daniela87sk mohla by som ale vedieť, že prečo tak skoro po stavbe nového? 🙂 Teda ak by ti nevadilo o tom napísať 🙂
Odpovedať
@vstavki meníme lokalitu kvôli práci
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?