Sledovanie zmien na listoch vlastníctva - Komárno

Dobrý deň, máte niekto skúsenosť s aplikáciou od katastra - Poskytnutie sledovania zmien na listoch vlastníctva v KN ? Zaviedli to niekedy v priebehu minulého roka, ale tá registrácia sa mi zdá dosť komplikovaná a ani som nepochopila či je to spoplatnené alebo nie? Máte s tým niekto skúsenosť? Ďakujem.
Odpovedať
@dada73 ešte by som k tomu napísala, že je to služba, teda, ak som to dobre pochopila, v ktorej keď sa zaregistrujete, by Vám mali chodiť upozornenia, že sa na LV, na ktorých máte nehnuteľnosti niečo deje. Takže Vám Vašu nehnuteľnosť nemôže nikto predať, bez Vášho vedomia. Čo sa mi zdá super aplikácia, len neviem ako sa do nej zaregistrovať. 🙂
Odpovedať
Služba funguje, zadarmo je poskytovaná na tie LV ktoré vlastníš ty. Ak by si chcela sledovať cudzie LV služba je spoplatnená. Na využívanie potrebuješ elektronický občiansky preukaz s čipom. Aby ťa vedeli jednoznačne identifikovať.
Odpovedať
@podko takze, ked chcem sledovat svoje LV tak je to zadarmo.. Super.. Citacku nemam, zajdem na policiu pozistovat preco, lebo obciansky s cipom mam 5 rokov ale neviem ze by mi ponukli citacku a ze to dava len policia. Inak, ak by ta sluzba fakt fungovala, bolo by to dobra sluzba, dnes su vselijaky podvodnici. Dakujem za radu.
Odpovedať
@dada73 čítačku si môžeš kúpiť ako súčasť do tvojho počítača-tam zasunieš OP , tú ti policajti nedajú,dostaneš u nich len registráciu, tak isto ako je čítačka na SD karty do foťáka
Odpovedať
Nastavit sa to da na 360 dni, ale je to celkom bludisko, nasiel som navod: https://www.nocnik.sk/kataster-sledov...
Odpovedať
@vykricnik jj, ale musis mat op s cipom a citacku a niekde som citala ze je to 2eura/nehnutelnost/mesiac. Ale asi ten poplatok, ako sa pise vyssie nie je u sledovania vlastnej nehnutelnosti.
Odpovedať
Preco sa mi do zadania doplnilo Komarno?? Ja nie som z Komarna a ani si nie som bedoma, ze by som to tam pisala.. 😆
Odpovedať
@duzu Polícia Ti vydá čítačku a bezplatne a všetko okolo toho ;-) .. Ja som vybavoval cca 4-5mes.dozadu a na počkanie asi za 1/2 hodiny som mal všetko v ruke.. ;-)
Odpovedať
@dada73 Číp v preukaze totožnosti je jedna vec..Bolo to potrebné ju hneď "aktivovať" bezplatne na polícií kde Ti vydajú aj čítačku k PC ako aj vstupný kód do vstupu na elektronický podpis. ;-) Vybavíš to aj dodatočne bez poplatkov.. ;-)
Odpovedať
@technik007 privítal by som keby dávali i ZTP s čipom, na to je mnoho zliav,no všade musíš prísť osobne,
Odpovedať
@vykricnik Dakujem za link. Navod ani netreba citat, staci v clanku kliknut na link na stranku UGKK. Cele mi to zabralo max. dve minuty casu aj s cestou do tasky po obciansky a sledovanie zmien mam nastavene 😉
Odpovedať
@meja3 a je to bez poplatku.. ?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dada73 je to zadarmo... Popis služby Služba umožní aktiváciu alebo deaktiváciu automatického sledovania zmien nehnuteľností a právnych vzťahoch k nim a následnú notifikáciu. Služba sledovania zmien umožní sledovanie listov vlastníctva v jednotlivých častiach listu vlastníctva a umožní nadefinovať pre príslušný list vlastníctva sledovanie zmien na liste vlastníctva a následné zasielanie notifikácie o týchto zmenách. Služba je prístupná prihláseným používateľom pomocou eID karty (občianskym preukazom s čipom) a je je bezodplatná len pre sledovanie zmien nehnuteľností a právnych vzťahov vo vlastníckom vzťahu prihláseného používateľa.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?