Kúpa pozemku od Slovenského pozemkového fondu a Slovenskej Republiky

Zobraz úvodný príspevok
máte niekto skúsenosť s odkúpením pozemku od SPF, poradte je treba na žiadosť o odkúpenie napísať aj cenu za akú to chcete odkúpiť alebo tú cenu vám navrhne SPF? a ak by som mala ja na žiadosť napísať sumu za m2 tak to mám streliť len tak od brucha cenu alebo treba tú sumu podložiť nejakým znaleckým posudkom? Každá rada pomôže :-D Ďakujem
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
Ja som riešil 95m2 v správe SPF. Máme kúpený pozemok a táto parcela ako naschvál ide stredom. Na uvedenom pozemku nemôžete stavať, ani viesť inžinierske siete proste ani chytiť. Pozemok má 4 majiteľov z toho 3 v USA dávno zomrelých, jedného na Slovensku našiel som vnučku a tá nemala ani páru o tom že majú taký pozemok. Takže je to neriešiteľné. Nakoniec som požiadal o prenájom a domček nasúkam na naše parcely. Na SPF mi povedali že k pozemku nieje prístup a je malý nepoužiteľný takže keď to dám na súd, mal by mi vyhovieť a rozhodnúť o vlastníctve v náš prospech. 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
@bakajka ešte ma teraz napadla jedna vec (ale neviem či to tak môže prejsť) - čo ak by sa k tým pozemkom prihlásila tvoja prababka? Ak by skúsila vyvolať dedičské konanie po tých jej príbuzných (tuším si spomínala sestry), ktorí odišli do USA, tak by to možno aj prešlo - ale treba zájsť za nejakým notárom a popýtať sa na túto možnosť tam. Ak by to nešlo takto jednoducho, tak potom posledný pokus - návrh na súd aby rozhodol o vlastníctve v prospech tvojej prababky (tá ti následne môže svoj podiel predať) - ale tiež to vidím na strašne dlho pri našom súdnictve - ale možno za pokus by to stálo.
Odpovedať
@mistro vobec nic ;-( musim inak hladat cez tu stranku nenaslo ale dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Dobrý deň, mohol by mi niekto poradiť ako postupovať ak by som chcel odkupit vedlajšiu parcelu ktorá síce vlastníkov má uvedených no bez adresy. A správcom je SPF. dakujem (som v týchto veciach nováčik)
Odpovedať
@milton888 Iba tak, že vypátrate vlastníkov (možno bude potrebné predediť) a odkúpite od nich. SPF nemôže predať pozemok, ktorý má vlastníkov, aj keď neidentifikovateľných.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Pekný deň prajem, prosím o radu. vedľa našeho pozemku sa nachádza pozemok kde vlastník je slovenská republika a správca SPF, je to orná poda 500m2, a hneď vedla ďalší náš sused je 2000 orná poda tiež vlastník SR a správca SPF, je to všetko zarastené a zanedbané, chceli by sme odkúpiť alebo vziať do prenájmu tie dva pozemky za učelom pastvín pre kone, myslíte,že by to bolo možné? veľmi pekne ďakujem
Odpovedať
Chcem kupit podiel v E parcele od osoby, ktora ma 28/36. Dalsie 2/36 ma SPF a zbytok 6/36 má dalsi clovek. Ako postupovat v takomto pripade? Lebo podla zakona treba najskor ponuknut podiel osobam, ktore maju v danej parcele podiel a az potom mi to moze predat. A keby som to uz aj kupil, je mozne danu parcelu rozdelit tak aby som SPF vyclenil ich podiel? (bude to nad 2000m2)
Odpovedať
SPF nemá lehoty. A keď sa im nechce robiť ničím ich neprinútite konať. Iba ak by ste sa vola FI..O. Ak nemáte sto správne meno tak Vás niekoľko rokov nechajú čakať. Ak sú tam nezistení vlastníci čo ušli do zahraničia a nič sa o nich nevie tak doporučujem aby ste ich dali vyhlásiť za mŕtvych. Trvá to rok no nakoniec to pomôže. Po právoplatnosti Rozsudku ktorým bude dotyčná osoba vyhlásená za mŕtvu nasleduje Žiadosť o prejednania dedičstva. Ako dedičia budú ich súrodenci, resp. ak sú už mŕtvi tak ich žijúci dedičia. Tak vybavíte celý ich majetok a pôže Vám to aj pri vysporiadaní ostatných pozemkov kde je podielnik. Toto je najschopnejšia cesta.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
@miroslavvt prosím vás a viete mi povedať kde sa dá uhradiť cena SPF keď už prebehlo súdne konanie v môj prospech?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
Je tu niekto kto čakal menej ako dva roky na vybavenie ak áno aký ste mali postup
Odpovedať
@veronika_fryttova asi nikto...alebo nikto nie je ochotný poradiť... 🙂 moju skúsenosť som opísal v tomto vlákne... https://www.modrastrecha.sk/forum/sta... Snáď sa nám to podarí ešte v tomto živote... 🤔
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?