Ako odkúpiť časť pozemku na ktorý je tarcha

Zdravím viete mi poradiť ako odkúpiť časť pozemku pričom na celom je tarcha nakoľko je na ňom úver či je možné kus odkúpiť pričom ten kúsok je aj v katastrálnej mape už zakresleny dakujem
Odpovedať
@antonionr no bud predavajuci prenesie tarchu ma inu nehnutelnost, alebo kupis aj s tarchou, co je hlupost lebo by si rucil svojim majetkom za ineho uver.
Odpovedať
@nicearty ano len ja by som potreboval kúsok z toho pozemku oni tak majú dom pričom by som potreboval kúsok kvôli ceste tak neviem či sa to dá nejak odčleniť
Odpovedať
@antonionr kolko je tam spoluvlastnilov? Ak je vlastnik len jeden tak plati co som pisal vyssie ak viac a bez zalozneho prava tak kupit od nich a odclenit cast pozemku.
Odpovedať
@antonionr Vlastník môže kontaktovať banku so žiadosťou, či by súhlasila so zmenou podmienok záložného práva (odčlenenie časti založenej parcely a jej predaj). Ak nemá úver našponovaný a nechcete veľkú časť, nemusel by byť s tým problém. Akurát papierovačky a náklady.
Odpovedať
Profilova fotka
@antonionr Ak je dana parcela, o ktoru mate zaujem, oddelena aj geometrickym planom, spiste si kupnu zmluvu, tuto da predavajuci banke so ziadostou o zmenu zmluvnych podmienok, kde poziada banku o vynatie parcely spod zalozneho prava. Moznosti stanoviska banky su: bud parcelu bez nicoho vypusti, ked by zostavajuce nehnutelnosti v zalohu mali dostatocnu hodnotu na zabezpecenie hypoteky, alebo banka uvedie, ze treba uhradit na hypoteku sumu xy aby parcelu uvolnila, v tom pripade sa do kupnej zmluvy uvedie, ze kupna cena/alebo jej cast bude uhradena na splatenie casti hypo predavajuceho.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?