Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@kommo tiez rozmyslam nad linoleum...daval si aj na schody ? co ta to priblizne vyslo na m2 ?
@fetak44 daval som aj na schody, kedze sa prach dost prenasal do obyacej casti....za m2 priblizne 30 eur.
@fetak44 samozrejme aj s pracou,listami na schody a okolo stien...
Mám ešte krabice na sťahovanie ak niekto potrebuje, sú z ikey... Dám za dobrú cenu :-)
Profilova fotka
@mawile Kolko mas tych krabic a ake su velke?
Profilova fotka
ludkovia co mate detvaky, pouzivate na plienky sacky od gemainde? a davate ich vedla kosov s restmullom ci do neho?
mne povedala panicka ze do kosa ak nie je plny.
@cucuriedka nemam speci sacky na plienky, hadzen do Restmuell. Smetiari maju v zoznamoch uvedene, ze plienky bud do rest priamo, alebo ak kos nestaci, priobjednat si speci smetiak na plienky.
nesmu sa hadzat priamo do kosa, inak pride pokuta. na Gemeinde dostanete sacky zadarmo na podpis.
Profilova fotka
@susi206 Tak teraz nerozumiem. Panicka povedala, ze do kosa, ak nie je plny, a zaroven, ze je za to pokuta?
@mom3 mám ich asi 15, odnesú 30 kg a rozmer je Ca. š-d-v 40x60x40cm objem 60l.
@cucuriedka na restmüll kosi stojí čo tam patrí, a stojí tam Windeln= plienky. My byvame v dome, ten kôš je maly, tak dávam plienky do sackov z gemeinde, lebo za mesiac sa ich nazbera dosť - aj plné vrece. Smetiari to potom pekne zoberu. Ak by som im tam dala vrece s restmüllom čo my nevosiel do koša, tak by ho nevzali. Plienky ale áno. Pri bytoch sú kose veľké, tam sa tie plienky stratia , ak náhodou nemajú malé deti všetci v bytovke :-S
Článok sa načítava...
http://www.bmv.at/index.php/cat_id/29...
@mawile platite nieco navyse za odvoz toho speci vreca s plienkami? Lebo podla mna kos Restmuell je dostatocne velky 120l a akurat ho naplnime za ten mesiac aj ked tam plienky hadzem. Len teda treba dokladne separovat, lebo zo zaciatku som mala problem sa do restu zmestit.
@slummdog ked naposledy odvazali restmüll , tak som to vrece tam jednoducho pristavila a oni ho vzali. Nemyslím si, že sa za to extra plati, ved v tom mullsammelplatzi je viacero kosov, tak ktorému domu by to pripísali? Byvame v dome ešte len mesiac, ked som zbadala ten kôš, zdal sa mi byt veľmi maly, preto som si vzala sacky. Za tie dva týždne čo sme do prvého odvozu zbierali, sme mali 3/4 vreca s plienkami a polovicu koša s restmüllom. A to triedime naozaj svedomito.
Profilova fotka
no my praveze sme dostali oznamenie z OSG ze teda plienky do speci sackov a vedla, inac nam zvysia poplatky (preplnene kose) za dalsi odvoz. A ze mame ist do zberu si po kybliky na olej a zbierat ho. No nas plienkovy kos (domaci) ma objem 30l a ten gemaindeovsky sacok je tam strasne velky. A vraj ho mame naplnit doplna a az potom vyniest (akoze 60l plienok je super aroma). ale ok, chapem ze ak je preplneno tak je to schodne riesenie, az na to ze u nas v radovkach je temer v kazdom dome mimino a kym pridu smetiari po mull, tak tam bude hora sackov vacsia ako restmuell kos :-S a esteze ide zima, bo ta aroma okolo toho v lete by teda tiez nebola bohvieco.
Profilova fotka
Asi treba deti co najskor odnaucit od plienok! ;-)
@mawile tak vies, ale v cene odvozu mas 120l kontajner restu. Ak je vrece vedla kontajnera, beriem to ako odpad navyse. Mozno keby tych saklov sa tam pravidelne objavovalo viac, by mohli ziadat doplatit. @cucuriedka 60l asi za mesiac tymi plienkami naplnim. To mate drzat v byte? No radost veru.
@slummdog No tie sacky určite nejakú úlohu spĺňajú, ved by sme boli v nevyhode voči rodinám, ktoré deti nemajú, alebo majú uz deti bez plienok. Je to len určité obdobie( take 2 roky) kedy sa intenzívne používajú plienky a vtedy sa ti ten restmüll navýši o dost, a ako som povedala, ak tam priloziš vrece s plienkami tak to vezmú, ale ak tam daš vrece s navysenym odpadom, bol by to problém.
Profilova fotka
@slummdog no ved ja dam 60l za 2-3 dni - dva male detvaky jeden nema dva roky a druhy 3 mesiace...tak to ide velmo rychlo. Ja myslim ze to maju nejako premyslene, len nam to nedali vediet :-D Dnes pojdem na prechajdu doobeda, tak kuknem zberny dvor na ten kyblik
.....na prvy pohlad by sa mohlo zdat,ze tato plienkova tema nema pre mna ziaden vyznam :-) /odrastene decka/ ALE ,pytam sa sam seba,co ked doba,ked ich budem znova potrebovat nie je az taka vzdialena !!!! ((( 8-( ))) takze,kam sa maju vlastne vyhadzovat ???
Profilova fotka
@kommo tak nazdar sused ;) no ja PVC do toho kutika davat nebudem, kupil som dlazbu, tak som zvedavy ze ako to so svokrom nakoniec tam ulozime... inak ako mam chapat ten "komin" 50x50 ktory ide z pivnice, cez ovyvacku ktoru deli na 2 casti az hore? akoze ratali s nejakym minikrbom v pivnici ci ako?
Profilova fotka
@foxo do speci plienkovych sackov z gemainde a v propade osg ich vyhadzovat vedla kosa ;-)
@ all prosim poradte: ake dokumenty potrebujem prilozit k Anmeldebescheinigungu ak robim v SK? njake E-stovky? z toho Erklärungu mi to nieje jasne. okrem pasov treba aj rodne listy ?
@fetak44 strana 240 :D
Profilova fotka
takze oficialne stanovisko OSG a gemainde Kittsee ohladne plienok - ked restmuell neni plny,hadzat plienky donho v klasickych sackoch. Ked je kos plny, tak davat plienky do sackov na plienky a davat vedla kosa.
@cucuriedka dik za oficialne stanovisko, tak som to chapala aj ja, hoci si myslim, ze za tie sakle vedla kosa sa doplaca. Bytovky asi nezistia, nakolko maju odvoz smeti v mesacnych poplatkoch druzstvu a druzstvo si moze potom dodatocne Betriebskosten nakalkulovat podla zmluvy :-p :-p Ale pre RHcky by to znamenalo podla mna doplatit. Neviem preco by smetiari mali zvyhodnovat rodiny s detmi, ci ako to bolo pisane vyssie, ked plienky jednorazove su brutalny odpad a ved je akoze vzdy aj ekologickejsia moznost. A ked ide o zvyhodnovanie rodin s detmi, tak su to skor rodinne pridavky, nie ulavy na cene za odvoz odpadu. Ale mozno sa len chybne domnievam |-|
@fetak44 Ahoj, aj na strane 150 to ljboy popisal pekne v bodoch :)
@mom3 polopate: plienky do speci sacku a ten sacok do kosa, ak je kos plny vedla kosa. 8-(
@susi206 nemyslim, ze v ramci kosa to musi byt v speci sacku z Gemeindeamt. To potom aj vlozky a pod. typ odpadu sa z restu maju separovat do speci sackov a tak davat do kosa? Takou logikou by mali a nerobi sa to.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?