Ako bezpečne predať byt bez realitnej kancelárie?

ahij.radi by sme vedeli ako bezpecne predat byt,ked ho nechceme predat cez realitku.ak viete,tak budem rada ak mi poradite.....dakujem
Odpovedať
ahoj :-) a prečo nechcete predať cez realitku? zla skusenosť či nespolahliva realitka? ak budete sami predavať tak treba mať pravnika na zmluvu,vybaviť kataster a prepis na noveho majitela.. kým sa tieto veci neporiešia tak môžete očakavať navrh od kupujuceho aby ste peniaze uložili do úschovy ..
Odpovedať
ahoj,dakujem ze si napisala.nop vies.my mame s realitkou celkom dobre skusenosti,ale nechce sa mi davat od 50 do 100 000.to sa mi zda prehnane.ale rovnako sa bojime,aby sme naaahodou nieco nezanedbali.tak neviem.co by si robila ty na nasom mieste.?my potom zas musime kupit za tie peniaze dalsi byt,tak sa bojime aby sme mali dost.
Odpovedať
no este jedna otazka.asi som ta zle pochopila,alebo tome nerozumiem.ale my mame ocakavat od kupujuceho,aby sme peniaze ulozili do uschovy? nemyslela si to naopak.ze skor kupujuci to moze cakat od nas?nemas nahodou este prehlad,kolko nas to vyde ako sukromne osoby ,ked si to v setko budeme vybavovat sami?
Odpovedať
jasne ja rozumiem... pokial chcete ten byt predať a nechcete ho navyšovať nad tu cenu čo potrebujete mať minimalne tak je lepšie si ho sam predať.. no treba ratať s poplatkami na pravnika či kataster.. toto je vlastne v službách a v provízií realitky.. :-) neviem v akom meste predavate ten byt... aky tam mate spôsob inzerovania.. tu v ZA davaju do novín a na web mesta inzerciu.. potom je to aj na otazkach ktore budete jeden na druheho mať.. ak bude chcieť kupiť ten byt,tak možno (ako som spomínala) da peniaze do uschovy a vy budete vedieť,že tie peniaze su tam (realne) a budete riešiť prepis... treba mať aj dobre kupnu zmluvu poriešenu :)
Odpovedať
dakujem za radu.no mam trocha obavy z toho ked si bude doticny vybavovat hypoteku,tak to asi bude atazsie.asi budeme musiet urobit aj zmluvu o buducej zmluve koli tomu aby naahoidou nejavascript:addEmoticon('8-)','vBody')zmenili podmienky pocas vybavovania veci..... vsimla som si ta uz aj na inych temach tak neviem,ci si od fachu,aelbo nie.alebo si len nedavno predavala ci kupovala.no ale ak by si mi vedela poradit blizsie informacie ohladom postupu,budem ti vdacna.ale samozrejme ak by ta to neotravovalo.no nam ma dnes necakane prist jeden zaujemca a nechcem byt uuuplne vedla ohladom postupu.takto rychlo som naozaj necakala,za dakto zareaguje.tak ak by si vedela ako postupovat,budem ti vdacna.snad som to napisala asúpon trocha zrozumitelne,lebo mam pocit,ze pisem dve na tri. =-)
Odpovedať
galanta, nestihla som už odpovedať tak aspon teraz sa vratim k tomu :-) no som od "fachu", naša firma rieši dražby, developerstvo ale aj reality... ja osobne by som to aj tak riešila predaj cez realitku lebo sa nemusíš starať o nič.. ale to je môj nazor (bez ohladu na to že pracujem v tejto oblasti) pokial by kupujuci chcel uver, tak vy podpíšete zmluvu o buducej zmluve (môžete sa dohodnuť aj tak,že ti vyplatí nejaku čiastku napr.30% z ceny bytu) zanesie do banky a vybaví si uver, v kupnej zmluve si zadefinujte podmienky predaja a vyplatenia.. pokial neuhradí celu čiastku neurobíte prepis na neho..
Odpovedať
dakujem velmi pekne...no mali sme dnes toho kupujuceho a vyzera to slubne.tak uvidime.dakujem za rady.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@gabika.rs. ahoj, mozes mi prosim poradit, mam kupca na byt a ide si vybavit uver- co vravel nieje problem! aky je postup banky? ako budem vediet , ze naozaj dostanem korunky ked na neho napisem byt na katasri? bojim sa . mozem si to ist overit aj do banky , ci si dotycny aozaj berie na moj byt uver? daju mi take informacie? dakujem ti vopred za radu a aj ostatnym
Odpovedať
ahoj scandya, berie si úver na základe príjmu alebo si dal robiť znalecký posudok na tvoj byt? bolo by vhodné mať dobrého právnika kt. by do zmluvy dal vinkuláciu fin. prostriedkov z úveru... :-) (prepáč že až takto neskôr odpovedám)
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?