Oprava dreva..najlachsie

ahojte jako najlahsie a najlacnejsie upravim foliovane drevo? su to skrinky z ikey matne biele s drážkami,chcem zmenit farbu kdeže vysmyrglovat by bolo financne narocne a neviem aky by bol vysledok... dik
Odpovedať
Foliovane drevo neexistuje. Existuje folia a drevo.
Odpovedať
@stolverka Ach jaj. Ani cervene auto neexistuje ze ? Existuje iba cervena farba a auto ... @mamakaja Podla mna najjednoduchsie je to zase potiahnut foliou. Daju sa kupit samolepiace folie roznych farieb. Napriklad hornbach, baumax take predava. Obnovoval som tak foliovane drevenne dvere (ktore tiez neexistuju a existuje iba folia, drevo a dvere). Velke plochy sa robia dobre, ale skrinka uz moze byt komplikovana ...
Odpovedať
Stolverka ma pravdu , ked je nieco foliovane tak nosic bude s velkou pravdepodobnostou MDF-ka a foliu asi tazko budes brusit a ked je podklad drevo tak to bude asi striekane farbou . Neviem si predstavit toho hulvata ktory potiahne drevo (rozumej ciste masivne drevo ) foliou ! :-)))
Odpovedať
Profilova fotka
@mamakaja fólia sa nanáša technológiou, ktorú nemôžete ani napodobniť, brúsiť sa ro nedá, asi jediný spôsob je prestriekať.
Odpovedať
@pivec zbytocne to vysmesne komentujes, na drevo by foliu nalepil iba uplny blbec. Cervene auto a foliovane dvere je fakt porovnanie odveci.
Odpovedať
Jan45 ma pravdu. Laminatove dosky [ foliovane] su vyrabane tak, aby boli odolne voci chemikaliam, mechanickemu poskodeniu, atd. Prebrusenie nejakou silnou bruskou? Bez prebrusenia nebude nastrek drzat Nalepena tapeta sa po case odskeri. Najjednoduchsie, najlacnejsie a najkrajsie bude vymenit dvierka.
Odpovedať
vymen dvierka,alebo stiahni foliu a prefolijuj, prestiekaj.
Odpovedať
prestriekat?hmm to bude nadhera, teda. prefoliovat? to ako. lepiaca folia je hnoj, a ak mate vakuovu komoru nech sa paci, Daj si napilit a ohranit nove dvere a zaplatis maximalne 150 eur a mas luxus.
Odpovedať
@pivec urobila som chybu a asi před pol rokom som kupila foliu na auta co sa lepi na karoseriu,reku bude odolnejsia aprisposobivejsia ale není tam kde sa jej stále dotykam při úchytkách je jako popraskana takze idem to stiahhnut a kdeže ikea uz nemá faktum nemozem ich vymenit len s nimi nieco urobit...
Odpovedať
@atlaska to je niaka vrstva na tom neviem,da s ato urcite ošmirglovat ale bude to robota a bez ziaduceho ucinku kdeže maju drazky a tie nevysmyrglujem
Odpovedať
@stolverka ja som ten blbec kupila som foliu na auta a natiahla ale ide dole lebo praska kde s adotykas prstom stale
Odpovedať
@jan45 a kde prestriekat chyti to na ten laminat ci co to je?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@mamakaja mne kedysi striekal linku autolakyrnik (ako sa to spravne pise... ;-) ). Skus nejakeho domaceho automechanika co ma doma striekaciu pistol. Za par euro zas chvilu vydrzi.
Odpovedať
Profilova fotka
folia na drevo urcite pomoze.. da sa to zachranit 8-)
Odpovedať
no toto co tu citam, striekat na foliovane dvierka autolak, alebo syntezu, to bude chemicka reakcia ako hrom, jedina dobra rada je smetny kos pred barakom a jedem, a autolakernik to nespravi lacnejsie urcite ako ked si date naformatovat nove dvere. Jeden dielec nastrek u autolakernika vide cca 50-100 eur,ak mate znameho prosim ale opakujem na foliu striekat je hrozna predstava,.Je to tu sami fachman. :-)
Odpovedať
@mamakaja ten blbec som pisala kto da foliu na drevo a ty tam drevo nemas ani omylom.
Odpovedať
kup nove dvierka, v konecnom dosledku to bude najlacnejsie a najkrajsie riesenie.
Odpovedať
@stolverka aha je to niaky papsvil z ikey co mi nevadi len idem z ho...upliest bic, jako vždy a neviem ci brusit ci malovat ci co s tymmm
Odpovedať
@mamakaja vybrúsiť šmirglom a namalovať, keď teda nechceš vyhodiť, potom na to lak. Žiadna fólia v hobymarkete a už vôbec nie lakyrnik.
Odpovedať
Profilova fotka
@mamakaja napadla ma taka blazniva myslienka :-D, Co tak vyskusat Plastidip farbu ? On sa to sice casto pouziva na autach, ale na povrchu vytvori taku "gumenu" vrstvu. Vyhoda je, ze sa to cele da zase kedykolvek strhnut. http://youtu.be/vvkq-qyY9aY?t=7m38s
Odpovedať
@majkoj uau dobry napad,lepsie jako folia nakolko tu nemas asi bubliny a natahovanice,,,nastrek super,no hladam nieco co si mozem urobit sama asi alebo veelmi lacno,za malo penazi vela muziky...ale super pokukam na sk ci ake nieco je..
Odpovedať
@stolverka ais tak skoncim ....dik
Odpovedať
@majkoj nasla som http://poplastuj.sk/racer-dip-sprej-c...
Odpovedať
Profilova fotka
@mamakaja http://www.plastidip.sk/wordpress/ pozor na kopie :)
Odpovedať
Profilova fotka
@mamakaja moja taká nesmelá otázka: Ak to urobíš, cvakneš to, aby sme videli výsledok? Lebo fakt na to začínam byť zvedavý. A kto vie, snáď sa aj ostatní niečo priučíme.
Odpovedať
Profilova fotka
ja som tiež potrebovala zmeniť vstavanú skriňu. Bývalý majiteľ mal rád modrú, tú ja ale nemusím. V doskách sa nevyznám, tak teraz neviem, akú to malo pôvodne povrchovú úpravu. Tiež som rozmýšľala, či vymeniť dvere kus za kus, oblepiť ich fóliou alebo natrieť. Začala som tým najlacnejším riešením - kúpila som plechovku akrylovej farby a natrela som to štetcom. Mohla som radšej valčekom, štetec zanechal pásiky, ale potom si vravím, že no a čo, aspoň to trošku vyzerá dreveno. Pri denno-dennom používaní to stále vyzerá rovnako, nič sa neodľupuje, nevyšúchava. Ja by som na tvojom mieste išla týmto smerom. Keď tak pozri skupinu Premena starého nábytku, tam môžeš načerpať inšpirácie a rady.
Odpovedať
@prirodokochac no dnes idem jedny dvierka olupat alebo ošmirglovat odfotim aj s tapetou aj s drevom aj pokusy,idem este mrknut na farbu dreva ci taka existuje,lebo aj to manapadlo ,chcem sedy dub alebo nieco také svetlejsie len neviem nazov...
Odpovedať
@prirodokochac takze hotovo,prsi tym padom manzel by po donuteni brusil tak o vikendu ,a ja sa ponahlam jako vždy takze som nasla nieco aqua stop block ceresit,natierala som s tym sokel pod plot,siva plastikova farba,a tak som to bez brusenia proste natrela ,snažila som s aaby to vyzeralo jako drevo ,ale hubkou by to bolo možno lepsie ale uz to dokoncim takto...a hotovo,za jedny dvierka chcu 15euro takze to necham tak zatial
Odpovedať
a uz su zavesene este rozmyslam nad lakom ale neviem jako by reagoval ten nater s lakom takze skusim a uvidim vysiel mi z toho taky sedy dub tmavsi dobře to vyzera při modrej...kachlicky budu farebne ale len nad umyvadlom a vzadu pod skrinkami budu parkety na stene...
Odpovedať
@majkoj inak dik za napada myslienku...posunula som ju a bez nakupu farby hahhha dik
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?