Ako si navrhnut kuchynu

Zobraz úvodný príspevok
Dobry den. Pred 3. rokmi som bola nutena si narychlo navrhnut kuchynu a kedze jediny obchod, kde ju mali skladom bola ikea, isla som do toho. Po 3. rokoch mi ale pride neprakticka, polka kuchyne by musela byt tak ci tak zmenena, a tak by som ju potrebovala zmenit a chcem si niekde vytvorit bud to potravinovu skrinku, pripadne spajzu. Vedel by mi pomoct prosim niekto s navrhom? Pridavam foto ako to teraz mam a navrh 3 roky dozadu co som si vytvorila. Kazdy den premyslam ako tu kuchynu urobit, ale nenachadzam riesenie.
Odpovedať
1
2
@lagatta a výška?
Odpovedať
@aandrea99 187 cm
Odpovedať
Dlzka kratsej steny 236 cm, dlzka dlhsej ku chladnicke 280, ku skrinke 320.
Odpovedať
Profilova fotka
@lagatta keby bol ostrov dlhsi, tak ano, no nevieme ci tam zostane dost miesta na stol a potom gauc. Preto od teba pytame rozmery celej miestnosti, kde su dvere, okna, akej sirky. Si si ista sirkou tej chladnicky?
Odpovedať
@lenkito10 jaaaj tak. No je tam obrovsky vela priestoru. Chladnicka je tak ako som pisala. Rada by som vsak zostala v kuchyni tak, ako je v povodnom plane a nesla z toho von. Rozmery som dala do akych sa smieme zmestit, zbytocne je davat aj rozmery obyvacky, ked obyvacka do kuchyne nezasahuje a stol je tak dobre, ako je.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak potom pult predlzit, vlavo dve velke skrine, tretia pri mure by koncila na prac doske, bola by s roletou. Strana pred oknami mycka a drez. Vpravo varna doska priamo pod digestor a chladnicka. Ovocie a kavovar na pult, tuto kanvicu pri indukcii nebudes potrebovat, nizky odkvapavac by mal stacit, jeden saponat pri dreze, 2 hubky, kuchynske naradie do stolikov. Alebo pult predlzit, vlavo nechat prac dosku a horne skrinky, pod oknami mycka a drez, vpravo varna doska a chladnicka. Dalsiu skrinu by som tam nedavala, keby bola chladnicka vstavana, bolo by to ine. Popreriedit veci v kuchyni.
Odpovedať
Este otazka, odkial by som mala kupit novu linku? Mate niekto nejake navrhy?
Odpovedať
Profilova fotka
Aky mas rozpocet? Nechces si dat radsej spravit linku na mieru u stolara?
Odpovedať
@normicka chcem, len prave potrebujem aj nejaky navrh a neviem kde a ako. Preto sa pytam tu. Ja som z toho zufala, neviem kam sa obratit
Odpovedať
@lagatta nebud zufala a nikam sa neponahlaj. kuchynu uz mas, takze ta cas netlaci. priestor je to velmi pekny, v podstate ani tvoj povodny navrh ni eje zly, len to cele nevypalilo v praxi ako chcelo...asi. preco trvas na to barovom pultiku? sediet sa pri tom neda, obchadzas to pri vchadzani do kuchyne a aj tak kazdy vidi co mas a nemas na linke. neber to v zlom. ja nie som talent na vselijake programy na planovanie. moju kuchynu som kreslila rukou, vyzeralo to ako kresba skolaka ale potom som vzala do ruky pravitko 😄 pripajam co som dnes krvopotne a dokopy nijako stvorila. namiesto pultika by som dala skrinu, sirku kolko by vydalo ale urcite na hlbku pracovnej dosky. ak potrebujes potravinovu skrinku a asi aj na dalsie kuchynske serepetky. k tomu vrchne skrinky do vysky skrine, vsetko ostatne je pre 160 cm ziena trapenie. do oboch rohov by som symetricky dala rohove skrinky. mozno aj bez dvierok ale urcite v rovnakej vyske. ta cast pod oknami ako navrhla lenkito sa mi paci. neviem ako s digestorom, ak zostava tento tak urcite nejako inak upravit ten vyvod ci ako sa tomu odborne nadava. chladnicka zostava, ak trvas na skrinke vedla chladnicky, dala by som sirku cca 45 cm, to je asi sirka polovice chladnicky. vyska 2 m ako potravinova a nejako to premostit nad chladnicku....ale to su uz detailiky. jednoducho aby ta kuchyna mala zaciatok aj koniec . nad nasou sme spekulovali tri mesiace, pozrela som asi tisíc kuchyn na pintereste a nakoniec je z toho to, co vyhovuje nam a priestor dovolil. treba vediet co chces a vziat do ruky meter a kreslit kreslit kreslit a predstavit si to. ale to je moja skusenot. a dumala by som nad stolarom radsej. to su ine dosky ako z asko a podobne a nie vzdy vies napasovat priemyselne miery do toho, co mas.
Odpovedať
@aandrea99 dakujem krasne 🙂 priznam sa preco trvam na tom barovom pulte. Ked sme sa nastahovali do domu, po 2 tyzdnoch zivota v nom som zistila, ze pocaa toho, ako v dome nikto nebyval, sa pod kuchynou zabyvali mysi. Takze prave preto to asi vyzera ako vyzera 🙂 kuchynu som musela doslova celu vytrhat prec, cistit kazdy jeden den do 6. rana so vsetkymi moznymi cisticmi. Hoc je to ciste, mne to robi problem nemat zakrytu tu cast, ktora bola zakryta. Okrem toho by som mala jednoznacne viac miesta aj na varenie. Ja som ten pultik aj tak chcela a aj to tak mam, ze je tam skrinka pod nim. Ludia samozrejme vidiet budu co na linke je a co nie, ale jednoznacne je to krajsie, ked to co nema byt vidiet je zakryte
Odpovedať
@lagatta aha, ďakujem za vysvetlenie🙂 a kde máš potraviny uskladnené teraz? Alebo ak chceš kľudne napíš súkromnú správu. Teda ak si myslíš, že pomôžem akou takou radou. Za nič neručím ale náhoda je blbec 😄
Odpovedať
Článok sa načítava...
@aandrea99 potraviny su v tej 3.skrinke od drezu cize 80tkova skrinka, 3 suflikova
Odpovedať
Profilova fotka
Viete poradit nejaku aplikaciu kde sa da navrhnut vizualizacia obyvacky?
Odpovedať
Profilova fotka
@moravsky https://home.by.me/en/ Napríklad 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@srssen dakujem velmi pekne 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@moravsky Za málo, viac vecí sme si v tom skúšali plánovať, aby sme mali cca predstavu a dosť nám to pomohlo. Je to aj celkom jednoduché takže pohoda.
Odpovedať
Profilova fotka
@srssen ano uz to pozeram, ze je to naozaj lahke, dakujem 🙂 usetril si mi par € za platenu apku
Odpovedať
za seba môžem povedať, že najlepšie sa mi návrh kuchyne robil cez SIKO plánovač, potom som návrh vytlačila a dala stolárovi. Cenový rozdiel 1000€.
Odpovedať
Profilova fotka
@lagatta
Odpovedať
Ahojte, co si myslite o tomto navrhu?
Odpovedať
za mna fajn akurat tie dve uzke okna mi tam tak trocha vadia, no sa ca tyka linky, tak podla mna dobry a sikovny navrh
Odpovedať
@lagatta mne by vadilo, ze medzi sporakom a drezom nemam pracovnu plochu... pricom to je hlavna pracovna plocha v kuchyni - vsetko co krajam do hrnca, na panvicu, sa chysta tam. Ked je tam takto este aj odkvapavac, tak to je uz uplne nanic. Vsetko oplachnute, co chcem dat do hrnca, prenasat ponad umyte riady na odkvapavaci.... V com ti vlastne sucasna kuchyna nevyhovuje, okrem vysky? Preco sa ti zda neprakticka?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. Ak mozete premiestnovat digestor, moze byt. Digestory recirkulacne vraj stoja za figu. Skrine nalavo od rury su ako siroke? Asi by som tam nechala len jednu 60 a hore by som to zakoncila skrinkami v rohu. Drez jeden velky 50x40cm. Vyssi pult chces asi na oddelenie kuchyne. Este farebne zladit a moze byt.
Odpovedať
@lagatta ooo si sa s tým pohrala👍 celkom šikovné 🙂 Mam len pripomienku ako lenkito...do rohu by som dala skrinku ako nad sporákom. Ak máš umývačku, dala by som len drez, budeš mať viac pracovnej plochy. A rúru pod sporák, takto sa nabehas s plechmi 🤔 okrem toho neviem ci je dobré mať rúru pri chladničke.
Odpovedať
@lenkito10 tam je jedna velka potravinova skrinka sirky 90 cm. Digestor nie je problem preniest, len ten plyn. Plyn budem asi musiet cely prerabat.
Odpovedať
@aandrea99 nerozumiem tomu ako to myslis s umyvackou. V tom prazdom rohu bude skrinka, len mi ju tam dizajnerka nevedela nakreslit, kedze tk bude specificke a robene na mieste. V tom rohu by som chcela dat kavovar a nad to salky a kavu, cize polo otvorena a polo uzavreta hlboka skrinka
Odpovedať
@lagatta že ak máš umývačku riadu, stačil by možno obyčajný drez bez odkvapkavacej plochy tzn väčšia pracovná plocha blízko sporáka. Dobrý nápad s tým kávovarom.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahaaa zaujímavé riešenie s tou skrinkou na kávovar. Ja by som volil drez aj s odkvapom. U nás sa nie všetko dáva do umývačky, takže odkvapová plocha sa raz za čas zíde
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?