Rosenie krbu

Dobrý deň, potreboval by som radu, každú zimu máme problém s rosením krbu, kedže cez stenu ide priamo von krb tak automatický vzniká dost velký tepelný most, (vetráme dostatočne) kúrime cca na 22-23, stena aj plesnie, pridám aj foto, za každu radu budem vdačný
Odpovedať
Odstrániť tepelný most?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od martinnitra:

Dobrý deň, potreboval by som radu, každú zimu má…
@martinnitra Tipnem si, že ak by si dal dolu ten plechový kryt prestupu rúry, tak medzi rúrou a murivom nieje izolant. Asi v tom bude problém. https://marand.sk/prestupy-kominov
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od martinnitra:

Dobrý deň, potreboval by som radu, každú zimu má…
@martinnitra ak by si kúril denne krbom nemáš to, komín máš vyvedený tiež nerezový popri stene? odtiaľ ti ide chlad ked nekúriš to treba zaizolovať, komín je najlepší v strede domu na vnútornej priečke
Odpovedať
Profilova fotka
Ak je na fotke vyústenie z krbu do komína cez stenu a je tam jednoplášťový dymovod sfarbený do fialova, nečudujem sa tomu, čo sa deje. Ak je pred prestupom cez stenu už dvojplášť, (zdá sa mi, že áno), dávate tomu "kotlu" poriadne zabrať a ani dvojplášť nezabráni tepelnému mostu. Ešte izolovať a rozumne kúriť!!!
Odpovedať
Treba doizolovať prestup cez stenu a aktívnejšie využívať krb počas vykurovacieho obdobia. Alebo odstrániť komín a krbové teleso úplne ak ho nevyužívate.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od martinnitra:

Dobrý deň, potreboval by som radu, každú zimu má…
@martinnitra ahoj.problem mas v nasavani vzduchu s ex. Mala by tam byt klapka.predava sa aj s boudenom 😉😉.studeny vzuch prudi cez krb ktori ma izbovu teplotu tak sa poti-rosí
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?