Prečo nám zatieklo cez komín?

Dobrý deň. Idem sa poradiť.. Kupujeme novostavbu domu v štádiu holodom a keď sme sa tam boli cez víkend pozrieť, zistili sme, že zatieklo od komína po stene v obývačke. Pán majiteľ tvrdí takúto vec, že to spravilo preto, že tam ešte nie je fasáda, že keď bude na komíne fasáda, robiť to nebude. Že si omietka nasala vodu a preto je to tak. Moja otázka znie, trepe blbosti 😀? Fakt sa nevyznáme, tak sa pokúšam zistiť, či nás len zavádza alebo hovorí pravdu.
Odpovedať
Jasne ze trepe. Ved keby to iba nasavalo,tak je ten komin cely mokri a nielen z jednej strany.
Odpovedať
@lussyta040 riadny odborník tára ako hrom
Odpovedať
zle oplechované, pridusiť klampiara 😉
Odpovedať
@lussyta040 hovori na 60% pravdu, ale najskor to je zle oplechovane a ked date omietku na komin, tak to moze prestat zatekat. Ale teraz ajtak treba rozobrat sdk a vatu vysusit, lebo bude plesniviet.
Odpovedať
moze to byt pravda. Mne urobilo to iste, zatekalo najma na strane , kde najviac dazd rubal na komin. KOmin je zatepleny 5cm vatou. Nestihol som to na jesen dokoncit, nechal som to bez omietky. Napokon som kupil hlbkovy penetrak, bez riedenia som to napenetroval asi na 5x a cuduj sa svete, zatekanie prestalo. Vata natahovala vodu ako spongia a tieklo to dole po komine. Teraz po napenetrovani je po probleme. Minimalne skuste napenetrovat poriadne a mohlo by to poriesit problem. Ak ano, tak dotycny neklamal.
Odpovedať
@lussyta040 Mne klampiar takúto poruchu opravoval na 3 krát. Tiež vravel že fasáda to spraví, ale samozrejme to je zle spravené. Odkedy to dobre spravil, odvtedy to nezateká a nemám ešte fasádu na komíne.
Odpovedať
Profilova fotka
Presne ako pisete, mal som rovnaky problem kym tam nebol penetrak a omietka. natieklo to tiez ale len zo severnej strany. Napenetrovat dat omietku a bude pokoj.
Odpovedať
Profilova fotka
@lussyta040 s fotiek sa to nedá posúdiť či je alebo nieje to zle oplechovane. Jediné čo viem posúdiť že je zle sú tie dosky okolo komína. Má tam byť kovová konštrukcia (posledná fotka)
Odpovedať
Mne to podla fotiek pride ako ten problem, ktory som popisal vyssie. Ze penetracia a fasada to poriesi. Moj komin vyzeral tak isto ked natahoval vodu do vaty. Ak by to zatekalo, prejavilo by sa to bodovo na komine. A s prispevkom vyssie tiez suhlasim, tie dosky tam nemaju co robit.
Odpovedať
Tiez nemam omietku a nemam tento problem.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?