Nerezovy komin - vyber

Profilova fotka
Zdravim Stavbari, Potrebujem externy nerezovy komin aby som vedel napojit krbove teplovzdusne kachle. Mam novostavbu, malicky domcek, kachle som si uz kupil - samozrejmostou je privod externeho vzduchu, dimenzovanie podla m3 stavby, atd, atd. Toto tu ale riesit nejdem. Potrebujem komin: 1. 150mm vnutorny priemer 2. Izolacia - odporucana je 50mm, no neviem ci 25mm nebude dost. 3. Vyska 5m po atiku, 1 od atiky - spolu 6m. 4. Samozrejmost je kontrolne dvierka na cistenie, strieska. 5. Prechod cez stenu Profix 300mm, EPS 16cm grafit. Mam par "jednoduchych" otazok: 1. Aku znacku mi odporucate? Mam cenove ponuky hadam od vsetkych firiem predavajucich nerezove kominy vlastnej vyroby. 2. Je nutna izolacia 50mm? 3. Aka hrubka vnutornych plechov? Videl som od 0,5mm po 1mm. 4. Ako uchytit komin do fasady? Predpokladam ze zavitove tyce mozu teplo preniest na fasadny EPS. Taktiez nosny diel/konzola. 5. Prechod cez mur bude na fasade zatepleny mineralnou vatou. Uvitam aj ine rady/napady/postrehy. Vopred dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
Cenove ponuky mam od - Schiedel, Jeremias, Kominox, dnes este ocakam od Ciko a Toup.
Odpovedať
@martiner33 Skus pana Oberta z Hlohovca.Kominy vyrabaju aj ich montuju.
Odpovedať
Profilova fotka
1. Aku znacku mi odporucate? Schiedel ICS alebo Schiedel PERMETER 2. Je nutna izolacia 50mm? Kedze je komin na fasade , tak dava zmysel. Nebude tak klesat teplota spalin, aby dochadzalo k vyraznejsiemu poklesu teploty spalin 3. Aka hrubka vnutornych plechov? Videl som od 0,5mm po 1mm. Hrubka vnutornej ocelovej vlozky nema zasadny vplyv na zivotnost komina. Ale zakaznici radi maju istotu, kedze vseobecne prevlada nazor, ze ked je niecoho viac a je hrubsie, tak je to lepsie. 4. Ako uchytit komin do fasady? Predpokladam ze zavitove tyce mozu teplo preniest na fasadny EPS. Taktiez nosny diel/konzola. Komin sa kladie na konzolu alebo na zaklad. Uchytenie si montazna firma dohaduje s investorom v zavislosti od steny, izolacie a konstrukcie prvkov komina, kedze je vhodne vyuzit distancne prvky na fixaciu konzol.. Spodna konzola je v neucinnej vyske, preto teploty budu zanedbatelne. Vyssie umiestnene lozko, ak mate tie obavy, moze byt v mineralnej vlne a na nehorlavej podlozke. Naviac tak vysoke teploty mozu nastat v pripade vyhorenia sadzi, nie pri standardnej prevadzke. Takze ked budete zodpovedny, tak taky pripad nenastane. 5. Prechod cez mur bude na fasade zatepleny mineralnou vatou. Dane rozhodnutie je spravne. Treba urcite zvazit pozadovane odstupove vzdialenosti vyrobcom komina, aby v pripade prechodu stenovou konstrukciou neprislo k tepelnemu ovplyvnovaniu EPS nad mineralnou vlnou. Tesim sa na odpovede ostatnych oslovenych firiem tu na fore, ake informacie vam poskytnu. Ak je od vas informacia spravna, ze sme drahsi o 5%, teda o 50 € pred ostatnym, tak to osobne dorovnam.
Odpovedať
Profilova fotka
@schiedel_maros_plsko Dakujem za reakciu! Ste drahsi avsak konkurencia za menej ponuka 50mm izolaciu (vy iba 25mm), taktiez hrubsi vnutorny plech (o 0.1mm co nehra az taku rolu), plus je v cene strieska a koleno 90. Takze predpokladam ze v konecnom dosledku pri rovnakej konfiguracii by ste boli drahsi o cca 150-200 eur. Ak sa vieme aj takto dohotnut (dostat vacsiu zlavu) tak moje rozhodnutie bude jednoznacne! 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@marcel714 Nenasiel som na webe pana Oberta ziadne relevantne informacie k vlastnostiam jeho kominovych systemov. Aktualne vyrobcovia, dodavatelia, by mali svojim zakaznikom poskytovat v zmysle platnej legislativy Deklaraciu o vlastnostiach stavebneho vyrobku o tom, ze ich kominy boli odskusane podla STN EN, tzv. DoP. Na webe ma doklad z roku 2006.
Odpovedať
Profilova fotka
@martiner33 Poslite mi tu ponuku od konkurencie, nech nacenime identicke a tiez uroven zlavy , ktoru ste ziskal vo svojich stavebninach.
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko komin co od neho mam ma platny certifikat a reviziu.Sciedel je zbytocne drahy.Budete argumentovat kvalitou.Aj ta je len do tej miery,do akej je kvalitna instalacia.takze stale sme iba na predrazenej znacke.
Odpovedať
Profilova fotka
@marcel714 Mozete mi prosim poslat ten certifikat? Reviziu vystavil pan Obert? Samozrejme je kvalita dolezita, vratane instalacie. Ale moze byt akokolvek kvalitna instalacia, ked nesedi kvalita produktu, tak to je urcite zle. Na tom sme sa zjavne zhodli. ;-) Kde dochadzaju rozumne argumenty, tak sa vzdy vytiahne predrazeny produkt. :-D Ak mate certifikat z roku -10 a viac rokov a nic novsie, tak nevyvijate, co stoji peniaze. Nekontrolujete si vyrobu co stoji peniaze. NOtifikovana osoba zjavne nie je taka aku mame my. Aj to stoji peniaze. Verim, ze vy so svojou volbou ste spokojny.
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravim Vas Páni, Dostal som nejake upravene ponuky, na niektore este cakam. Takze som sa este nerozhodol. Samozrejme chcem sa priklonit k lepsej znacke. Je vseobecne jasne ze za lespou kvalitou sa skryva aj vyssia cena, ako bolo hore spomenute - vyvoj, ludia v pozadi, atd. Otazka je len ci je ta pridana hodnota hodna toho - nepotrebujem mercedes, staci mi superb, nechcem vsak daciu 🙂 Dam vediet ako som sa nakoniec rozhodol.
Odpovedať
@martiner33 ja ti poviem ako som sa ja rozhodol. Dal som poziadavku na firmu ktora vyraba kominy a ine vyrobky z plechu. Spravili to z kvalitnych materialov vratane tepelnej izolacie ktora je draha a vela vyrobcov to odrbava.
Odpovedať
Profilova fotka
Takze komin som uz objednal - znacka Jeremias. Konecna suma 1100 eur. Rozhodoval som sa viacmenej medzi Schiedlom a Jeremiasom do uvahy pripadal este Kominox. Nakolko ma Schiedel vyrobu v Cechach a dodatacia doba je az niekedy v druhej polovici januara, tak to zavazilo. Kominox vyzeral tiez ok, za rovnaku cenu, rozhodli lepsie referencie od kominarov a samotna znacka. Foto z instalacie a nasledneho kurenia zaslem.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?