Kondenzacia v komíne

Zdravím, mám klasický komín z bielej tehly bez vložky, kým sa do neho kúrilo, nebol žiadny problém, no už minulý rok som si všimol mokré fľaky na komíne pod stropom, čo som si myslel že mi prší dnu do komína, keďže nemal striešku, tak sa v lete spravila strieška, no teraz ako prišli mrazy, mokré fľaky sa znovu objavili, takže pravdepodobne ide o kondenzáciu a tu sa chcem poradiť, ako by sa to dalo vyriešiť. Vedel by som ho zatepliť na povale a v nad strešnej časti, ale kde je oplechovanie komína (20-25cm) tam ho nezateplím nijako.
Odpovedať
@xanderhell nemusíš nikde zatepľovať stačí zamedziť únik teplého vzduchu, tak nebude mať čo kondenzovať, zatvor vstupný vzduch alebo klapku, šúbor
Odpovedať
@duzu komín je vymurovaný v priečke, nenahrieva sa teda celý az po strop? Su tam este stale napojene krbove kachle, takze tade nema ako prejst teply vzduch, alebo by som ich mal odpojit?
Odpovedať
@xanderhell ked v nich nekúriš uniká tadiaľ teplo, musíš zavrieť vzduch do kachlí, je tam stále ťah ,v mnohých to nejde úplne, ak nemáš klapku či šúbor tak odpoj dymovod, alebo ak nebudeš používať urob zátku na streche
Odpovedať
@duzu maju u nas v železiarstve take pomedene zatky na dymovod, vyzera že je to z tenkeho plechu, bude to stačiť?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?