Interiérový digestor

Profilova fotka
Skúsenosti s digestorom ktorý nemá vyústenie cez stenu ale je len v interiéri a nasáva paru a fúka ju do interiéru? Vopred ďakujem za info.
Odpovedať
@patrik_seba mame taky, v lete ho planujem prerobit na vyustenie cez stenu. Pachy filtre zachytia to je ok akurat ze para (vlhkost) ostava v kuchyni.
Odpovedať
Mame tiez ; ale mame aj rekuperaciu, takze o paru/vlhkost z varenia sa potom postara ta, takze za mna v pohode.
Odpovedať
akurat riesim to iste, rekuperacia + digestor. Digestor je iba recyrkulacny cize prezenie paru cez filtre a hotovo. Sam som zvedavy ako to bude fungovat, ci sa mmi nebude spinit stena/linka v blizkosti vyfukovaneho vzduchu...
Odpovedať
Profilova fotka
Pokial je rekuperacia, tak nie je problem mat takyto digestor. Ale pokial ee, tak by som mal z tej vlhkosti obavy, ze jak to bude. Ale tak dnes uz pomaly kazdy ma rekuperaciu.
Odpovedať
@patrik_seba A v čom vidíš problém? Mastnota ostane na filtry, ktorý raz za mesiac strčíš do umývačky a vlhkosť ti odtiahne rekuperačka.
Odpovedať
Profilova fotka
Je to take polovicate riesenie… najvtipnejsie su tie co su pod skrinkou s vyvodom do tej skrinky 🤣🤣🤣 V skrinke po kazdom vareni potopa 🙈🙈🙈
Odpovedať
Profilova fotka
Kravina aj s rekuperqciou. Naco by som zanasal potrubia rekuperacie parou a mastnotou. Neverim ze to zachyti vsetku mastnotu. A co z toho ked aj tak s takym digestorom citit trocha varenie / pachy. My mame odvod do exterieru a neriesim ziadne filtre. Proste vsetko von a hotovo.
Odpovedať
Profilova fotka
@ruren nemám rekuperačku a presun varnej dosky s digestorom na iné miesto mi povedali že nepotrebujem to napojiť na ventilačku že stačí interiérové a žiadny výduch von a rekuperačku nemám chcem vedieť názor ľudí aké majú s tým s kúsenosti či màm tých 3m natiahnuť hadicu v podhľade a dať to von alebo či nebude chlad tamadiaľ ťahať atď. Hľadám pre a proti ☺️
Odpovedať
@patrik_seba ono keď sa to tak vezme, povedali ti dobre 🙂 netreba, ale z vlastnej skúsenosti odporúčam vyviesť radšej von 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@patrik_seba normalne to pusti cez podhlad von…. Alebo len na povalu 😉 My sme ani nerobili dalsi otvor do podhladu… len sme vyviedli hadicu cez strop na povalu, ta je predsa odvetravana a maju to tak aj svokrovci a bez problemov 🙂 ChlaD tadial necitit (v digestore je soatna klapka ktora sa uzavrie ked ho vypnem ) 🙂 Interierovi digestor je nezmysel ktory by som nechcel mat ani v byte nieto este v dome kde fakt nieje problem s instalaciiu odvetravania 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@zipsuliak to je dvojpodlazny dom len v kuchyni a obyvacke mam podhlad a tam mám spravebú vedtračku všetko len bude inde digestor a musím tým pádom namiesto 1m hadice od digestora dať 3m hadicu len ten interiérový digestor bez výduchu do exteriéru nechcem radšej nech to ode von tá para
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?