Preco geberit napusta tak pomaly vodu?

Nevie niekto poradit preco na 1 zachode po splachnuty je dopustena voda skoro hned a na druhom az o par minut?Je tam geberit.
Odpovedať
@rado220 A doteraz tieklo rychlo?
Odpovedať
@rado220 mne robilo to iste. Pricina bola spinave sitko na napustacej hadici, odstran tlacidlo vypni vodu, odsrobuj hadicu a skontroluj.
Odpovedať
@rado220 Rozvod je z ppr?
Odpovedať
@kuracinarez byvame 5r a asi posledne rok dva tak.. @rkorba ako sa tam dostanem ked to je obmurovane? @profistavbari ano je
Odpovedať
@rado220 cez tlačidlo
Odpovedať
@rado220 ak napustalo normálne tak to bude to sitko. Posunúť tlačidlo dohora a potom vrch odkloniť k sebe. Nájdete tam ventil. Zavrieť,odpojiť a vyčistiť.
Odpovedať
@rado220 Skús niečo na Youtube nájsť. Js som našiel toto... https://youtu.be/es8SJ-1CFcU
Odpovedať
@dedo758 no ja to tam.takto teda nemam.Ked budem doma poslem foto
Odpovedať
@profistavbari @dedo758 takto to vyzera a teda neviem ako by som sa dostal k sitku
Odpovedať
Profilova fotka
@rado220 troska vysie mas video kde to je presne zobrazene
Odpovedať
@rado220 potiahnuť modré poistky. Pokročiť tie biele držiaky kde sú poistky a vybrať von. Tak zhodíte ten rámček. Potom zhodiť zadný plášť(krytku). Uvidíte tam hadicu ktorá smeruje k tomu modrému ventilu. Tú hadicu o čo robíte od ventilu a vnútri je sitko.
Odpovedať
@profistavbari treba mat odpojeny privod vody do domu?No skusim to zajtra ked budem mat cas..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@rado220 Nie, netreba nič odstavovať. Potom, keď to budeš mať bez krytov, uvidíš v strede hore modrý ventil - aj teraz ho vidno v otvore toho zadného krytu. Ten zatvoríš, rukou z neho odskrutkuješ hadičku - a uvidíš sitko… 🙂
Odpovedať
@dedo758 @profistavbari tento modry uzaver treba zakrutit a potom tu hadicku?lebo sa mi zda ze tento modry uzaver nic nerobi.On akoze uzatvara a otvara privod vody?
Odpovedať
Ano, ten treba zatvoriť. A možno len naplno otvoriť. Nebol priškrtený...?
Odpovedať
@rado220 áno. Zatvoriť v smere hod. Ručičiek a na ľavo od vent. Odsrobovat tu maticu... Tam je sitko.
Odpovedať
@dedo758 praveze idem pisat on bol takmer uplne priskrteny a teraz napusti zachvilu ale zase je to ovela viac pocut to napustanie.Neviem ci to mam do polohy uppne otvoreneho alebo napoli.Talze problem bol v tom ale zase to "huci" 😄
Odpovedať
@rado220 Kľudne ho daj do polohy, aby napúšťal tak akurát a nehučal. Hučí, keď je vysoký tlak vody - 5 barov a viac...
Odpovedať
Okrem sitka a ventilu ako pisu chlapci vyssie, ak nezaberie, a tlak vody je OK, moze byt problem priamo v ihlovom ventile napustu, ( bol to aj nas problem, vmadzil sa tam kamienok velkosti zrnka piesku ) Chcelo to par minut pohrat sa s niecim ostrym... Sitko a ventil bolo u nas OK
Odpovedať
@dedo758 v dome 5 bar+?to hádam nemá nikto.
Odpovedať
@profistavbari my sme mali doteraz 4,6 , znizil som na 4,2.(plasthlinik)
Odpovedať
@dedo758 teraz uz napusti rychlo ale huci tak sa s tym vecer este skusim pohrat.
Odpovedať
@janopopovec 3.5 bar. Dávate veľkú záťaž spotrebičom a batériám.
Odpovedať
@profistavbari U našich je bez redukčného ventila cez 6 barov, v najnižšom mieste dediny skoro 8. Takže tak... 😉
Odpovedať
@profistavbari O tej zatazi som nevedel, a v com je problem? Tych 4,2 nie je nic moc.
Odpovedať
@dedo758 kľud e to dotlakujte aj na 10. Ako som už písal ide o spotrebiče a batérie.
Odpovedať
@janopopovec 4.2 je viac ale nieje to až tak veľký rozdiel. Hlavne že ľudia potom plaču že im preteká pretlakovy ventil.
Odpovedať
@profistavbari Ja som len reagoval na vetu že "5+ to hádam nemá nikto"... A veru aj do domu si 6 barov ľudia pustia...
Odpovedať
@dedo758 žiaľ je to tak zažil som už aj 8 nárazovo.tam to skákalo od 5-8. Pri spustení bc bolo vidieť ako nachuklo pancierové hadicku.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?