Povolenie na ČOV

Profilova fotka
Ahojte, ste alebo boli ste niekto v podobnej situácii? …v projekte máme navrhnutú žumpu (na dom už bolo vydané stavebné povolenie) ale s manželom sme si to rozmysleli a chceme ČOV a teraz riešime veci na povolenie k ČOV vedel by mi niekto poradiť v tomto? 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzana_sitarova ČOV je vodná stavba a potrebuje samostatné povolenie aj keby ste ho zadávali spolu s domom(bola by už v pôvodnom projekte) . Takže rozhodnete sa akú ČOV chcete, nájdete projektanta a ten by už postup mal poznať.
Odpovedať
@jan45 Janko a stále platí, že keď nemáme v blízkosti vodný tok, tak nám ČOV nepovolia? Lebo nás týmto odbili, ....
Odpovedať
Profilova fotka
@angel1 neplatí, tam kde nie je potok sa vypúšťa do vsaku, teda do spodných vôd vsakovaním, je to aj vo vyhláške 269(prebieha zmena , dúfam k lepšiemu) , tak aj vo Vodnom zákone. Pre úradníka, ktorý s tým má robotu je jednoduchšie odpovedať nie, keby dostal žiadosť podľa § 28 V.Z. musel by to zdôvodňovať a to už je zložitejšie. Na Slovensku chýba 500 000 (áno , pol milióna ČOV, toľko je žúmp) a úradnícj sa tvária , že žumpa sa dá vyvážať aj do iného okresu.
Odpovedať
@zuzana_sitarova - ja by som skolavdoval so zumpov ako mate na projekte. Po kolavdacii by som si dorobil domovu COV. Vodu z COV by som vypustal do zumpy. Pokial chcete COV na papiery tak su to nekonecne vybavovacky..... a vybavovacky budu aj pri zruseni lebo budete musiet zrusit vodnu stavbu
Odpovedať
A par. 28 akého zákona?
Odpovedať
Profilova fotka
https://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-...
Odpovedať
Profilova fotka
@angel1 Vodný zákon Ja tiež rozmýšľam tak, že po kolaudácii si spravím čov. Kde staviame všetci vypúšťajú žumpu do járku pred domom a každý čuší “veďˇ to aj ten druhý”. A od smradu skapem, čo po večeroch vypúšťajú. A ja čo chcem mať poriadok v tomto, tak nemôžem mať čov, lebo tam nemám stály tok vody. A ani do trativodu nemôžem, lebo bývame na kopci a studne nižšie by som mohol kontaminovať.
Odpovedať
@patrik_zolcer aspoň by to mohli vypúšťať, keď bude pršať...keď sa jarkom valí voda. I keď.... tých dažďov je tento rok nejak málo 🤷
Odpovedať
@jan45 ako je to v prípade, že by som chcel mať ČOV, ktorá ústi do klasickej žumpy? Čiže, žumpa slúži len ako "zberná nádoba" pre vyčistenú vodu? Je takýto scenár vôbec legálny na SVK?
Odpovedať
@lrdk myslim ze ak vam neumoznia tu vodu odvadzat do toku/vsaku, tak nebudete moct ani tu vycistenu vodu v zumpe nijako uzivat a kedze budete mat zumpu, budete musiet (ak to niekto niekedy bude vyzadovat) dokladovat vyvoz zumpy. Cize nebudete platit za vyvoz "spinavej" vody ale vycistenej, vzniknu vam iba naklady na zriadenie a prevadzku COV .. opravte ma niekto ak sa mylim.
Odpovedať
@lrdk ale priznam sa aj ja som nad tym uvazoval, nevidim dovod preco niekto moze mat covku do vsaku a niekto nie. Pri spravnej prevadzke a udrzbe je ta voda dostatocne precistena aj na polievanie travnika napr, a nechcem byt ako niektori, ktori zumpu tahaju priamo do kanala. Ak mi urad zakaze stavbu cov, tak ju postavim po kolaudacii a precistenu vodu pustim do vsaku alebo kanala.. vidiet hovnocuc u niekoho v dedine je rarita
Odpovedať
Profilova fotka
@kemino vyžadovať doklad o vývoze žumpy nikto nebude, keby sa to robilo nebol by problém s tým, že sa to vypúšťa len tak kade tade.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@lrdk klasická žumpa nepotrebuje ČOV musí sa vyvážať aj keď je do nej zaústená ČOV, 80 % vody je naviac a potrebuje ísť do vsaku. @patrik_zolcer žiaľ je to povinnosť obce, ale ak niekto nahlási susedov na ŽP, už sa to rieši úradne. A pokuty sú vysoké.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?