Kondenz z komina

Ahoj priatelia stavby. Riesim problem s kanalizacnou rurou pod platnu. Projektant mi nakreslil odvod kondenzu z komina, ktory je v prostriedku domu rurou priemer 40. Je to jedina solo rura od prostriedku domu az ku obvodovemu murivu cca 7metrov. Je mi jasne, ze kanalizacne rury (oranzove) su min priemer 110mm. Mozem dat taky maly priemer od komina az po hlavnu vetvu sedou kanalizacnou rurou (HT)? Z hlavnej vetvy zredukujem na odbocke na 40mm a tych 7metrov potiahnem sedou po komin? Bojim sa poskodenia rury, ale zas tahat 7metrov 110 oranzovej koli kondenzu komina mi pride nelogicke a plytvanie peniazmi… Dakujemza odpoved.
Odpovedať
My sme vykopali jamu na 2 fúriky, dali do nej makadam a zviedli kondenz doňho, taký mini trativod. Je to ku kachliam ktoré budú prevádzkované občas, kondenz tam bude maximálne v decilitroch. Na komíne je strieška a má 9m, takže zrážok tiež minimum.
Odpovedať
@hondambx neviem ci ma vyznam tahat 7m ruru kvoli kondenzu z komina. Fakt ho vela nebude, bud by som to spravil tak ako pise vilo nadomnou, alebo kupil meter rury, navrtal diery v rovine po dlzke rury a polozil to do strkoveho lozka dierami dole.
Odpovedať
Alebo cerpadlo
Odpovedať
@hondambx kondenzu môžeš zabrániť , v čase ked nekúriš uzavrieť komín klapkou a uzavrieť vzduch do spotrebiča, nebude žiaden ťah ani kondenz,neuniká ani teplo, a pre vodu zo zrážok striešku dať ale vyššie , prípadne s kohútom druhá možnosť je stále silný ťah , vtedy do komína nenaprší , no veľká strata tepla, alebo v lete vetranie ak sa kúri denne alebo často kondenz sa teplom odparí
Odpovedať
"trativodu" formou strkoveho lozka sa trosku obavam koli dechtovemu zapachu... Radsej by som tu HT ruru,len sa bojim toho aby sa neposkodila v zaklade a aby s tym nemal stavebny dozor problem.
Odpovedať
Profilova fotka
Ved daj tu ruru ako chces kup vrecovany beton a na buchty ju zafixuj kazdeho pol metra a uz ju nema co poskodit teda ak ti tam nebeha expert co jednu sklenenu gulu rozbije a druhu stratii🤣🤣🤣
Odpovedať
Ja nemam ziadnu ruru od kondenzu a v pohode topim
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?