ČOV

Zdravím od ČOV mi ide zápach chcem sa spýtať dávali ste niekto do čističky tie bakterie čo sa zarábajú do vody a ak áno smrad prestal alebo nie
Odpovedať
Profilova fotka
Treba jej pridat vzduch, alebo nejaku dobu nechat nonstop vzduchovat. Skus kupit Bacti+ alebo septifos. Pomozu zrychlit nabeh.
Odpovedať
@bookeeper znamena to že skusim nechať stale pustené čerpadlo?
Odpovedať
Profilova fotka
@daniel4 ano, a urobit kalovu skusku. Kedy bola naposledy odkalena cisticka ?
Odpovedať
no ešte veru nebola a mám ju 2roky
Odpovedať
Profilova fotka
@daniel4 a kolko krat si ju za dva roky odkaloval ?
Odpovedať
@majkoj doteraz som snou este nič nerobil iba som ju skontroloval nesmrdela nepenila nič iba teraz začala smrdieť , pena ani kôra tam nieje
Odpovedať
Mne pomohlo zmeniť režim dúchadla.Predtým mi 3 min išlo,6 min stálo.Dodávatel mi doporučil zmeniť režim 1 hod ide,1 hod stojí,pomohlo necítim už zápach.
Odpovedať
Profilova fotka
Ked si ju dva roky neodkaloval tak predpokladam ze bude problem tam. Urob kalovu skusku a podla toho sa zariad.
Odpovedať
@bookeeper a ako sa to má prosim ťa odkalovať
Odpovedať
@daniel4 google má zas výpadok???
Odpovedať
Profilova fotka
@daniel4 cisticku treba 2 - 4 x do roka odkalit, podla kalovej skusky. Ku kolaudacii COV musis predlozit potvrdenie, ze ta dodavatel zaskoli v obsluhe. Ak si to 2 roky neodkaloval, tak to nie je prekvapive, ze smrdi a ziadne pridavanie bakterii tomu nepomoze. Pravdepodobne uz rok funguje len ako derava zumpa... https://www.youtube.com/watch?v=J7LN9...
Odpovedať
@daniel4 pridaním baktérií si ju môžeš zapeniť
Odpovedať
Článok sa načítava...
Dnes som spravil tu skúšku a vyšlo mi po 30 minút toto
Odpovedať
Za hodinu takto
Odpovedať
Profilova fotka
@daniel4 to treba cim skor odkalit aby boli max tri dieliky kalu. Sa necudujem ze cisticka zapacha. Tu bakterie uz nepomozu.
Odpovedať
@bookeeper prosím ta kolko s tej čističky odčerpať
Odpovedať
Profilova fotka
@daniel4 vyrobca odporuca cca 50 cm z kazdej komory. Pri takomto zatazeni by som odcerpal kludne viac, aj 80 cm. Zbytok doplnit vodou.
Odpovedať
@bookeeper dakujem ti pekne sobotu pôjdem na to.
Odpovedať
Profilova fotka
@bookeeper nie, vyrobca odporuca aby tam 50cm zostalo :) . A pri tejto katastrofe by som sa nedivil, keby bolo treba odkalit 2x .
Odpovedať
@majkoj ty máš Aquatec, ako si s ňou spokojný? Nejaké problémy? Či funguje bez závad? =-)
Odpovedať
Profilova fotka
@foox zvykne sa niekedy zapchat mamutka z 2 do 1 nadrze, ale inak nic zasadneho. Ale keby tak niekto vykoumal ako automaticky cistit povrch vody v dosadzovacej nadrzi, bolo by to super :)
Odpovedať
@majkoj dík
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?