Velkost predsiene a otvaravost dveri

Ruzove oznacenie ma byt nasa predsien. Este uvazujem, ze ten vlavo velky vyclenok sa zrusi, aby bol vacsi priestor v detskej izbe a nebola v tvare L. 1. Je dostacujuca velkost predsiene 2x2 metre pre 4 ludi? 2. Ako zvolit otvaravost dveri z predsiene do chodby (modry otaznik) aby ked ostali dvere otvorene nezavadzali pri vychadzani z lavej izby? Je nutne zachovat to iste otvaranie ako maju vchodove dvere? Vdaka
Odpovedať
1. Podľa mňa stačí 2. Otočila vy som ich zrkadlovo, teda otvorené krídlo dverí by bolo zhruba tam, kde je teraz modrý otáznik. Aj by som ich tých pár cm prisunula k druhej stene.
Odpovedať
Tiez myslim, ze 2x2 staci. Tie druhe dvere tam musia byt? Ak ano, tak ich otoc aby sas otvarali smerom k stene - ale ja osobne by som ich uplne zrusila. Ten vyklenok do detskej tiez, aby tam bola rovna stena.
Odpovedať
@stavitelka1 ak zrusis vyklenok tak chodba bude 2x2 ale bez vstavanej skrine a vesiaku... ciste utrpenie.
Odpovedať
@rapidek vyklenok je 1.20 m, a skrine maju hlbku asi 60cm. Tak asi dat mensi vyklenok?
Odpovedať
@stavitelka1 ide aj o to kolki sa budete naraz prezuvat/obliekat. urobte si na zemi priestor 2x2m a skuste sa tam napchat 2-3 a uvidis ako vam to pojde. ja budem mat chodbu 1,75*3,8 + skrina. Pre niekoho to nieje priorita, ale ja sa nebudem nasierat zakazdym, ked pride navsteva, alebo pojdeme hromadne dnu/von..
Odpovedať
my máme vstupnú chodbu 1,4x2 m. Je to o tom, koľko miesta potrebujete, keď idete preč. myslím si, že priestor 2x2 m je v pohode. Niektorí teraz so mnou nebudú súhlasiť, ale ja píšem za seba. Pozri môj album, mám tam chodbu. Dvere z chodby otvárať na tú druhú stenu - čiže opačne, ako ich máš zakreslené.
Odpovedať
@stavitelka1 podla toho aku skrinu chces. Ked s posuvnymi dverami tak urcite potrebujes hlbku 80 cm. 10 cm ti len kolajnicky zoberu a aby si zakazdym netahala s dverami aj rukavy tak samotna skrina by mala mat 70 cm. Ked do zadveria potrebujes poodkladat viac veci aj napr cestovne tasky a ine tak by som to nechala tak. Este zavisi aka velka je detska a ci jej vobec nejako pomoze 40 cm.
Odpovedať
Na botnik a vesiak na kabaty staci aj vyklenok vpravo, ostatne satstvo mozes drzat aj inde v dome. Kludne by som obetovala ten kus chodby pre detsku. Priestorovo pre pohyb nestratis oproti vstavanej skrini na chodbe podla povodneho navrhu
Odpovedať
@wivik detska ma cca 10.5 m stvorc. Nie je velka. A este ked to je Lkovy tvar.... Uvidi sa pri murovani vnutornych priecok asi...
Odpovedať
@rapidek z toho zadveria sa ti ide so akej izby?
Odpovedať
Profilova fotka
@stavitelka1 rozhodně dat mensi vyklenok, na šatnu stačí 60cm určitě druhé dvěře s modrým otaznikem musi! se otvírát vpravo podel zdí, jinak zavadzali bych ne jenom praktický a esteticky 🙂
Odpovedať
@stavitelka1 dvere napravo su hostovska/pracovna dvere nalavo vrchne technicka a spodne lave kupelka s wc. spodne dvere do obyvacky
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?