Inteligentný vypínač na celú elektrickú vetvu

26. feb 2021120

Mate nejake skusenosti s inteligetnymi vypinacmi, ktore vypinaju celu elektricku vetvu?
Cielom je, aby sa cez vypinac dalo vypinat/zapinat svetlo a zaroven sa to dalo vypinat/zapinat cez aplikaciu v telefone. Mala by sa vypinat cela elektricka vetva od vypinaca, kde bude zapojenych x svetiel (dajme tomu bodove svetla a podobne). Samozrejme vypinac by mal byt napajany priamo zo siete, nie cez dodatocnu baterku a podobne.

Viete odporucit nejaky konkretny vypinac (ktory sa da jednoducho kupit/objednat na SR) alebo odporucte lepsie riesenie.

Dakujem.

• @turu  google: Sonoff

• Ako sa pise vyssie, sonoff. Cez aliexpress.

• Sponzor fóra
  • Mám na predaj .mám to na garáži aby svietilo na príjazdovu.

• Ale to je skôr na zapínanie a vypínanie bez vypínača iba aplikáciou... Ale sú aj vypínače sonoff na ali

• Dakujem, sonoff som pozeral uz davnejsie, len ci niekto nepozna aj ine. Ale teda idem kupit jeden sonoff na skusku.
    Dokaze to aj menit intenzitu osvetlenia?

@123kiko : hue nie, nechcem ovladat iba ziarovku, ale celu vetvu.

• Myslím že sonoff ponuka aj klasicky stenový vypínač a ke možné ho ovládať cez net,poprípade sonoff RF kde je možné ovládať cez net alebo aj diaľkovým ovládačom , RF je možné ovládať pomocou PIR čísla poprípade dverového kontaktu. Výhodou sonoff je nízka cena a spájania niekoľkých zariadení naraz poprípade vytvoriť ich závislosť. Ja to mam napr tak že ak zapnem vonkajšie osvetlenie zapne sa nám osvetlenie garáže a vypne napr vianočné osvetlenie.

• @turu   tie sonoff mame aj my. Nedokazu menit intenzitu svetla.
    Daju sa zapinat svetla,da sa naprogramovat casovac zapnutia vypnutia svetiel,zastrciek.
    Nahrali sme do toho alternativny firmware-tasmota. Objednavali sme to z gearbeast asi za 4e

• Mame dobre skusenosti s vypinacmi Broadlink, pripadne Broadlink RM Pro riadiaca jednotka v kombinacii s dotykovymi vypinacmi LIVOLO s radiovym modulom.

• vysla teraz verzia mini, ktora vojde aj do elektrickej krabice, problem je ze tak slabo piska..pri tichu v dome to je pocut...nestretol sa s tym niekto?

• https://smartlow.sk/produkt/wifi-nastenny-vypinac-biely-2/ my sme najviac spokojní s týmto, mame v garáži dvojity a trojity

• @roman_hirko  
    pozor na neschvalene produkty v EU. nema original CE oznacenie........

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém