Datove kable 5e vs 6a kamery

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim, chcel by som si dat poradit, potrebujem potahat datove kable ku kameram (4K) Vie ze plno ludi bude tvrdit ze stacia aj 5e utp ale osobne by som iba obyc. utp (netienen nepouzi) tienenie na prenos obrazu kamier sa oplati.. Idealne by som pouzil kable 6a uftp ale tym ze su hrubsie mozem mat problem tolko kablou nastrkat do jednej hrubsej chranicky v stene smerom do racku a preto zvazujem ci nepouzijem tensi 5e futp (tieneny ale iba po obvode). Je tu niekto kto si tym robi profi a vie mi oddobryt, ze na beton bez kompromisov aj do buducna na 5e futp budu 4k kamery bezproblemovo a nerusene fungovat?
Odpovedať
1
2

Odpoveď na príspevok od purplesticks:

@igor256 @petersd @megdesign ako sa má korektne z…
@kejsix Nepamätám, čo všetko bolo pri onej ponuke popísané, moc som sa nezaujímal. Moja reakcia bola teraz viac menej na @purplesticks , keď spomínal, že má v trubkách len jeden dátový. Možno by som skúsil kolo neho natiahnuť ešte jednu dvojlinku, ako napájanie pre switch-e, každá zásuvka by bola "swirchová",.... a bolo by vyriešené, nie ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@kejsix Nepamätám, čo všetko bolo pri onej ponuke…
@petersd To napajanie sa riesi aktivnym poe cez existujuci datovy kabel.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@petersd To napajanie sa riesi aktivnym poe cez e…
@kejsix Jasné. No ale pri takom "jednokablovom" datovom rozvode po dome má potom zmysel aj switch pri jednozásuvkách. Každá musí byť pripojená cez switch, aby mohla mať svoju adresu. Alebo sa mýlim?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@kejsix Jasné. No ale pri takom "jednokablovom" …
@petersd Asi nechapem. Akoze topoligoa hviezda - jeden kabel do kazdej zasuvky z jedneho miesta? Či ako zbernica/"skorokruh" - keden kabel cez všetky zásuvky k poslednej
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@petersd Asi nechapem. Akoze topoligoa hviezda - …
@kejsix Hej, myslel som ako zbernica,... jeden kabel cez všetky zásuvky, ku poslednej.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@kejsix Hej, myslel som ako zbernica,... jeden …
@petersd S tym som sa naposledy stretol tak pred 10 rokmi, všelijakí piloti sú.... No keď zásuvku nepotrebuješ, stačí pasívna prepojka. Keď potrebuješ, musí byť switch, pekne mimo zasuvku.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@petersd S tym som sa naposledy stretol tak pred …
@kejsix Prečo mimo zásuvku? Veď keby bola taká zásuvka, ako tá z tej ponuky, čo som videl? 🙂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@kejsix Prečo mimo zásuvku? Veď keby bola taká z…
@petersd Lebo pochybujem, že vie forwardovať aktívne Poe napájanie. To by bola cenovo iná raketa. Chcelo by to viac info.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@petersd Lebo pochybujem, že vie forwardovať aktí…
@kejsix Z toho pohľadu,.... a keď tak premýšľam, i z pohľadu financií a aj napriek väčšiemu množstvu káblov je lepšia "hviezda".
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@kejsix Z toho pohľadu,.... a keď tak premýšľam,…
@petersd lepšia? Hviezda je jediné správne riešenie! Odkedy skončili bnc siete.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@petersd lepšia? Hviezda je jediné správne riešen…
No, vidíš @kejsix .... Niekedy sa s Tebou dá aj celkom normálne, kultivovane podebatovať... A ja som si už vyrobil vatovú bábku s Tvojou podobizňou, nakúpil som ihly,.... Ale nevadí, idem to vyhodiť preč, alebo dám na Bazoš(?)... 🤣🤣🤣
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

No, vidíš @kejsix .... Niekedy sa s Tebou dá aj c…
@petersd Ja som už dúfal, že ťahať to inak ako hviezdu už dnes nikoho ani nenapadne.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?