Puknuté sklo na krbovej vložke

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahojte :-) v auguste sme kúpili krbovú vložku, urobili krb a začali sme ju používať. asi pred dvoma týždnami sme si všimli, že nám v rohu puklo sklo. úplne samé od seba - čestné slovo, že sme don nijako nebuchli ani nič podobné. puklinka nie je ani hmatatelná, takže to vyzerá akoby to bolo niekde vo vnútri toho samotného skla /neviem, či viete ako to myslím/. išli sme teda na predajnu, kde sme vložku kupovali a vraj - na sklo sa záruka nevztahuje. hlavne, že pri kúpe nám tvrdili, že na sklo je 7-ročná záruka a ešte aj takú tálepku tam dali /to teraz popierajú ]-( /. zapísali si nakoniec všetky údaje, prefotili DL a vraj sa ozvú. no nejako už týžden nič, ani neviem ako by to chceli riešiť, ked nemjú záujem sa na to prísť čo len pozrieť ]-( . nemáte s týmto niekto skúsenosti? neviete mi poradiť?
Odpovedať
@mv81 aj nam prasklo po zaruke na BEF Optim V8. Riesili sme to velmi jednoducho - dvomi sklami. Skla nie su nijak spajane len su v rohu dvierok prilozene, je tam medzi nimi ani nie milimetrova medzera. V pohode to funguje a na krb to nema ziadny vplyv. A hlavne je to lacnejsie ako original sklo. Vyslo to komplet aj z robotou (tesnenim a osadenim skiel) 200e.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Dobry den, mate niekto skusenost s firmou ktora by mi zakupene sklo vymenila? Tiez mame prasknute, ale kto by to vymenil? dakujem
Odpovedať
@mv81 Môžem sa opýtať, ako ste dopadol s tou reklamáciou po záruke? Prípadne ako ste to vyriešil (dve sklá ...)?? Ja som sa práve minulý týždeň pridal k nešťastníkom s prasknutým rohovým sklom na BeF Optim 6. Prasklo to presne dole v ohybe šikmo hore. Kontaktoval som BeF Slovensko a nové sklo s DPH vychádza na 376 € :-( . Pri určitých tipoch vraj treba montovať aj nejaké vymedzovacie lišty, takže to musí osadiť technik ... momentálne teda čakám na cenovú ponuku.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@alfo Dobry den, mozem sa spytat ako ste nakonec situaciu s prasknutym sklom vyriesili? Tiez som kontaktoval predajcu krbu a vymena sklad priamo firmou BeF je neskutocne draha (500e)
Odpovedať
Dobry den, riesil som to nakoniec vymenou cez firmu BeF. Vyslo to cca 320 €, mam ale tu mensiu vlozku Optim V6. Technik prisiel z Ciech a vymenil to za cca pol hodinku. Vymenil tam aj nejake zasklievacie ramiky, aj tesnenie medzi ramikom a Sklom, za nejake modernejsie a vraj lepsie. Ponukali mi este moznost nie ohybane sklo ale dve spojene, to vychadzalo tusim okolo 150 €. Technik povedal, ze toto riesenie je uplne bezproblemove a aj to vraj dobre vyzera. Vraj ten spoj skiel takmer nevidno. Ja som sa vsak rozhodol pre ohybane sklo. Na nove sklo je udajne zaruka 2 roky.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobrý deň chcel by som sa Vás opýtať či neviete, či niekde vedia vyhotoviť aj žiaruvzdorné sklo s tmavým orámovaním na prekrytie tesniacich prvkov. Praskla nám kratšia stana na rohovom Aquador 717 (mechanické poškodenie) :-|
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Zdravim vospolok. Nam prasklo tiez sklo na rohovom krbe FLAMEN Sigma 70VR. Sklo je ohybane a prasklo po cca roku a pol presne v ohybe. Montovala to firma Coolkrby s.r.o. pán Kováč. Poviem na rovinu, jeho pristup k reklamacii je otras. Vypnuty mobil, na sms a mail nereguje. Krby vlozka stala vyse 2000eur a teraz mi je na dve veci. Kontaktoval som aj vyrobcu krb.vlozky v CZ a firma FLAMEN je vytunelovana. No cele zle. Prosim Vas neviete o niekom kto vyraba krbove ohybane skla na mieru resp podla typu krbovej vlozky? Dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Zdravim,Mám krb Romotop head rohové sklo 61, od 7/17,kúrenie jar,jeseň 2x v pohode. Jeseň 2019 po prvom zakureni prasklo sklo v spodnom rohu na ohybe cca 30 CM,po druhom zakureni prasklo do celého kraja. Chcel by som poprosit o info ohľadom dvoch spájaných skiel v rohu.Vie mi niekto poradiť. Resp.poslat kontakt.okolie ZA Ďakujem
Odpovedať
@hrbac Skoč do firmy Kamina tam ti poradia čo s tym.Ja mam tieš romotop a koli tomuto sme nechceli rohovy,lebo som počula že rado praskaju v tom spoji.A kto ti to staval ved maš ešte zaruku tak volaj tej firme a ona by ti mala prisť to opraviť aj ked si zaplatiš ak neuznaju reklamaciu,lebo v nom kuriť aj tak nemožeš.
Odpovedať
Profilova fotka
@capriturbo Jedná sa o nekvalitné uchytenie ohýbaných skiel v dvierkách. Oceľ počas používania dilatuje, a pohybuje sa inak, ako sklo. Ohýbané sklá sú háklivé na tieto pohyby, preto sa "rád" praskajú. Ak kupujete krbovú vložku s ohýbaným sklom, radšej priplaťte, aby ste nedopadli takto. Lacné vložky s ohýbanými sklami majú častokrát takéto problémy. Bohužiaľ musím Vás informovať, že firma Flamen skrachovala a do tých vložiek už horko ťažko dostanete hociaký náhradný diel. Ohýbané sklo jednie priamo vo výrobe krbových skiel Vám vedia vyrobiť na mieru. Samozrejme musíte objednať aspoň 10 kusov. Pri druhej objednávke musíte objednať minimálne 30kusov, alebo 50kusov. Ak ste za lacnejšie riešenie, nechajte si vyrezať sklo z dvoch kusov a vložte tie do vložky. Cenovo je to dostupnejšie riešenie a viete aj neskôr vymeniť sklá.
Odpovedať
Profilova fotka
@hrbac Na základe mojich informácií ak sa jedná o výrobnú vadu, firma Romotop rieší prasknuté sklá s výmenou celých dvierok, nakoľko ak by ste vložili nové ohýbané sklo do tých istých dvierok, hrozí, že znovu by prasklo. Sitce po rokoch to už nie je jednoznačné, či sa jedná o výrobnú vadu. Skúste to vyreklamovať.
Odpovedať
@deltako ďakujem za informácie. Sklo sa mi cez FLAMEN ešte podarilo v lete zohnať a už máme nové. Príčinou vraj bolo stvrdnuté tesnenie v ráme a obmedzená dilatácia. Tesnenie vraj treba meniť každý rok. To naše vydržalo cca rok iba.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@capriturbo dávajte si pozor na Vaše sklo. Možno, že ďalšie sklo už nezoženiete.
Odpovedať
@hrbac Zdravim, ako ste dopadli s tym sklom? Uznali reklamaciu? Prave sa nam stalo presne to iste. Tiez mame Romotop od 04/2019, takze kurime prvu sezonu. Tak isto aj nam prasklo v spodnej casti rohu.
Odpovedať
@petka456 len pre info, firma Kamina je absolutne neseriozna a ich pristup k rieseniu reklamacii ani neviem ako nazvat. Zial mam s nimi velmi velmi zlu skusenost pri rieseni reklamacie - mimochodom 3roky trvajuca reklamacia stale nevyriesena. Robili mi komplet krb s vlozkou Flamen. Nechceli by ste tak casto cistit sklo ako ja 🙁. Takze ja f. Kamina velkym oblukom obchadzam a nekupil by som u nich uz ani zapalky.
Odpovedať
@pedro001 no to maš pravdu aj nam mriežky majitel nosil pol roka,a reklamaciu sme zatial nemali už je majitel asi velky pan.Ale v niečom maš pravdu,ale ked to su takyto pani viacery bez chrbtovej kosti.A to mysliš že oni ti niečo s tym zadymenym sklom budu vedieť pomosť povedia že nedavaj mokre drevo,ako aj nam až kym sme sa samy nenaučili kuriť .
Odpovedať
@petka456 osobne pan Piala si bol u mna zakurit suchym drevom. Pocas jeho pritomnosti to zacalo zadymovat. Potom, asi po roku, si ku mne prisiel zakurit pan Kantor (v tom case tusim 51% vlastnik f. FLAMEN) a to podotykam s vlastnym drevom prisiel. Tiez to zadymilo, tak poslal technikov, cosi porobili ale stale je to zle v porovnani so skusenostami znamych a kamaratov s inymi vlozkami. Reklamacia nevyriesena, web f. FLAMEN momentalne nefunguje. Pripravujem si podklady a idem riesit tuto reklamaciu s f. Kamina sudnou cestou.
Odpovedať
@pedro001 A kolko ťa stal cely krb vložka aj obmurovka a praca.lebo mne ho dali len do lepidla a omietku my zž nechcel,že vraj to nebolo v cene.Ale nas vyšiel na 4000e.Ale až tak moc nekurime lebo mame plyn a teras aj banujeme že sme ho dali mohli sme si kupiť niečo lacnejšie take niečo,ako maju v Kinekuse tie piecky keramicke to by nam stačilo lebo prieduchy nemame a ked zakurime tak je tam hrozne teplo.Ale nedaj sa lebo už je velky frajer,lebo ma asi dosť zakaziek,aj my sme potom banovali že sme to mohli dať inemu.
Odpovedať
@petka456 neviem z hlavy presne kolko to stalo, ale tiez okolo 4000€ bez kamena na rimse. Ja ho praveze dost vyuzivam a teda aj dost casto cistim. Uvidime do kedy mu ta frajerina vydrzi.
Odpovedať
@pedro001 No aj my sme si plus nato davali teda kupovali kamen,ale v kamenarstva a ty nam prišli a pomerali a potom nam to prišli nalepiť aj na barovy pult.držim ti palce až ti to dobre dopadne v tvoj prospech.A ty maš aj prieduchy.My nie.
Odpovedať
@petka456 hej mame prieduchy v celom dome
Odpovedať
@pedro001 tak to maš super a s krbom vykuriš cely dom.
Odpovedať
@pedro001 rozkuruješ opačne ? treba správny rozmer na spodok čo najhrubšie min 20x15 cm na šírku vložky na to o niečo tenšie až po vrch, zapáliť zvrchu pár triesok krbovým podpaľačom ,alebo pepom, ja mám asi najhoršiu vložku na zadymenie skla, no pri takomto rozkurovaní je sklo stále čisté, horí i 10 hod,musí sa správne regulovať horenie prehorieva postupne, vyčistím len papierovým obrúskom
Odpovedať
@duzu uz som tam kuril na vsetky mozne sposoby, co som vedel a nasiel na nete. vysledok stale rovnaky. ako som pisal, aj dodavatel krbovej vlozky si bol u mna zakurit a ziadna zmena.
Odpovedať
@pedro001 potom máš slabí ťah, skús zapáliť dobre horľavé noviny (nie farebné) na obyčajnom papieri a podrž tesne pod dymovodom, pri dobrom ťahu musia vyleteť komínom, pozri či niekde nenasáva falošný vzduch , musí horieť veľmi silno pri naplno otvorenom vzduchu drobné mäkké drevo,vypaľuje sa tak decht, pri zavretom musi horieť pomaly, každá vložka je len obyčajná škatuľa, dodávateľ ich inštaluje nemusí vedieť každý kúriť skús pohľadať nejakého známeho čo kúri už dlho, mne tiež trvalo pokiaľ som sa to naučil a to som pred tým kúril vo všetkom možnom
Odpovedať
@pedro001 Už si to vyreklamoval.ved to je dobra firma a ma aj vela zakaziek,ten pan veduci ti s tym poradi a pomože,aj my mameod nich krb a sme spokojny,ale mohli sme si kupiť menšiu vložku,lebo nemame prieduchy a ked zakurime tak je dosť teplo,ale len v obyvke a kuchyni.Daj vedieť ako dopadneš s reklamaciou,ale oni ti to vyreklamuju,lebo vela ludi si ich chvali,tak su potom dobry.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Profilova fotka
@hrbac Mozem sa spytat ako ste to vyriesili ? mne sa stalo to iste tiez mame Romotop Head rohove ohybane a po 2 rokoch nam prasklo.
Odpovedať
Profilova fotka
Mozem poprosit radu. Cez víkend nám prasklo sklo na krbovej vlozke Romotop head ohybane. Zistoval som a v jednom obchode mi poradili ze sa to da vyriesit aj tak ze nechat u sklenara vyrezat len dve skla ziaruvzorne a namontovať ich tak kolmo do seba ako byva to ohybane. Len velmi neviem ako by to tam tesnilo. Prosím riešil to už niekto takto?
Odpovedať
Romotop....aj nam prasklo v pohybe sklo...podla vyjadrenia pana ktorý nam je novú vložku montoval...nove sklo stoji 595 eur plus montáž a doprava.nakoľko je sklad a vsetko s tym spojene v ČR zatvorené,termin vymeny skla je v nedohľadne.krb ma 5 rokov...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Zdar. Puklo nám sklo na dvierkach na krbovej vložke Lanordica Focolare 70. Taká 10cm prasklina. Môžem v nej kúriť? Drží pokope sklo, je to zatiaľ vlasová trhlina. Zajtra idem dať vyrezať nové žiaruvzdorné sklo ale to staré neviem zdemontovať. Je pripevnené štyromi skrurkami na imbus a jedna má strhnutý ten otvor na imbusový kľúč. Skúšal som kombinačkami aj hasákom ale pretáčajú sa mi lebo hlavička skrutky má hladký valcovitý tvar. Budem musieť zohnať niekoho šikovnejšieho, možno ju bude treba odvŕtať.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?