Praskanie vo vstavanej skrini

Dobry den, mam dost zvlastny problem. V dlhej vstavanej skrini v spalni mi obcas silno praskne, je to skoro ako by niekto strelil, aj ma to niekedy budi zo spanku. Mam novy montovany drevodom, moze to byt sposobene rozdielnou roztaznostou hornej ci dolnej kovovej listy oproti stropnemu sadrokartonu ci podlahe? Alebo vseobecne rozdielnou roztaznostou tej dlhej skrine oproti stene z OSB dosiek na ktoru je pripevnena? Predtym som byval v murovanom dome s dlhou vstavanou skrinou a nic take sa tam nedialo, preto sa bojim aby to nebolo nejakym pracovanim dreva skrine vs. dreva steny. Stretol sa niekto s podobnymi fenomenami v montovanom dome, alebo to nesuvisi s materialom domu?
Odpovedať
Aj nám to robilo, nový drevodom. Po pol roku to prestalo. Ani neviem, čo to bolo, myslel som že dvere, (máme bezrámové) tak som s nimi kmásal, aby sa to napätie uvoľnilo. Naviem či pomohol čas, alebo moje kmásanie dverami.
Odpovedať
Ja mám murovaný dom, vstavaná skriňa má už hádam 10 rokov a stále to počujem... a už to neriešim....
Odpovedať
Profilova fotka
Skrina je od steny po stenu? Ak ano je vnutro zvlast a pri dverach dorazove listy? Priciny mozu byt rozneco sa tyka skrine: Skrina je nafest od steny po stenu Kolajnica je nafest od listy k liste Bocnica je nafest od podlahy k stropu Co sa tyka domu: Striela konstrukcia sdk Striela konstrukcia domu Pricinou moze byt skrina lebo zmenila predosly stav.
Odpovedať
@juraj_k ani si nepátral po tom, čo by to mohlo byť
Odpovedať
Profilova fotka
@marian152 nám to tiež tak praskalo ale napríklad len v detskej izbe. Nejak sme nepátrali po tom, čo to, ale prešlo to
Odpovedať
@adele22 spočiatku áno, ale nikam to neviedlo, tak som to vzdal. Určite to súvisí s tepelnou rozťažnosťou.
Odpovedať
Tak som zistil ze asi to puka kovova lista na spodnej strane dveri a kovove rucky po stranach dveri. V mojej starej vstavanej skrini kovova lista dole a hore na dverach nebola a rucky boli ovela mensie. Uvidime ci sa to ukludni, vzdy tie rucky a listy mozem dat dole, nebude to uz vyzerat tak pekne, ale radsej ako ma to ma budit.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?