Poradíte krbovú vložku do 1 500 € do domu 106 m2?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Prosím poradte dobrú krbovú vložku do cca 1 500 € do domu 106 m2, prieduchy nechceme a ani teplovodnú krbovú vložku nechceme. Výkon cca 5-8 kW a účinnosť od 80% a vyššie. Krb bude v obyvačke, chceme moderný krb !!! (žiadne kachle, piecky a iné - len krbové vložky) Pomôže každý dobrý návrh alebo aspoň inšpirácia... Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@dagmar79 ten tvoj krb nevyzerá na KOBOK, inak KOBOK je slovenská vložka.
Odpovedať
Profilova fotka
takze :-D :-D ja netusim, kto kobok vyraba.. ale tak asi ma dagmar nejaky podobny nazov, ked jej to pripomin kobok.. ved mozno napise, ked zisti :)
Odpovedať
Profilova fotka
@norberts neviem, ale zda sa mi ten nazov nejaky znamy :) a moze byt, ze mame slovensku znacku ..... :) Krb riesil manzel, tak mam v tom chaos :)
Odpovedať
Profilova fotka
@norberts vela na tom jej krbe robi ten cierny kamen po celom obvode, cize tazko podla tej fotky urcis znacku.t o sa neda takto zdialky...
Odpovedať
Profilova fotka
@dagmar79 pozri tu su aj nejake realizacie aj s komplet cenou ... my teda mame rohovu vlozku a s vysuvom a stala nas menej ako 1500 EUR a komplet necelych 3000 uz aj s cenou mramoru http://www.krbyvam.sk//produkty/moder... my teda mame vlozku od vyrobcu steko... sme spokojny... aj s realizaciou vsetko nam robila jedna firma vyssie uvedena
Odpovedať
Profilova fotka
ten krb vyzera ako steko, je to cesky vyrobca...
Odpovedať
Profilova fotka
skus doplnit: = aky dom mas = zatepleny/nezatepleny, pripadne spotrebu kWh, = trvalo obyvany alebo chalupa? = nizina/hory = akym sposobom bude krb pouzivany [pravidelny primarny zdroj tepla alebo len romanticky mod] =komin = vyska, druh, priemer, zlozenie Podla tyhto parametrov+ dalsich je mozne doporucit vlozku pripadne zapojenie. Podla popisanych veci => ak vychadzam z predpokladu 8kw vlozka+zatepleny dom, teplo len salave bez rozvodov -> tak treba uvazit nasledovne: 1. miestnost s krbom bude trvale pocas prevadzky prekurena -> dalsie miestnosti budu vykurovane nerovnomerne s vysokym tepelnym spadom 2. znizenie vykonu vlozky sa nezvratne podpise na jej zivotnosti 3. mala vlozka s ucinnostou nad 80% je problem aj pre skusenych vyrobcov s viac ako 50 rocnou praxou, tzn. ze ucinnost len s certifikatom TUV, inak papier znesie vsetko... 4. mala vlozka-> male drevo-> caste prikladanie Dalsi vyrobcovia: NORDICA, JOTUL, HAAS&SOHN, HAKR, ABX, KRATKI...atd...
Odpovedať
Profilova fotka
susedia maju tusim vložku Jotul, je perfektna.... taka s prednym sklom vysla na cca. 3tis € ( len neviem, ci len vlozka, alebo aj s robotou, ale tusim spolu...), je pomerne mala, ale bola som tam, ked kurili a možem potvrdit, ze ma vyborny vykon... ma hore taky specialny diela, alebo ako to nazvat a da sa regulovat tak, ze napr. hori drevo " bez plamena" ... cize drevo dlhsie vydrži horiet, bez straty vykonu... vyzera to velmi zaujimavo.. Pamatam si , ze hovorili, ze pochadza z nejakeho Skandinavskeho statu a tusim Norsko, alebo Finsko, cize bude to na 90% ten Jotul z Norska :) lebo taky nejaky nazov hovorili ..... Bola som milo prekvapena z toho vykonu vzhladom na velkost vložky , aj sklo mali vcelku v pohode :) Dizajnovo vidim pravdupovediac rozdiel vo vyhotoveni anpr. oproti Ruegg dost vyrazny zda sa mi taka hrubšia, ale kvalitou je uplne v pohode :)
Odpovedať
Profilova fotka
pozerala som este fotky k Jotulu na nete, myslim ze to je ona :)
Odpovedať
Profilova fotka
tusim toto je ona http://www.srubka.sk/index.php?option... Jøtul I 500/ I 530
Odpovedať
Profilova fotka
Jotul je dobrá značka ale zase sa dostávame k cene, ktorá je síce prijateľnejšia ako ruegg ale rozpočet nepustí, skúsim to vybaviť na tú Supru Taranis 76 D. Ešte taká otázka: Kupoval niekto krbovú vložku v čechách alebo v maďarsku? Čo som pozeral na nete tak sú tam o dosť nižšie ceny, má niekto skúsenosti s týmto?
Odpovedať
Profilova fotka
http://www.zopkrby.sk/na-stiahnutie/k...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ešte sa nájde niekto kto by poradil dobrú krbovú vložku do 1500 € tak do 8 kW ???
Odpovedať
Profilova fotka
@mgx ahoj, no takže skúsim ísť podľa bodov ktoré potrebuješ: - zatial je nezateplený - bude trvalo obývaný - nižina - krb bude ako doplnkový zdroj tepla (v prvom rade bude podlahové kúrenie) - nebudú výduchy - komín 6,5 m, priemer 200 mm, značka Tuma
Odpovedať
@norberts my mame Jotul, tusim 6kW a cena bola urcite tesne pod 1000 euro, takze sa kludne do rozpoctu zmestis.
Odpovedať
Profilova fotka
@akvi a povieš mi aj typ? Nemáš náhodou aj foto? Dík
Odpovedať
@norberts mame tento http://www.jotul.com/sk/wwwjotulsk/Ma... pisu tam v prislusenstve popolnik, ale toto je bezpopolnikovy krb
Odpovedať
@norberts dala som foto do albumu na chvilku
Odpovedať
Profilova fotka
@akvi dakujem za foto, uložil som si ho, inak nie je to tak trošku malá vložka, či sa mi to len zdá?
Odpovedať
@norberts ano, je urcite mensia, ako vacsina vloziek..mne sa prave preto pacila. a je taka uplne jednoducha, stroha, cista..Ja som praveze riesila, ze vacsina inych mala oble alebo take akoby rustikalne tvary, alebo plamene v zadnej casti a podobne chobotiny.. som si nevedela vybrat, tak ked som zbadala tuto, tak to bolo jasne :-) A vykonovo je ozaj skvela, my ked riadne zakurime, tak musime vetrat :-D
Odpovedať
@norberts ja robím v Koboku,aj doma mám Chopok 67/50 a nedám na ňu dopustiť máme rozvody po celom vrchu,staval mi to známy,robil niekedy so mnou v KOboku(ja tam robím stále),pozri si jeho stránku www.romancik.sk,je to super chlapík,ktorý sa rozumie remeslu,vie poradiť a má dobrú cenu aj za prácu spolu s návrhmi.prípadne mi pošli na firemný mail,o čo máš záujem a ja Ti môžem preposlať cenník a nejaké obrázky,prípadne to,čo budeš vyžadovať(obchod1@kobok.sk
Odpovedať
krby od firmy Blanzek su tiez velmi dobre http://www.krby-tuma.sk/product/start...
Odpovedať
Profilova fotka
@norberts aj tí moji znami, oc maju Jotul, som pisala, ze vlozka je malinka, ale teda pečie statocne :) takze nie je problem :) vykuri fajn:)
Odpovedať
Profilova fotka
@majki555 máte tiež blanzek? Alebo len z počutia viete že sú dobré? Len sa pýtam lebo jeden užívateľ tu má tiež Start 8 od BEF a nebol spokojný, tak preto sa pýtam. Náhodou niejaké foto kde je tento krb na živo urobený v dome? Dík
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, skus pozriet KOBOK su dizajnovo pekne, kvalitne a do 3000. sa smestis do ceny aj s kominom...(:
Odpovedať
@norberts nie,ale robila som v krbovom studiu,robili smer vela aj s Blanzekom,nemali sme ziadnu reklamciu,dobra kvalita za prijatelne ceny.
Odpovedať
Profilova fotka
@majki555 Bef Optim 7 je zatiaľ moja druhá voľba ak nestlačím cenu na SUPRU Taranis 76 D. A ešte akú krbovú vložku by si doporučila? Dík
Odpovedať
Profilova fotka
No tak Supra Taranis 76 D vyhrala, už je aj objednaná. Tak sa teším kvalitnej krbovéj vložke.
Odpovedať
Profilova fotka
Aj sa tesim s tebou :P
Odpovedať
Profilova fotka
@norberts podarilo sa ti stlacit taranis pod 1500 eur? prezradis do ip kde a za kolko? lebo tiez pokukujeme po supre, len teda ta cena nas trosku odradzala
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?