Poradíte krbovú vložku do 1 500 € do domu 106 m2?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Prosím poradte dobrú krbovú vložku do cca 1 500 € do domu 106 m2, prieduchy nechceme a ani teplovodnú krbovú vložku nechceme. Výkon cca 5-8 kW a účinnosť od 80% a vyššie. Krb bude v obyvačke, chceme moderný krb !!! (žiadne kachle, piecky a iné - len krbové vložky) Pomôže každý dobrý návrh alebo aspoň inšpirácia... Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@ajkaag ahoj, nepodarilo sa mi to až tak, napíšem ti do IP, že ako to dopadlo.
Odpovedať
Profilova fotka
Pre tvoj dom [ratal som s vyskou stien 2.3m] mi vysiel nominalny vykon 9.6kw. Kedze nechces prieduchy ani teplovodny okruh [podla mna robis hlupost, nakolko teplo budes mat len v jednej izbe-tzn. sauna], mi vysli ako rozumne vlozky: http://kamna.astranet.cz/store/goods-... alebo LA NORDICA FOCOLARE 60, pripadne insert 70. Kedze v tom nebudes kurit trvalo, na jednotlivych parametroch asi az tak nezalezi. Cena u oboch sa kruti aj s dovozom okolo 1000e -1100e [aktualny kurz]. Obostavba by mala byt zalezitost do 1000e, kedze nechces ziadne vychytavky ako ventilator a pod [aj ked podla mna robis chybu...]
Odpovedať
Profilova fotka
@mgx ahoj, v čom robím chybu? Myslíš tým, že výduchy alebo krbovú vložku Supra Taranis ???
Odpovedať
@norberts myslim ze bude dobra :-) kolko ta nakoniec stala?
Odpovedať
Profilova fotka
@mima1 tak nakoniec máme zľavu 15% ale zoberiem obostavbu od iných a ušetrím na obostavbe.
Odpovedať
@norberts myslim ze aj tak dobre.
Odpovedať
Profilova fotka
Skusim vysvetlit: Krbova vlozka s vykonom 5-8kw je na tvoj dom podla mna vykonovo OK, Supra Taranis nebudem hodnotit, ale nevidim tu nejaky problem [mozno trosku cena, ale je to tvoja volba]. Co je problem vsak je, ako rozvedies vykon vlozky po dome. Ak nechces teplovodny vymennik ani prieduchy, budes mat v obyvacke 30C -> prekurene a v dalsich izbach 20, 15 C-> ak budes mat otvorene dvere. Vysledok bude, ze krb budes pouzivat len naozaj obcas, budes ho skrtit aky si sa neuvaril, co HOCIAKU vlozku + komin spolahlivo zabije [dechtovanie]. Dat za celu srandu cca 3500e [2500 vlozka+minimalne 1000e obostavba] mi pride ako totalne plytvanie peniazmi...
Odpovedať
...vedeli by ste poradit teplovzdusnu (alebo aj teplovodnu) krbovu vlozku od 5 do 8kW max s dymovodom do 180mm max?...radi by sme nasli krbovu vlozku s co najvacsim presklenim...
Odpovedať
Profilova fotka
@mgx no ale povedzme si úprimne, že kto využíva krb denne, resp. ho to baví maximálne prvé dva roky a potom ako každý človek sa na to vykašle. Samozrejme sme rozmýšlali aj nad výduchmi do iných izieb ale keď že to majú aj naši známi tak sme sa rozhodli, že to nedáme a to preto lebo : 1. nárazové teplo ktoré hneď rozohreje izbu tiež na cca 30 C čo teda vedie k otváraniu okien, 2. prašnosť - nepomôže ti najlepší filter na svete, prach to bude vháňať do izieb aj tak a keď že som teraz zistil že som alergik tak sa to nedoporučuje. 3. ak má človek podlahové kúrenie tak sa nedoporučuje ho vypínať, takže krb je mať dobré pripravené ako náhradné kúrenie v medziobdobiach kedy sa ešte nezapína podlahovka, čo v tomto prípade bude úplne stačiť ak mi cez dvere prejde to teplo. Ale toto je len môj názor a realita môže byť iná, ale ako každý teraz píše - papier znesie všetko ale prax je iná.
Odpovedať
Jednoznacne kup vlozku Kobok + teplovzdusny vymennik. Dava to 17 kW vykur.vykon.
Odpovedať
KOBOK:)))jednoznačne nerieš ak si obyčajný smrtelník:)))
Odpovedať
Profilova fotka
ja mám bungalov 963 mám celoliatinu TARNAVA 14 KW a som spokojný. aj so stojanom to bolo do litra, celkom v pohode.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@norberts svätá pravda, som podobného názoru.
Odpovedať
Profilova fotka
@adam_janka my mame Ruegg , je sice z tych drahsich ale je kvalitna. mrkni do albumu, mame s rohovym sklom, vykon 7KW a komin mame 180. zatial sme spokojni.
Odpovedať
Profilova fotka
@adam_janka toto isté som hľadal aj ja a na koniec sme sa rozhodli pre Supra Taranis 76 D. Všetko záleží od ceny krbovéj vložky - koľko chcete investovať?
Odpovedať
@norberts - pozerli sme aj na tuto vlozku ale ta cena je privysoka pre 5kW - z moc. z kachli sa nam pacia : http://lacnekrby.sk/teplovzdusne-kach... krbove vlozky hladame max. do sumy 1 100e
Odpovedať
Profilova fotka
@adam_janka no tak v tom prípade bude dobrá asi Bef Optim 7, cena je okolo 1300 € ale určite sa viete aj zjednať nižšie. Pomer cena a výkon je to najideálnejšia vložka teplovzdušná alebo potom Bef Optim 6. V pomere cena a účinnosť je Bef v pohode. Keby som si nevybral Supru tak Bef vyhráva.
Odpovedať
....favorit: http://www.romotop.cz/predajcovia-kbt...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Máte niekto skúsenosť s teplovodnou KV Edilkamin?
Odpovedať
Profilova fotka
@zabavka pozry na bazos máš tam nové krb.vložky za vyhodnú cenu! :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?