Máte doma infrasaunu?

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý den. Máte někdo doma infrasaunu ? Jaké s ní máte zkušenosti ? Kde ji máte zabudovanou ? Díky za reakce. :-) S pozdravem Laďa
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@tomasvrabel dobre citam, generator ozonu v saune ? to je co za somarina ? :)
Odpovedať
Profilova fotka
@iva71 máme vymurovaný priestor 1900x1450 mám ponuku z čiech tam su Redwell Wellina 6kusov a nemusím dokurovat pieckou samozrejme cena potom vyšla drahšie potom mám tu z BB čo by chcel muž lebo predsa je to tu blízko keby dačo ale tam su žiariče Philips je ich o polovicu menej a treba dokuriť pieckou aj pri použití infra suany čo sa mi veľmi nepáči ... neviem posudiť či je to dobre som z toho zmätená... :-p :-D =-)
Odpovedať
Profilova fotka
@mikella a cenovo ta ponuka ako vychadza?
Odpovedať
Profilova fotka
Rozhodol by som sa asi podla ceny
Odpovedať
Profilova fotka
4330e harvia piecka 6kw svetlo 2x obloženie thermowood osika infražiariče philips montáž teplomer presýpacie hodiny a z čiech je to viac ale je tam raz toľko infražiaričov iného druhu redwell welina a drevo je cervený ceder neviem ktoré drevo je lepšie ten thermowood e pečené čiže by už nemalo meniť tvar 5327e v prepočte z čk
Odpovedať
Profilova fotka
@domikon a ešte zajtra mi príde jedna ponuka
Odpovedať
@mikella Hmm, nechápem, prečo sa nezmestia, snáď nie sú o toľko väčšie. Alebo sa nechápeme, čo sa týka počtu ;-) - my máme celkovo 5ks. Naše Philips Vitae majú 81x17cm aj s dreveným obložením, na hrúbku majú tie, čo sa vyklápajú zo stropu, 9cm. Pre predstavu som našla na nete obrázok, takto máme žiariče aj my. Zmerala som, koľko tie 2, čo sú vedľa seba, zaberajú na šírku - je to 87cm.
Odpovedať
Profilova fotka
@iva71 akú máte veľkú saunu nám navrhol 4kusov ale asi nie vyklápacie...myslím že vravel vzadu niečo za chrbtom už si nepamätám musím sa spýtať... takže su v pohode zo zdravotného hladiska podla teba ako to pocitujete x-) a musí vyhrievať dať a tak idete do infra? mne sa zdá že niekde písali že tieto sa nemusia vyhrievať...
Odpovedať
Profilova fotka
ten druhý navrhol 6kusov
Odpovedať
@mikella Saunu máme 2x2m, pri 2 stenách lavice, žiariče máme len pri jednej. 2žiariče za chrbtom, jeden vodorovne pod lavicou, dva vyklápacie zo stropu - tie vidno tiež na tom obrázku hore. Mne osobne nevadí, ak nie je sauna pri infra vyhriata, ale vraj má takto lepší liečebný účinok na celý organizmus. Keď ma bolí chrbát, tak si niekedy saunu nevyhrievam, ale rovno si sadnem pred zadný žiarič, predný ani nevyklápam, a horúco je mi hneď, tak či tak ;-) Mne infra pomáha na chrbát a stuhnutý krk, inak to neviem veľmi vyhodnotiť, iné problémy som ňou zatiaľ neriešila, hádam ešte prechladnutie, ale tam ten efekt nebol taký viditeľný. Väčšinou si dávame fínsku saunu, to je celé taký príjemný relaxačný rituál. Infra si dávame buď liečebne, alebo keď je málo času. My sme pôvodne chceli fínsku saunu, infra sme dali ako užitočný doplnok.
Odpovedať
Profilova fotka
fuu chcela by som mat raz saunu doma
Odpovedať
@iva71 uz len lahnut a oddychovat :D
Odpovedať
Článok sa načítava...
@petzav juuuj to by bolo :D
Odpovedať
Profilova fotka
@iva71 veľká vdaka za info :)
Odpovedať
Profilova fotka
@tom_r podla ceny sa nie vzdy oplati vyberat
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Profilova fotka
Chcel by som sa spýtať, dorábali ste niekto saunu do už postaveného domu? Čo všetko bolo treba urobiť? Prerábame starší dom a chceli by sme ju tam niekde zmestiť ale neviem aké by bolo najvhodnejšie miesto, čo všetko treba na to nachystať a podobne. Vopred ďakujem za nejaké rady.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@zuzka4444 Zdravim, my mame saunu od tejto firmy: www.saunawelt.sk. Robia sice sauny na mieru a musite si pockat par tyzdnov. Avsak prisli mi ju domov namontovat v cene sauny. Robia kvalitne sauny a mali najlepsie ceny s porovnanim na kvalitu a ceny od ostatnych firiem.
Odpovedať
@marecek_123 este dodam ze montuju do vsetkych saun halogenove ziarice Philips Vitae
Odpovedať
My sme si vybrali infrasaunu od ProWell, konkretne ProWell 222 ceder s dym.sklami. Redglass ziarice fulspektralne. Zatial sme spokojni. Montaz a doprava bola v cene.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@tomasvrabel uz je to asi davnejsie ale niekomu sa info mozno zide. My sme vcera dostali saunu od nich - nakup bol bez problemov, reaguju, vsetko je rychle, na skusenosti so sanovanim si este pockame - mame typ kde su karbon ziarice a jeden sirokospektralny. Rozhodovanie o ziaricoch bola nekonecna odysea- po internete je kopec marketingovych clankov, kazdy zhadzuje ostatne typy ziaricov - nasiel som aj clanky kde uplne zhadzuju infru a hovoria, ze jedine finska sauna funguje. Nakoniec som nasiel typka, ktory sa venuje saunam a tvrdi, ze funguju vsetky - keramicke, karbon, redlight... a sauny za tisice Eur su len marketingove okradacky (pekne rozobral takzevene kombo karbon-keramicke ziarice ako uplny nezmysel) - tak uvidime. Cim viac clovek o tom cita tym menej si je cimkolvek isty, takze isli sme cenovo dostupnou cestou a uvidime.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?