Kablova TV + internet = UPC versus MAGIO

Zobraz úvodný príspevok
Vaše rady, postrehy a skúsenosti, ktorá spoločnosť je lepšia? Ďakujem
Odpovedať
1
2
@romco3 Je to kravina, pretože je to len vecou rozvodou do daného bytu ... Napríklad ak si v novostavbe, tak v byte máš často jednu zásvuku s RJ45 portom - klasický ethernet. Tetno končí v nejakej miestnosti domu - najčastejšie elektrorozvodni kde majú ukončené svoje káble aj operátori. Ak príde napríklad operátor UPC a využije danú trasu (od elektrorozvodne do bytu) tak už tam iný operátor nebude poskytovať nič. Nakoľko trasa je obsadená a "share-ovať" si ju nebudú. Ak sa jedná o klasické paneláky, kde na chodbe sú 2-3 byty a stredom vedie stupačka, môžeš si do bytu natiahnuť koľko káblov chceš :) Môžeš mať kludne 3 operátorov a určite im to vadiť nemôže a nemôžu ťa nijak obmedzovať ... Väčšinou ale samostatné balíky nie sú extra výhodné ... Preto sa to väčšinou predáva v DUO alebo Triple balíkoch ... Osobne si s internetom ťažkú hlavu nikdy nerobím. Nie som sťahovač, takže WEB si viem prezrieť či idem na 5 Mbit/s DSL ku alebo 100 Mbit/s optike ... Ak raz za čas dám stiahnut väčší súbor, tak ma nezabije tých pár min čakania navyše ... Skôr mi ide o funkcie telky :) Osobne by som sa už nevedel vzdať archívu - je to proste bomba ... Nemusím pozerať otravné reklamy, pozrem si čo chcem, na výber je vždy kopa filmov - seriálov, proste som si na to neskutočne zvykol. A podľa tohoto by som si vyberal :)
Odpovedať
@vlado35 Telekom u nas v meste nema optiku, takze da sa iba 4 mbit vdsl net + magio tv. Ja by som mal Skylink uz davno, ale to by som musel vrtat do zateplenia, lebo balkon mame na sever, ale asi sa nato vybodnem a aj tak si to tam dam uchytit. V byte mame stary upc kabel, len neviem v akom je stave, ma to uz viac rokov a moze byt poskodeny, stlaceny. A ozaj ak by som mal z UPC net, isla by cez to aj analogova kablovka-zakladny subor len tak? Lebo uz som natrafil aj na take pripady, ze to tak mali. Ja som sa pytal na Magio TV - lebo predava sa asi aj ako samostatny produkt - ci sa neda dat aj v kombinacii s netom od ineho operatora.
Odpovedať
@lubk0 ale ak sa nemylim archiv je v telekome za poplatok, vsak? A archiv je obmedzeny len na urcity okruh programov (vacsinou slovensky zaklad)
Odpovedať
Priznam sa ze netusim ako to ma telekom ... S poctom programov v archive myslim. U mojho operatora je archiv na 30 kanaloch a to : HBO HD, Markiza HD, Joj HD, Jojo plus HD, STV 1 a 2 HD, Filmbox, Filmbox plus, TV doma, TV dajto HD, Wau HD, ČT 1 a 2, Slovak Sport HD, Eurosport, Nova Sport HD, Sport 1, Disney Channel, JimJam, Minimax A +, Universal channel, discovery channel, History channel, Animal planet, spektrum, visat explorer, visat history , National geographic, diacovery science, auto motor sport. Takze nie je tam len SK zaklad. V kazdom pripade z tohoto mixu stanic je vzdy k dispozicii nejaky schopny fil (najme HBO), serial pripadne nejaky dokument. Poplatok za archiv u mojho operatora je nejakych 2,99eura. To som ochotny obetovat vzdy (aj ked ho teraz neplatim).... Magio ma navyse v doplatku aj HBO kino - neskutocna vec :) Mas pozicovnu filmov a seralov zdarma, kazdy mesiac to obmienaju. K tvojej veci. Podla mna uplne bez problemov mozes mat UPC internet a objednaj si magio samostatne, do bytu dotiahnu novy kabel a mas to vybavene. Skylink maju rodicia aj sestra, je OK, ale bez pridanej hodnoty (archiv, pozastavenir porgramu, pretacanie atd) navyse pri velmi nepriaznivom pocasi (silne burky, tazky mokry sneh atd) su sem tam vypadky. Vyssie obstaravacie naklady, rocne servisne poplatky za kartu a ak chces nieco co nie je free rovnako mesacne poplatky. Navyse ak sa ti posere STB kupujes druhy ...
Odpovedať
@romco3 treba sa skusit poinformovat,možno by bola takato možnost,neviem či mal na tom podiel technik alebo to davaju normalne
Odpovedať
ma niekto internet od upc? Aky mate k tomu wifi router? je mozne na nom vypinat wifi tlacidlom? poradca na stranke upc mi akosi nevedel poradit
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
suhlasim, ze moznost C je spravna :) orange je tiez fajn, ale my mame teraz digi slovakia a sme spokojni :) http://www.digislovakia.sk/kablova-te...
Odpovedať
@romco3 ak mas technicolor tc7200, je tam zboku wps tlacitko. s tym ide wifi stale vypnut, no so zapnutim je niekedy problem. ale vseobecny....
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
ozivim temu,hoci cely clanok bez zaplatenia.. . https://ekonomika.sme.sk/c/20602983/b... pevne verim,ze az to bude realne,tak pojde cena internetu dole,alebo zapracuje konkurencny boj,lebo ceny su stale vysoke,aspon Antik ich ma ]-(
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Poprosím o radu,v byte je príprava na UPC,na chodbe Telekom,ale ktorý treba dostať do bytu,jedná sa o internet+televízia a teraz ktorú a prečo? budú tam bývať starší 2 ja ľudia,dík za názor a radu.
Odpovedať
@marta2610 prast ako uhod. su obidve optiky? v tom pripade porovnat balicky - TV stanice a rychlost internetu vs cena.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?