Je lepšia krbová vložka Invicta alebo Bef?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
takže dnes som bola v dvoch krbových "štúdiách" V jednom mi poradili krbovu vložku INVICTA liatinová 8 kw, bez externého prívodu vzduchu, klapka, popolník spredu. Na externý prívod mi povedali, že by musela byť tá rúra dlhá minimálne 4m aby sa mi vložka náhodou nezmrazila... V druhom mi poradili BEF liatinový 6kw, 150 priemer rúra (v komíne bude 180) bez klapky a regulovania vzduchu alebo KOBOK ocelový 8kW s popolníkom pod roštom...a tvrdili, že externý prívod vzduchu nevadí ak je iba 1,2m (čo je náš prípad) Tak teraz poraďte, že čo...neviem ako to vlastne je a čo je lepšie...ísť ešte aspoň do dvoch a spýtať sa alebo ste sa aj vy stretli s takými rozdielmi :(
Odpovedať
@duzu áno, kupovali sme lisované bez kadejakých prísad a lepidiel.
Odpovedať
@miro7787 - zdravím. pripájam odpoveď čo som poslal myslím Snoopimu, ktorý má tiež zlé skúsenosti s krbovou vložkou Blanzek. Píšem tam čo mi poradil a odporučil človek u ktorého som reklamoval horenie, reguláciu a zadymovanie skla v krbe. Inak, názor na to, že regulácia je slabá nemením. Na vložku za 1 000 EUR je to naozaj slabé. Mám Start 7, prívod ext. vzduchu, komín 200 mm a akumulačnú obstavbu. Inak výhrevnosť je riadna. Vložka má 10 kW. Neviem si predstaviť čo by robila vložka s 18 kW. Tinulikpm - je rozdiel rozkúriť v studenom dome a v dome, kde už máte predkúrené plynom na 20 - 21 stupňov. Myslím že sa v tom dome upečiete a budete to stále dusiť :-) Takže tu je tá moja odpoveď: Dobrý deń, u mńa nakoniec servisák bol a čakal som že ma iba odbije, prípadne prevezme reklamáciu a hotovo. nakoniec som bol s vybavením celkom spokojný. niekto tu písal že tam zostal od výroby nejaký drôt čo tam nemal byť a podobne. u mňa nič také. vložka sa mi zadymovala a technicky a čo sa týka použitého dreva bolo všetko OK. takže na čo ma on upozornil, prípadne čo robím inak ako predtým (možno to pomôže aj Vám: 1. iný spôsob zakurovania (nezakurovať papierom - ten zapchá prívod vzduchu cez mrežu dole, + nezakurovať ako je zvykom, t.j. dole triesky a na ne väčšie a potom otvárať dvere a postupne prikladať) Správny postup: nasekať drevo na triesky. od spodu klásť veľké - poleno na polovicu - dva kusy( môžu byť aj celé polená - najlepšie kolmo na sklo, naň menšie krížom - dva tri kusy, potom krížom ešte menšie atď. Úplne pod vrchom vložky dať už iba triesky - desať pätnásť kusov a medzi ne tuhý zapalovač a zapáliť. Na žačiatku nechať pootvorené dvierka (napr. 5 minút a klapku úplne otvorenú). Význam - cez velké drevá prechádza hore veľa vzduchu, oheň lepšie horí a komín odsáva. Druhý význam je, že oheň sa zapáli pod vrhom vložky a rýchlo prehrieva komín, ktorý potom lepšie ťahá a naviac nezačne horieť veľké množstvo dreva naraz ako keď sa zakúri klasicky a vzniká naraz menej pary. 2. Po privretí dverí ich už potom neotvárať, až kým neprehorí všetko čo ste naložil. To trvá hodinu aj dve, kým popadá to čo hore horí a postupne sa chytí všetko v krbe. 3. Nechať vyhorieť celú prvú dávku bez toho, že by ste priškrcoval klapku vzduchu. Ak sa začne priškrcovať skoro, komín ešte nebol prehriaty, ani vložka a začne to dechtovať a usádzať sa na vložke a skle. 4. liatinové vložky sú vraj celkovo náchylnejšie na zadymovanie preto že odovzdávajú teplo rýchlejšie preč a v ohnisku je nižšia teplota. ak vám krb neslúži na vykurovanie iných miestností - t.j. nemáte prieduchy spozavložky inde, celý problém sa odstráni ak by ste dal šamotové platne na boky a zadnú stenu. sade by sa jednoducho vypálili. 5. zmeral mi podtlak v komíne a pozrel ako komín ťahá. mám nevýhodu že mám bungalow medzi vyšími a tak vznikajú vzdušné víry, ktoré zrážali dym hneď dole. po zmeraní ťahu mi odporučil komín nadstaviť o dva články čo som aj urobil. každý meter komína vraj výrazne zvýši ťah komína. pomohlo to. najviac asi spôsob zakurovania, potom neškrtenie ťahu príliš skoro a nakoniec niečo zrejme urobila aj nadstavba. naozaj sa pri dosiahnutí vyššej teploty v krbe sadze na skle tak neusádzajú a dokonca sa staršie usadeniny vypálili.
Odpovedať
Profilova fotka
@martin1212 diky za rady....mozem nieco vyskusat...myslim si ale , ze ta vlozka je na dve veci.. najradsej by som ju vyhodil z okna...zlaty cesky rucicky...teraz by som sa asi ohliadal po krbovych kachliach Austroflam, maju aj s mastencovym oblozenim.. a daju sa kedykolvek vymenit...kdezto tento smejd ma este bude dlho stvat...
Odpovedať
Zdravím, chcela by som sa opýtať keď tu už bolo spomínané okolo oplachu skla. videla som tu odfotené na dvierkách befky tie otvory na oplach a chcem sa opýtať dnes som pozerala svoju bef a žiadne také otvory na ráme niesú, neviem na ako princípe to pracuje alebo ako je to u bef start 8 umiestnené.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 rokoch
Dobrý deň, chcel by som sa spytat na radu, co sposobuje vytvorenie bieleho kruhu na skle krbovej vlozky. Samotne vnutro vlozky (samot) ani sklo mi nezadymuje, len vytvori taky biely flak v priemere cca 15cm v jednom rohu skla na vlozke. Drevo mam 4 rocne, dobre skladovane a suche. Vlozka je rohova a otvara sa vysuvom hore. Dakujem za radu
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?