El. žalúzie vonkajšie či vnútorné?

Poraďte. Chceli sme vonkajšie žalúzie urobili sme el. prípravy už máme aj vypínače osadené. Len okien je 20. ale asi by vyšli lacnejšie interiérové elektrické. (Zatiaľ sme nedávali naceniť žiadne) Ste spokojný s interiérovými el. žal. (Nie sú veľmi hlučné?, Nekazia sa atď... Každá rada dobrá) P.S sme na Orave takže o odraz slnka/horúčavy mi až tak nejde.
Odpovedať
@jana85946 ak mate vacsie okna a hlavne na juh, tam urcite exterierove. Tam interierove nepomozu vobec, len aby ste nemali svetlo, inak budu prehrievat miestnost.
Odpovedať
Okna orientovane na slnecnu stranu a hlavne velke okna odporucam dat exterierove zaluzia.
Odpovedať
@jana85946 spytam sa takto - potrebujete zaluzie na vsetky okna? Nemyslim tym svojvolne vynechat hociktore okno, ale napr 1 strana domu (severna) ak na nej nie su obytne izby tak sa tam nemusia zaluzie umiestnovat. Alebo si to dajte robit postupne ako dosetrite. Ale ja by som uz do interierovych nesla nikdy. Ten prach utierat a vobec to neposobilo proti prehrievaniu interieru. Nehovoriac o tom, ako podla mojho nazoru vyzera dom s exterierovymi zaluziami nejak lepsie a zaujimavejsie :-)
Odpovedať
Určite exterierove,ja som max spokojná,hlavne s údržbou
Odpovedať
@jana85946 Súhlasím s príspevkami vyššie - radšej exteriérové. Domu dodajú šmrnc a sú aj praktickejšie. Interiérové by som tiež už nechcela. Ak brzdí rozpočet, tak radšej postupne.
Odpovedať
Interiérové žalúzie sú len iná forma záclon - závesov. Vonkajšie robia to čo majú žalúzie robiť.
Odpovedať
Takže toto bolo jednoznačné že keď žalúzie tak vonkajšie. Ďakujem.
Odpovedať
Na orave by som skor isiel do roletoveho systemu. Podla mna budu mat von.hlinikove rolety vacsie vyuzitie ako zaluzie, viacej zima, vietor....moj nazor. 😉 😉 😎 😎
Odpovedať
taktiez by som poradil dat na tie okna, ktore to potrebuju exterierove zaluzie a na ostatne aj ked date interierove, tak to bude v pohode.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?