Dverova sietka proti hmyzu - pantova alebo posuvna ?

Zdravim, planujem dat na dvere na terasu sietku, len sa neviem rozhodnut, ci dat beznejsiu a lacnejsiu pantovu alebo posuvnu. Z hladiska pouzivania sa mi viac pozdava posuvna, cez den by bola odsunuta a zatiahla by sa len na vecer, ked sa uz vetra chladnejsim vzduchom a komare idu za svetlom. Na pantovej sa mi nepaci, ze mi tam cely den bude zavadzat. Pripadne este existuju rolovacie, ale tam sa obavam zivotnosti. Vdaka za postrehy.
Odpovedať
Profilova fotka
Pantova mam otvoreny balkon cely den plus je lahsia manipulacia smerom von aj s plnymi rukami ;-)
Odpovedať
mame rolovaciu,ale je to o nervy,ked sa vychadza vchadza na balkon ,vecne to odtahovat,navyse nevieme dokedy to takto vydrzi magnet,ale je z kvalitneho zdroja tak dufam
Odpovedať
Profilova fotka
@jarosujo ak mas domace zviera tak si rolovaciu nedavaj. aspon v nasom pripade mame maleho psaa ktory zistil ze sa to da prerazit smerom von aj dnu. takze ked sme neni pri nom a nieco zbada vonku tak sup a uz to prerazi. nastastie to celkom vydrzi ale tiez je otazka ze dokedy
Odpovedať
@maria123 Ale v pripade rolovacej by som fungoval tak, ze rano odostrel a cely den by bola zatiahnuta, nie je dovod ju tam mat cez den, komare idu dnu hlavne vecer za svetlom. Ja dvere aj tak zatvaram, ked idem na terasu a skor by ma otravovalo, keby som zakazdym musel este otvarat pantove. Sietka by sa pouzivala len vecer, ked uz je vonku chladnejsie a da sa vetrat. Rolovaciu mozem mat za 90€, posuvna by bola minimalne 2x tolko.
Odpovedať
@jarosujo U vas niesu muchy, ked staci sietka vecer?
Odpovedať
@kejsix Urcite su, ale tych par much ma nezabije. Ako som pisal, ja dvere cez den zatvaram, takze sietku potrebujem len na vecerne vetranie.
Odpovedať
Profilova fotka
@jarosujo ja davam vsade tam kde to priestor dovoli odsuvnu. Harmonika sa mi nepaci a je to neprakticke pri castom chodeni hore dolu.
Odpovedať
My budeme davat pantove,zdaju sa mi praktickejsie. Ale pravdupovediac mam chrobaka v hlave aj s posuvnymi. Ak vahas,daj posuvnu. Je sice drahsia,ale snad vydrzi dlhe roky a je to dlhodobejsia investicia.
Odpovedať
Tak som objednal nakoniec rolovaciu, cize ani pantovu ani posuvnu :-) Na to moje pouzivanie sa mi to zda idealne - vecer, ked chcem vetrat, ju vysuniem a potom neskor vecer alebo rano ju zas zrolujem spat. Pri dvoch pouzitiach za den to hadam nejaku dobu vydrzi. Paci sa mi, ze pocas dna, ked bude sietka zrolovana v bubne, o tom ani nebudem vediet, ze tam vlastne je. Pantova / posuvna by mi stale rusila vyhlad.
Odpovedať
@bambula626 A nebude Ti vadit ze ju bude vidiet ked bude odsunuta? =-) My tiez riesime typ siete. Jednu sme uz uplne zrusili, mala byt na dverách,ktore sa otvaraju smerom von a tam jedine sietku z interieru :-(. To sa nam nepacilo. Potrebujeme jednu na HS portal, rozmyslame nad plise, alebo posuvnou :-|. Posuvnu je vidiet zvnutra, zatvorenu siet typu plise je malo vidiet, navyse sa da dat na zimu dolu. Posuvna je zase lacnejsia a lahsie opravitelna. No dilema :-).
Odpovedať
@jarosujo @kreola MY máme 1x HS portál a balk. dvere. Tiež sme zvažovali, akú sieťku kúpiť. Na HS portál som posuvnú dať nevedel, lebo tam mám vonkajšie žalúzie delené na polovicu a v strede je úchyt. Pántové by boli labilné, lebo dvere majú šírku 1,6 m. Tak nám zostala možnosť plisé. Sú podstatne drahšie, ako pántové či posuvné - jedna sieťka vyšla na cca 300 €. Existujú 2 druhy plisé sieťok - širšie (cca 3 cm šírka) a užšie (cca 1,5 cm). Keď som ich dával, som to nevedel. Poznal som len tie širšie. Tie sa dajú, ako píše kreola, v zime dať dole. Po objednaní (u inej firmy, než som pozeral tie široké) mi dodali tie úzke. Tie sa nedajú dať dole, navyše v spodnom a hornom profile sú vodiace lanká. Ako sieťka ja fajn, ale tie širšie mi prišli také odolnejšie. Takže ak si chceš dať plisé, daj si tie širšie. Cenovo sú na tom narovnako.
Odpovedať
@jarosujo Odkial si objednaval? Dik
Odpovedať
Článok sa načítava...
@chrobak7 Vobec netusim, co je to HS portal :-) Ja si nedavam plise, ale rolovaciu sietku do boku na bubon. Cena na jedny dvere 90x200 cm je cca. 120€. Trochu sa bojim toho mechanizmu, ze sa rychlo pokazi. Ale ja ju vytiahnem vzdy len vecer, ked budem vetrat a potom ked pojdem spat ju zas dam spat. A aj to len v lete, ked potrebujem cez noc dom chladit. Tak hadam cosi vydrzi.
Odpovedať
@tomino9 Neviem ci mozem takto verejne, ale skusim :-) https://m.youtube.com/watch?v=gs-DM78...
Odpovedať
@jarosujo HS portál sú zdvižno-posuvné dvere: https://www.google.sk/search?q=hs+por... Aj nad roletovým systémom sme uvažovali, ale manželka sa bála práve toho navíjacieho mechanizmu, že bude kazový.
Odpovedať
Profilova fotka
@jarosujo tak su aj take malo viditelne, napr Internorm ma take specialne, ale su drahe. Mame sietky aj teraz pevne na oknach a musim povedat, ze rusive to vobec nie je. Harmonika dost zmensi priestor okna ked sa zroluje a viac ju vidno ked je na okne- kedze ma plisse. Mne ale najviac vadi ta manipulacia s nou, mame ju na chate. Idealne take veci odskusat. Rolovaciu do bubna som mala, okrem toho, ze ten bubon je ohyzda, casto sa nam stalo, ze netesnila a muchy si veselo lietali hore dolu. Davam pevne a posuvne.
Odpovedať
Máme deti a cez deň kopec múch. Deti nikdy po sebe nezatvaraju. Takže dvere a magnet. Nič iné nefunguje.
Odpovedať
@jarosujo Ak nebude zavadzat pantova sietka, tak pantovu. Mame rolovaciu asi 4 roky a uz sme museli menit sietku, pretoze sa zacala odspodu v zhyboch trhat. Tak isto je problem s plastovou retazou alebo ako to nazvat, ktora je naspodu, tam ked sa dostane piesok a necistoty tak sa zasekava sietka sa tazko roluje, treba to rozoberat a cistit. Deti ju nechavaju otvorenu, psik sa snazi cez nu dostat dnu, podliest ju :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
@jarosujo Ahoj, nasla som si tuto diskusiu a zaujíma ma, ako si po nejakej dobe spokojný s rolovacou sieťkou. Mam teraz podobnú dilemu. Dakujem za odpoved
Odpovedať
@janahu7 Ano stale funguje, ale ja to vytiahnem len raz za cas, ked vecer vetram. Na nejake castejsie zatvaranie / otvaranie pocas dna to urcite nie je.
Odpovedať
@janahu7 my to tiež teraz riešime ale rolovacie určite nie, videl som ako taká sieťka vyzerá po každodennom používaní. Posuvnu zrejme tiež nedáme lebo kúpili sme bezbariérové terasové okno a pri posuvných sieťkach je dole aj hore koľajnica. Chlapík co robí sieťky spomínal ze koľajnicka je vysoká cca 4 cm a to nechceme tak ostáva len sieťka na pántoch. Nedáme pánty s pruzinou aby to nebuchalo, budú len magnety
Odpovedať
@jarosujo @roberttom Ďakujem pekne páni, za odpoveď, dilema vyriešená, aj napriek obmedzenemu priestoru, dame na pántoch. 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Zhanam tiez nejaku siet na dvere. Jedna sa o balkonove dvere s tym ze jedny dvere su sirsie a druhe uzsie. Takze posuvne nemozem dat. Chcem rolovaciu siet dat len aku? Pozeral som tuto ale ziadne recenzie som nenasiel. https://www.hornbach.sk/p/alu-roleta-... Co ste pouzili ked bol celkovo rozmer nevhodny? Sirku mam 150cm Dam tam zaclonu alebo snurky a bude pokoj 😁 pripadne taku magneticku na stred.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?