Dočasné uktovenie zábradlia na schodisko

Profilova fotka
Zdravím, Nemám úplne domyslené to, ako bude vyzerať finálne schodisko a zábradlie na rodinnom dome (ešte sa rozhodujeme). Ale už by som potreboval skolaudovať, preto by som chcel dočasné zábradlie (zostalo mi nejaké rezivo na stavbe).... Viem však, že dočasné aj finálne zábradlie bude drevené, kotvené do boku schodov. Keďže ešte neviem priemer budúcich stĺpikov, potreboval by som vymyslieť nejako kotvenie tak, aby som ho mohol v budúcnosti "predĺžiť" kotvenie. Riešenie ktoré ma napadli: 1) Kotva do betónu: Na dočasné stĺpiky by som použil kotvy do betónu. Avšak neviem, či sa tieto kotvy potom dajú nejako vytiahnúť, aby som mohol použiť v príp. potreby dlhšie. Taktiež sú tam dve miesta, kde by sa kotvilo blízko okraja betónu a hrozí riziko "prasknutia". Neviete mi príp. doporučiť konkrétny typ kotvy ? 2) Závitová tyč + chem. kotva Keďže neviem hrúbku budúcich stĺpikov, tak neviem odhadnúť dĺžku / presah závitovej tyče. Musel by som si nechať "rezervu", ktorá by ale trčala do priestoru. A to je zarobené na úraz.... 3) Hmoždinka do betónu + závitová tyč/šrób Napadlo ma ešte použiť nejaký typ hmoždiny, do ktorej by som dal závitovú tyč resp. šrób s metrickým závitom. Tu by som vedel v budúcnosti zmeniť dĺžku závitovej tyče resp. šróbu. Príp. v budúcnosti hmoždinu úplne vytiahnúť a nahradiť kotvou / chem. kotvou. Avšak nemám s nimi moc skúseností, hlavne čo do nosnosti. Vopred ďakujem za rady a skúsenosti....
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?