Čím uchytiť svetlá do sadrokartónu?

Ahojte. Kúpili sme novostavbu, kde máme na strope na poschodí stropy zo sadrokartónu (ten je pripevnený k dreveným trámom a je na ňom izolácia - vata). Keďže nikdy sme sadrokartónový strop nemali, chcem sa spýtať, aký je najlepší spôsob na uchytenie vecí na strop (svetlá, garníže, …)? Hmoždinky do sádrokartónu sú bezpečné? Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
Je viacero typov Klasicke plastove slimaky na lahke veci az po kovove s rozperkou pre tazsie veci. Ved trosu pogogli a zistis.
Odpovedať
Profilova fotka
Fischer hmozdiny 🙂 su drahsie ale udezia vsetko 🙂 Mame nimi v stenach vsetko, ine uz ani nekupujem 🙂 svetla, skrinky, kuchynsku linku, 70” TV proste vsetko 🙂
Odpovedať
@zipsuliak Je velky rozdiel mat nieco upevnene na stene a na strope. V stene je to namahane na strih (kolmo na os skrutky/hmozdinky) a v strope zas na tah. Pri velkom tahu moze byt hmozdinka neviem aka, povoli sdarokarton (myslim tym skutocne velky tah, nie ze sa zavesi male svetlo a vytrhne). Preto do stropu odporucam kovove s rozperkou. Slimak tiez nie je zly, akurat ked trafis CD profil nad SDK tak slimak konci, kovova s rozperkou sa bude dat pouzit.. @petricek93 garniz nemozte len tak hocikde zavesit, vytrhne sa z SDK, na to sa pouziva bud hotovy garniz zabudovany do stropu alebo sa montuje na konstrukciu/na CD profil.
Odpovedať
Profilova fotka
@epto samozrejme som myslel aj na strope omg jasne ze ked sa bavime o svetlach tak sa bavime o strope…. Okrem toho fischcer robi okrem normalnych hmozdin aj Tckove hmozdiny… ktore maju podstatne vyssiu nosnost… 🙂 Na tieto Tcka od fischeru nedam dopustit 🙂 drzia nam na nich cele kuchynske skrinky horne 🙂 Na strop som na klasicke svetla pouzival klasicke fischer hmozdiny a na velky luster v obyvacke tieto Tcka a drzi ako ďas.
Odpovedať
@zipsuliak fiha, skrinku by som sa na to bal zavesit. To by som sa snazil skor kotvit do CW-cka alebo do hranolu, pripadne pri stavbe dal na uvedene miesto nejake drevo... Tak fajn, ze to drzi.
Odpovedať
Profilova fotka
@igor256 su tam skrinky v dlzke 2,5metra na 16tich tckach a zopar hmozdin slo do drevenych hranolov 🙂 Je tam silnejsi sadrac 🙂 drzia bezproblemovo 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?