Ako čo najlepšie zariadiť špajzu?

Ahojte, strechari, prosím vás, vedeli by ste mi poradiť, ako čo najlepšie a najpraktickejsie vyriešiť špajzu? (Možno aj nejaké osvedčené vychytávky) Chceli by sme tam mať klasika potraviny, zaváraniny, ale aj spotrebiče+vysávač, rebrík,mop a pod. Možno by bolo fajn vytvoriť nejaký upratovaci kútik, ktorý by bol trošku akoby oddelený od zvyšnej časti. Za každú radu a inšpiráciu ďakujem 😉 Prikladám pôdorys
Odpovedať
upratovací kútik ti neporadím ale u rodičov sme si špajz zriešili cez regálové konzoly a lišty. tie konzoly majú variabilnú dĺžku t.j. vieš mať poličku najrôznejšie podľa potreby hlbokú a na to sme dávali narezané OSB dosky, ktoré sme zabalili do igelitového obrusu. Vyzerá to veľmi esteticky navyše je to extrémne variabilné čo do výšky políc počas celej svojej životnosti. navyše ak sa ti dobudúcna nebude páčiť hĺbka políc proste len kúpiš nové konzoly buď skrátiš narezané police alebo narežeš nové OSB dosky a výmena vyriešená. a stále pôjde iba o pár € záležitosť. 🙂
Odpovedať
@dominika126 niekde vzadu na konci spajzi by som zriadila nejaku skrinu, kde by som dala tie upratovacie veci a ostatne by som riesila formou nejakeho regalu, kde si budete zavaraniny a ostatne potraviny ukladat.
Odpovedať
Profilova fotka
do spajze je najlepsie dat regal, na potraviny zavaraniny ak teda tak aj policky na upratovacie veci alebo rozvno skrinu ak tam chces mat teda mop a take. regal vies kupit aj hotovy alebo potom klasicky konzoly a na to dosku
Odpovedať
@dominika126 podľa nákresu sa nevyužije celý priestor , ja mám dvere v strede tak je po stranách len pol metra na police všade dookola, je len malý svetlík viac len na vetranie, denné svetlo tam netreba
Odpovedať
Profilova fotka
@dominika126 treba si tam spravit regal s policami a uz potom poumiestnovat si veci ako potrebujes.
Odpovedať
na stenu oproti dveram si daj regal v hlbke 60 cm, na stenu so svetlikom plytsi, 30 - 45 cm. Do hlbokeho poukladas zasoby a obcas pouzivane veci, do toho plytkeho to co treba mat po ruke aby si sa nemusea prehrabavat vzadu v polici. Kup si v OBI regalove stojky a police si dajte narezat na mieru aby si maximalne vyuzila priestor. Na regalovych stojkach mozes menit aj rozostupy a pocet polic podla potreby, leb niekedy staci 30 cm, niekedy treba viac. Na stenu za dvere si dajte haky a mozte tam vesat od metiel az po zehliacu dosku kadeco. Jo a vecna pripomienka, nezabudnite regaly poriadne ukotvit o stenu.
Odpovedať
Dávam typ držiak na mop, metlu ... Z aliexpresu. Nám sa osvedčil
Odpovedať
Profilova fotka
@treborztv super tip, take nieco by sa aj mne zislo, idem popozerat 🙂
Odpovedať
@zita19 ukotviť regál to je to najpodstatnejšie, aby sa nestalo, že sa regál nakloní a toľko škody by bolo. to máš pravdu!
Odpovedať
@misutka12 skoda je jedna vec, ale padajuci regal moze ja zranit alebo zabit
Odpovedať
Ahoj, ja som špajzu vyriešil takýmito regálmi https://m.alza.sk/hobby/drum-1800-x-6... Sú rôzne veľkosti, rozmery, dá sa to pekne vyskladať do priestoru Je to rýchle, lacné, variabilné, má to dobrú nosnosť,
Odpovedať
@treborztv to je fakt super a nezaberie to ani nejak miesto. Palec hore
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?