Spádovanie poteru v garáži

Ahojte staviame samostatnú dvoj-garáž. Máme navrhnutý spád cca 6cm na 6,5m. Je tento spád vôbec v praxi potrebný? Nebude len na oštaru vyrovnávať pre regále, brzdiť auto... V 2 garáži bude parkovať aj tak max 1 auto. Mávate v garážach potopu pokial tam spád nie je? Nechce sa mi veriť, že hej, keď vonku prší nemôže z auta na podlahu predsa ztiecť 100l vody.
Odpovedať
@peto125 Ak to nemá byť autoumývárka, je to zbytočné.
Odpovedať
@peto125 mam spad asi aj vacsi ako 1cm na 1m nerobil som ho kvoli dazdu ale kvoli snehu co sa ti nalepi na podbehy. rieseni je viac mozes si napr. do stredu garaze dat zlab a vyspadovat do neho. odpadne ti problem s regalmi.
Odpovedať
@peto125 ja mam v garazi rovnu podlahu bez spadu a bez odtoku a uz vzivote by som taku chybu neurobil..ked prsi radsej parkujem vonku,ked snezi tak isto..neskutocna potopa hlavne od topiaceho sa snehu a nasledne aj vlhko
Odpovedať
@peto125 Spád v garáži je zbytočný. Z dažďa máš na aute len málo vody, to spád ani neodplaví - len sa vytvoria malé mláky pod autom, ktoré za chvíľu uschnú. A sneh? Ked bývaš? Koľko krát do roka tak sneží, že máš zasnežené auto, keď ho dávaš do garáže?
Odpovedať
Z dazda nie ale zo snehu moze byt potopa aj ked auto oskrabes od snehu ostane tamnatlaceny, odporucam tych 3 dni do roka kedy hrozi natlacenie cerstrvenho snehu z cesty do podvozkovych casti parkovat vonku alebo ho aspon traz podiadne ocistit. Aj nie spad na celu garaz neptreba sraci pdo auto do stredu spravit odtok..
Odpovedať
@peto125 ak nechcete mat velku vlhkost v garazi a mlaky tak jednoznacne spad aky predpisali. Je to ok. Zalezi vsetko aku podlahu finalnu budete mat a kde byvate. U nas nemat spad tak v zime problem,snad by som to vsetko z velkej garaze v zime mopom netlacil von.
Odpovedať
Po skusenostiach z garazi bez odtoku idem robit spad. Gulicka v strede garaze, takze ziadnych 6 cm rozdiel, staci 3 na kazdu stranu. Nepotrebujem meditovat, ci mozem alebo nemozem zaparkovat v garazi lebo mam natlaceny sneh niekde, zmyvanie podlahy je tiez praktickejsie...napada tam v zime bordel, vystriekam hadicou do odtoku a vybavene. Urcite sa da zit aj bez gulicky, ale naco si robit zle, ked ma clovek na vyber?
Odpovedať
Ja mam spad mierny od steny aby nesla voda k stenam a smerom k brane kde je zlab. Garaz ma 8x8 a spad cca 3cm na 8m. Podarilo sa mi to otestovat. Nezavrel som vodu vyrazilo hadicu a voda hucala von presne tak ako som to planoval von a od steny 😄 ono mozno bude stacit aj menej ako 6cm
Odpovedať
No vsetci maju trochu pravdy. Garaz bez spadu je v pohode pokial neprsi alebo netecie voda, nesnezi... je to par ráz v roku, ale kolko veci sa robi len preto, ze nas chrania raz za zivot raz za desat rokov ? A predsa sa chranime. Pri 1% spade auto neujde ani keby ho tlacili (teda ak mas zaradenu rychlost, pri automate je to poloha "P"). No a regale ak chces mat 100% vyrovnane tak ich budes aj na beznej podlahe dorovnavat, lebo stavba sada zreje a nikdy nebude perfektne rovna. Zlab v strede je fajn aj ked staci naozaj len klasika spad k brane.
Odpovedať
@rimm111 a pri brane co? tam zlab neni?
Odpovedať
@sysell Zalezi na tebe, ja mam spad k brane a brana sa zatvara cca 1 cm nad uroven podlahy cim je zabezpecene vetranie a odtok vody. Kedze nevykurujem garaz nevadi mi to. pri vykurovanej hgarazi si myslim, ze cca 1 cm nedokaze znizit teplotu v garazi tak vyrazne. A pravdupovediac kolko dni v roku je pod nulu ? Kolko ludi tolko chuti. Niekomu to mozno vadi z estetickeho hladiska.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?