Sikmy strop na garazou - povala

Zdravim, viete mi prosim poradit ako ukotvit drevene hranoly o stenu v garazi? Nad garazou je sikma strecha a chcel by som vyuzit ten otvoreny priestor. Planujem ulozit priecne drevene hranoly, tak aby sa na ne dala uchytit sekcionalna garazova brana a zaroven chcem vytvorit na garazou odkladaci priestor (povalu, pojd). Potrebujem aby to malo vyssiu nosnost, aby tam mohol clovek vyliezt, aby ho to udrzalo a aby som tam mohol uskladnit napr. aj zvysny stavebny material (dosky, skridly, zelezo,...). Viete poradit ako to vymysliet, uchytit? Alebo ako drziaky,kotvy pouzit? Stlpom v garazi by som sa chcel vyhnut.
Odpovedať
tesarske papuce?
Odpovedať
Profilova fotka
@palo231 mas asi dve moznosti: - uchytit kovove "L" ka do steny a na to upevnit tramy - upevnit pozdlzne hranoly ako falosne "pomurnice" a na to priecne tramy ...
Odpovedať
Cau mam to tak aj ja..ako podlahu povala som pouzij kliestiny ktore som na opacnej strane ukotvil o veniec L-kom..na kliestiny dosky s medzerou..
Odpovedať
@stano999b nemas foto? idealne by to bolo polozit nad veniec alebo kotvit do venca, ale veniec je dost vysoko, to by som stratil vysku povale preto to chcem bud nejko ukotvit do steny... alebo by muselo byt nejake specialne dlhe L-ko od venca dole (a kotvit do venca)
Odpovedať
@palo231 to je nejaký betónový veniec 20x20 vo vnútornej priečke?
Odpovedať
Mam aj neake foto..dam az ked pridem domov z prace..ja som mal v projekte kliestiny..tie isli z pomurnice na veniec na opacnej stene.kotvit do venca urcite ...
Odpovedať
@viktor811 je tam 200 zb doska pre podkrovie (2. podlazie), z toho rezu to velmi nevidno priecka ma hrubku 250
Odpovedať
@palo231 Tak potom spustí upevnenú oceľovú pásovinu z venca a v požadovanej výške navar päťku pre položenie pozdĺžneho trámu. No a naň, alebo medzi trámy upevni priečne hranoly a kolmo dosky. Tiež je možné pozdĺžne trámy podoprieť zo spodu od podlahy stojkami a pomôcť si ich upevnením do steny.
Odpovedať
Neupraveny obrazok bola prvotna varianta ale potom som tam este dal nasivne L a cez dreva 200mm ..10mm srob,,zdalo sa mi to slabe.ja by som ale neuberal zo svetlosti garaze,,na povale budes min,,,
Odpovedať
@stano999b dik za foto, a v akej vyske mas ten strop/povalu? ty si to kotvil do betonu, ja by som chcel nizsie lebo vyska 2.68m (po beton/veniec) v garazi sa mi zda zbytocna...
Odpovedať
garaz 275 cm. strop 37 cm .poval max 240 po krokvu. v garazi je lepsie cim viac...aspon podla mna..a nemusis inprovizovat s kotvenim.
Odpovedať
Ja by som zasekal do stien po 0,9m kapsy hlboké cca 100-150mm a osadil trámy podložené lepenkou. Je to najlacnejšie a pri dnešnej mechanizácii s pneumatickým príklepom je to max. na dve hodiny robota. (steny nevyzerajú. že by boli z betónu)
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?