Podlahové vykurovanie v garáži spojenej s domom

Dobry den, chcem sa spytat, aky je Vas nazor a realne skusenosti na podlahove vykurovanie garaze spojenej s domom, je potreba tam davat podlahovku alebo ju dokazem vytemperovat radiatormi? Dalsou vecou je, ze keby som dal podlahovku do garaze, bude to okolo 200m2 plochy na vykurovanie a na to mi uz odporucili pripojit dalsiu obehovu sustavu s cerpadlom, co je cca. 1000eur naviac. Poprosim Vas o nazor
Odpovedať
@jointik22 200m2 len na garáž? to je už servis tam sa často vetrá otváraním veľkých dverí , kúrenie len nárazové cez fukáre
Odpovedať
@jointik22 kurenie treba ak tam chces daxo robit inaknstaci temperovanie resp sa to ohreje same od domu. Urcite neni 200m tak vela aby si potreboval 1000e za kraviny, za prve to myslim netreba a ak tak nie 1000e grivanek ti povie
Odpovedať
@jointik22 Ak to chceš len temperovať a nepotrebuješ tam mať 22 °C, tak ti stačí jeden radiátor, cca 1,2 - 1,5 metrový. Ja mám radiátor cca 100 cm a temperujem na takých 14-16°C.
Odpovedať
@duzu samozrejme garaz spolu s domom, garaz samotna ma nejakych 42m2, @chrobak7 @sysell jasne chcem to len temperovat aby to velmi neochladzovalo obytnu cast domu, dik za nazor ;)
Odpovedať
@jointik22 Aj keď mám temperovanú garáž, tak stenu, ktorá je medzi garážou a jednou izbou mám zo strany garáže zateplenú 10 cm EPS.
Odpovedať
@jointik22 Ja mám garáž s domom a ešte s technickou miestnosťou, nie je taká veľká ako tvoja. /cca 25m2/ Všade mám podlahovku a krásne mi to vie vytopiť na izbovú teplotu, kedže tam je dlažba tak sa teplo z poteru uvoľňuje výborne, aj na dotyk je príjemne teplá. Cez rozdeľovač mám už aj tak priškrtený prietok no stále to stačí. Pre istotu som nechal dobre zaplatiť celú stenu susediacu s obytným priestorom, a v mojom prípade aj strop / poschodák/ , ak by som sa v budúcnosti rozhodol nevykurovať nevykurovať, vonkajšia obálka je ako v celom dome, izolačné trojská samozrejmosť. V zime mám bežne v garáži do 25 st. Pri otvorenej bráne síce trocha teplota spadne, no po zatvorení je pohoda, všetky predmety a steny sú naakumulované teplom. Mne by 15 st rozhodne príjemné pre prácu nebolo.
Odpovedať
Ohladom temperovania a izolovania a pod dam moj nazor. izolovat garaz dod domu je uplna kktina, naco? garaz je zateplena, ak je tam radiator je tam povedzme 10-15°, Ked susedi takato miestnost s domom su to minimalne takemer nulove straty. Bol by som retrardovany keby som tam dal 10cm polystyren a zmensil si miestnost. Tak naco to potom temperujem ked to oddelujem od domu? V rodicovskom dome kocka je pivnica pdo celym domom pol v zemi pol nie, bez izolacie soka cize betonova stena v garazi mozno 36m je jednen teplovzdusny vymenik a v ostatnych miestnostiach nic len rozvody kurenia co to kuria. Je tam vsade urcite cez 12°celorocne povedal by som ze aj viac - teplo ide so zeme zo stropu. To co bude stat polystyren medzi garazou a domom je viac ako uzetrim za zivot, kedze kurenie stoji dnes skoro nic. Ak by so do garaze nedal ziadny radiator dom to kludene vytemperuje odhadujem min na 5°v najvacsom mraze, v mojes samostatnej garazi je celorocne 1-2° aj ked je vonku -20 nikdu to neklesne. Ak tam chces mat teplejsie daj hada na cast podlahy alebo radiator ale ten zabera miesto a sada nan prach.
Odpovedať
@sysell Tak som sa zle vyjadril, ja ju riadne vykurujem, v technickej miestnosti mame pracku, tak aj kvoli zene nech prejde teplom. S tou stenou mas recht, no ked sa nieco robi denovo nech to je poriadne, samozrejme aj podlaha je riadne izolovana. Stena palena tehla a 20cm sedeho, vlastne vsade mam sedy. Najviac dom mal obavy aby mi nezamrzla podlahovka od vstupu do garaze, prvy tok dom tam behal s teplomerom po podlahe, lebo aj ked garazove dvere nie su extra trieda alla izolacne trosklo a 8 komor ram. Radiator ako pises je hebedo co zabera miesto a chyta prach. Uvazoval som o napusteni podkahovky nemrznucou zmesou, no u mna 500l AN + podlaha 190m2 . Neviem na kolko by sa mne ustalila teplota bez kurenia/temperovania, ale myslym ze horna izba nad garazou by muhla mat problem bo beton dobry vodic tepla, stena ani tak nie.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Takze odporucate podlahovku do garaze? my mame 25 m2 a akurat sa rozhodjeme co tam dame. kurenar ma prehovara na podlahovku, ze to bude cenovo porovnatelne a lepsie to vykuri potom. garaz bude len na nieco mensie ako na auta a teda skor ako taka dielna. aky je postup pripravy na podlahove? na betonovu platnu ide penetrak folia polystyren.....? co este? Dakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?