Garážová brána orientovaná na juh

Mate niekto skusenosti s tmavou garazovou branou orientovanou na juh? Konkretne sa jedna o antracitovu farbu v sirke cez 5 metrov. Jedna sa mi o to, ci sa to v lete naozaj az tak prehyba a deformuje. Kazdy predajca sa ma snazi nejakym sposobom odhovorit nakolko tam moze dochadzat casom k roznym deformaciam. Pripadne akou inou farbou nahradit antracit? Biela mi az tak moc nereze😁 Jedna sa o dvojgaraz mimo domu, garaz stoji pred domom, takze tak....
Odpovedať
Profilova fotka
@udim Nemusí byť biela...,ale viem si v pohode predstaviť striebornú farbu.Pri šírke 5 m rozťažnosť na slnku pri tmavej farbe kľudne môže byť 3-5mm a možno aj viac od použitého materiálu.Lepšie je predísť chybám , ako potom "zápasiť" s problémovým systémom.
Odpovedať
Profilova fotka
@udim Trošku oprava ma to byť 3-5 cm a nie mm.
Odpovedať
@zmrzlina_sk sa mi nezdalo, ze by to bol az taky problem :-D
Odpovedať
@udim No neviem, ja mám bránu 3 m orientovanú na J-Z a mám ju vo farbe zlatý dub. Nemám problémy ani pri slnečných ani pri mrazivých dňoch. Lamela je izolačná, hrubá cca. 4 cm.V priereze vyzerá takto:
Odpovedať
my mame branu Lomax, tmavosedu farbu DB703, garaz otocenu na juh - juhozapad a sirku 4100. Vraj by to malo byt v pohode :-)
Odpovedať
@udim Mám farbu antracitovej farby na východ. A poviem ti že sa ľúbi pekne vyhnúť do vonku. Zatiaľ to nerobí problémy. Na juh by to možno nemusel byť až tak problém, slnko je na oblohe vyššie v lete, keby spravíš pred garážou striešku.
Odpovedať
Profilova fotka
My máme vrata od Hormanna, antracit, 5m, na jih - jihozápad. Jediný Hormann nás na problémy upozornil. Nicméně vrata mají pevné výztuhy a za 2,5 roku se nám nestalo, že by vrata nešly otevřít nebo zavřít. Zatím tedy problém nebyl ;-) My jsme to prostě riskli, do jiné barvy jsme jít nechtěli.
Odpovedať
Kajo873 - kym bude strieska, tak to este potrva😂 aku siroku mas branu, mas tam aj vystuhy? Geszi_sk - tiez to asi risknem, nic ineho mi neostava😁 Tmave farby brany okolo 3'metrov by nemali mat az taky problem, tyka sa to sirsich bran nad 5 metrov.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?