Tatrabanka

V sobotu sme podpisali ako predávajúci v Tatra banka záložné zmluvy . Je normálne , ze mame cakat 10 pracovných dní na naše peniaze z bytu ? Najprv sľúbili, ze daju urgent a peniaze na účet pošlú do piatku. V Bratislave tvrdia, ze 5 dni v Nitre na pobočke tvrdia 10 prac.dni. Na mojom byte je plomba od utorka. Peniaze stale nemam .
Odpovedať
@lucicert A my teraz čo? Máme to urgovať? Samotné záložné právo je len jedna z podmienok na čerpanie úveru. Kupujúci - teda dlžník (ten, kto berie úver), musí splniť ešte iné podmienky na to, aby mohol čerpať úver. napr. podať žiadosť o čerpanie úveru, doručiť banke overené zmluvy o úvere, doručiť potvrdený návrh na vklad a pod. Aj keď je všetko doložené, banky zvyknú vyplatiť úver do 3 dní - kým dajú interne príkaz na výplatu, kým sa prevod zrealizuje. To nie je ako keď v obchode kupuješ chleba a zaplatíš v pokladni 5 € a pokladníčka ti hneď vydá 3,50. Ja som síce len refinancoval v inej banke, ale tiež to od podpisu záložnej zmluvy trvalo cca týždeň, kým pôvodnej banke vyplatili sumu úveru. Teraz sa bojíš o peniaze, že ich nedostaneš? Alebo už si odovzdala byt kupujúcemu? Nerozumiem v čom je problém. Tých 5-10 dní je bežné na výplatu úveru. Tipujem, že účet nemáš v Tatrabanke, takže ešte aj na prevod treba rátať 1 pracovný deň.
Odpovedať
Profilova fotka
@lucicert je to úplne bežný termín. Po podpise úverových a záložných zmlúv sú ešte isté procesy, ktoré treba splniť zo strany kupujúceho a taktiež banka na oddelení čerpania nerieši iba Váš odpredaj, majú na stole xy hypoték a spracovávajú ich postupne. Ten čas 10 dní je určený ako maximálny. Bežne prebieha čerpanie cca do troch dní, ale informuje sa vždy o desiatich, práve z dôvodov, aby náhodou niekoho nenapadlo sa sťažovať.
Odpovedať
Ďakujem všetkým. Bol tam urgent na vyplatenie z osobných dôvodov. Vsetko dohodnute osobne v banke. Peniaze nabehli za 6 dni vratane sviatku. Pekný deň všetkým
Odpovedať
@chrobak7 urgentne to bolo prislubene bankou aj realitnou kanceláriou. Dohodli sme sa na hranicny termín. Penize uz davno mame vsetko v poriadku
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?