Nový úver

Ahojte, s manželom máme obaja už 40 rokov. Pred dvoma rokmi sme si vzali hypo a kúpili byť. Teraz sa naskytla výborná ponuka na pozemok, chceli by sme domček. Kým sa to všetko zrealizuje, museli by sme našu hypo nafúknuť až na 150000 eur. Momentálne máme 70000. Nie je to v "našom veku" troška nezodpovedné? Ale zas sny sa majú plniť. Chcem len váš názor 🙂
Odpovedať
@zuzanaxyz28 do dochodku pojdete tak v sedemdesiatke, dovtedy hypo splatite, ak dozijete. Medzitym po predaji bytu splatite cast, takze uz nebudete mat tloko splatok alebo take vysoke splatky. No a potom este si ho budete nejaky cas uzivat, potom ho predate a budete si hladat dom s opatrovatelskou sluzbou. Akurat, ze po predaji domu budete mat penazi dost aj na lepsi ako statny standard
Odpovedať
@zita19 haha, tak nakoniec skončíme ešte ako pracháči 😁
Odpovedať
Profilova fotka
heh ak mate moznosti ze vam to vsetko vide, tak na tom nic nezodpovedneho nevidim, preco aj, proste ak by aj nieco nastalo, viete sa domu zbavit a pomoct si
Odpovedať
@zuzanaxyz28 choďte do toho, ak si si istá, že to finančne zvládnete, nevidím problém, my sme začali stavať vlani, ja mám tento rok 42 a manžel 39, deti už nie sú až také malé, ale vždy sme snívali o dome. Teraz je to síce o držku, lebo byt sme mali takmer splatený a teraz hypo do 70tky, ale zasadla rodinná porada a jednohlasne sme sa zhodli, že ideme do toho miesto cestovania.
Odpovedať
@zuzanaxyz28 tak hlavne zalezi, na aku dlhu dobu by ste hypoteku zvolili - aj na to treba dat pozor. Mozno vam v banke daju hypo na 30 r., ale musite si uvazit, ci a kedy by ste radi do dochodku, atd. Nezodpovedne to urcite nie je, prave naopak, len treba rozumne rozhodovat o vyske a trvani.
Odpovedať
Uz sa zmenili roky do dochodku?Som myslela,ze zatial stale plati 65rokov.a teda vek cloveka nepusti? Ale o Slovenskej sporitelni viem,ze daju aj do 70tky.Ostatne len do tej 65tky.ci sa mylim.?Moj muz ma 46 a do dochodku este daleko takze aj daleka cesta do splatenie hypo.No lepsie sa nam spava ked mame poistku na smrt,a hlavne INVALIDITU.
Odpovedať
Ďakujem vám všetkým za podporu 🙏
Odpovedať
@metele suhlasim, treba prizerat aj na to, ze na kolko rokov, po 45ke uz nechcu davat na 30 rokov, co viem, tam sa snazia to znizit, lebo mam znameho co si tak riesil a musel si to davat napokon na 20 alebo tak nejako, co teda mu vyrazne splatku zvysilo
Odpovedať
Zaklad je aky mate spolu prijem, ako sa vam zvysi splatka, kolko vam mimo operativnych nakladov ostane "bokom" ked by ste odratali zvysenu splatku. 0-ove uroky tu o 5 rokov nemusia byt... Tiez zalezi aky dom chcete stavat - vraj uz m2 uzitkovej plochy na kluc vychadza 1900Eur s DPH. Ak stale dokazete usetrit mesacne par stoviek, sla by som do toho. Ale fakt to chce prepocitat.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?