Nestihol som čerpať tranžu v lehote...SLSP

Profilova fotka
Ahojte, aký je postup: Staviam RD a čerpám HÚ od SLSP, uver bol rozdelený na 2 časti, hodnota nehnutelnosti je dvojnásobok HÚ. Staviam svojpomocne a financujem, taktiež priebežne aj zo súkromných zdrojov. Stalo sa, že som zabudol čerpať tranžu a teraz som dokladal fotky zo stavby, bola mi to schválené bol som podpísať žiadosť o čerpanie tranže, takže všetko ok, žiadny problém so splácaním investovanim do stavby... Bolo mi dnes oznámené, že to bolo pani v banke "vrátené" z dôvodu, že som nestihol čerpať tranžu.... A teraz čo? Z môjho pohľadu je cudne, že som mal čerpať do feb 2021 a v marci 2021 som robil dodatok k zmluve, zmena úroku a nikto ma na nič neupozornil...nikto ma na nič neupozornil ani nejaký mesiac pred koncom dátumu na čerpanie tranže z banky a to teda mohli... Podľa mňa by mi to mali normálne uvoľniť, pretože ja to bez toho neviem dokončiť a nestihnutie cerpania by nemal byť automaticky dôvod na neposkytnutie, ale len možnosť banky, ktorá by mala prihliadať na všetky okolnosti....
Odpovedať
@predatorzv máš zmluvný vzťah s bankou. Súhlasil si s podmienkami zmluvy. Tak si prečítaj čo hovorí zmluva ak nestihneš čerpať tranžu. Teraz už nemá význam plakať nad rozliatým mliekom. Môžeš banku požiadať o zmenu zmluvných podmienok a zaplatíš zmluvnú pokutu alebo si prenesieš úver do inej banky (zaplatiš pokutu)
Odpovedať
Keď bývalý zamestnávateľ začal posielať SMSkou upozornenia, že sa blíži splatnosť poistného,ľudia pindali, že prečo ich firma obťažuje takými správami, že im to zahlcuje mobil. Ak to neurobia a ľudia zabudnú na termíny, zase pindajú, že prečo to inštitúcia nerobí. Ľuďom nevyhovieš. Čerpanie úveru bolo v tvoj prospech, ty si si mal sledovať termíny, nie banka. Banka si sleduje, či platíš splátky. My ti s tým nevieme pomôcť.
Odpovedať
Profilova fotka
Je mi jasné, že som to mal sledovať ja a mám maslo na hlave. Proste táto situácia ohľadne, stavby, korona, práca, deti atď. a človek nestihol... Uvidím, aké navrhnú riešenie, ale z môjho pohľadu by mi tu tranžu mohli jednoducho uvoľniť... Mám tam aj ponuku na refinancovanie, tam som sa mal ozvať po dočerpaní úveru... možnosť je aj refinancovať s navýšením o cca tú tranzu, teda ak mi ju neuvolnia, alebo mi budú chcieť vyrubiť nejaký poplatok. Som tam klient cez 20 r., tak som zvedavý... 😂
Odpovedať
@predatorzv Dobry deň, nám sa stalo bohužiaľ to isté. Môžem sa spýtať aky bol postup?? Dakujem.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?